21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Kalen DeBoer z Alabamy może zrekrutować południe?  To nie ma znaczenia

Czy Kalen DeBoer z Alabamy może zrekrutować południe? To nie ma znaczenia

Co przynosi Calen DeBoer? Czego to nie przynosi? Czy pójdzie z nim jego doświadczony koordynator ofensywy Ryan Grubb? Czy jego ramiona są wystarczająco szerokie, aby udźwignąć ciężar zastąpienia żywej legendy?

Pierwszego dnia w pracy pojawiło się mnóstwo pytań na temat 28. głównego trenera drużyny piłkarskiej Alabamy. Ale odłóżmy to na razie na bok: czy mógłby rekrutować na Południu, gdzie nie ma żadnych powiązań?

Odpowiedź: To nie ma znaczenia.

Dobry chleb: Alabama opuszcza drzewo Nicka Sabana i zatrudnia Kallena DeBoera – co jest odważnym posunięciem Grega Byrne’a

więcej: Przypomnij sobie niesamowitą karierę trenerską Nicka Sabana w Alabamie dzięki naszej specjalnej książce!

Żeby było jasne, rekrutacja na Południu ma ogromne znaczenie. Ale nie ma znaczenia, czy uda mu się podnieść słuchawkę i porozmawiać ze swoim trenerem ze szkoły średniej, aby dostać się do grona najlepszych rekrutów. Regionalne i ogólnostanowe relacje rekrutacyjne nie podlewają już trawnika tak, jak kiedyś. Problemy finansowe. Kiedy NIL zajmuje się rozmowami, długoterminowe relacje z trenerami ze szkół średnich idą w parze.

Można to kochać lub nienawidzić – i nie dajcie się zwieść, Nick Saban nienawidzi tego szczególnego aspektu NIL – to prawda. Jest to fakt, który pomoże DeBoerowi odnieść sukces tam, gdzie rzeczywistość z przeszłości mogła spowodować jego porażkę.

W sobotę dyrektor ds. lekkoatletyki UA Greg Byrne odpowiadał na ostatnie pytanie od reporterów, kiedy DeBoer wszedł do sali, aby odpowiedzieć na swoje pierwsze pytanie. W trakcie odpowiadania Byrne przyłapał DeBoera na wejściu i szybko przekazał mu pytanie.

„Pytają mnie o brak połączeń na południu i jak to działa” – powiedział Byrne trenerowi, zanim kontynuował swoją odpowiedź na sali. „Myślę, że to dodatkowy bonus, jeśli to masz, ale jeśli spojrzysz na kryteria i to, czego szukasz, i jeśli to nie jest początek, myślę, że to bardzo krótkowzroczne w tym, co robisz”.

READ  Kyle Hamilton jest defensywnym debiutantem roku

Litery NIL nie pojawiają się nigdzie w tej odpowiedzi, ale z pewnością pojawiają się między wierszami. Nie oznacza to wkładania słów w usta Byrne’a. Jeśli jednak NCAA nie rzuci lassa na szaloną rekrutację Broncos w erze NIL, sprawność DeBoera jako rekrutera – jak każdego innego trenera – będzie wspierana bardziej przez skrzynię wojenną NIL, którą ma do dyspozycji jego program, niż przez jego umiejętności. Budowanie relacji w południowych szkołach średnich.

Opisywanie wersji roboczej to w zasadzie sposób, w jaki zająłem się pisaniem o sporcie. To było około 1994 roku, kiedy związek trenera z college'u z trenerem ze szkoły średniej, jeśli był wystarczająco silny, mógł zamknąć drzwi jakiejkolwiek innej szkole chcącej pozyskać konkretnego rekruta. Czy w tamtych czasach za zamkniętymi drzwiami rozprowadzano jakieś stare, bezwartościowe pieniądze? Oczywiście, że było. Ale to było 30 lat temu.

Od 2004 roku dla rekrutów ważniejsze stały się takie kwestie, jak ekspozycja w telewizji. Do 2014 r. losowanie było bardziej zróżnicowane.

Ale teraz, w 2024 r., loteria nabrała kształtu. Teraz chodzi głównie o rozmiar torby. W przypadku wszystkich pozostałych uzasadnionych pytań dotyczących sytuacji De Boera w Alabamie, na niektóre z nich nie będzie można odpowiedzieć przez dwa lub więcej lat, kwestia stosunków z Południem pozostaje dyskusyjna.

Podrap to.

Możesz też zdrapać czek.

Felietonista Tuscaloosa News, Chase Goodbread, jest także cotygodniowym gospodarzem Crimson Cover TV na WVUA-23. Skontaktuj się z nim pod adresem [email protected]. Śledź na Twitterze @chasegoodbread.