22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chargers i Raiders są zainteresowani Jimem Harbaughem;  Max Crosby udziela pełnego wsparcia Antonio Pierce’owi

Chargers i Raiders są zainteresowani Jimem Harbaughem; Max Crosby udziela pełnego wsparcia Antonio Pierce’owi

W miarę jak cykl rekrutacji do NFL nabiera tempa, Harbaugh pozostaje wielką figurą szachową na pełnej szachownicy, a w ostatnich dniach dostępni są Bill Belichick, Pete Carroll i Mike Vrabel, a także tacy ludzie jak koordynator ofensywy Lions Ben Johnson i Cowboys koordynator obrony Dan Quinn. Inne osoby, które otrzymują wiele próśb o wywiady, to: Ravens DC Mike Macdonald, OC Todd Monken i asystent głównego trenera/trenera linii obrony Anthony Weaver; Bengals OC Brian Callahan; Lyon DC Aaron Glenn; Rams DC Raheem Morris; Teksas OC Bobby Slowick; i 49ers DC Steve Wilkes.

Niewielu kandydatów jest tak interesujących jak Harbaugh, który przez ostatnie dwa sezony brał udział w rozmowach kwalifikacyjnych w sprawie pracy w NFL, odpowiednio w drużynie Vikings i Broncos. Wygrywał wszędzie, gdzie trenował — w tym przez cztery sezony w 49ers, które doprowadził do zwycięstwa w prawie 70% swoich meczów (44-19-1) i wystąpił w trzech meczach z rzędu w mistrzostwach NFC, wygrywając jeden i awansując do Super Bowl XLVII (przegrana 34-31 z bratem John's Ravens).

Jim Harbaugh (60 l.) całe dnie, które upłynęły od poniedziałkowego zwycięstwa 34:13 nad Waszyngtonem, spędził na dekompresji i udaniu się na sponsorowane przez szkołę okrążenie zwycięstwa, włączając w to świętowanie w sobotni wieczór na szkolnej arenie do koszykówki. Michigan, które miało na stole ofertę kontraktu, dzięki której Harbaugh stałby się jednym z najlepiej opłacanych trenerów w futbolu uniwersyteckim, prawdopodobnie nie zamierzało poddać go bez walki.

Ale Harbaugh spędzał także czas na aktualizowaniu składów i analizowaniu potencjalnych stanowisk w NFL. W przeciwieństwie do obecnych asystentów NFL, którzy na rozmowę kwalifikacyjną muszą poczekać do 22 stycznia, Harbaugh może od razu przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie stanowiska głównego trenera.

Źródła podają, że Harbaugh nie poprosi zespołu, do którego dołączy, o pozwolenie na zatrudnienie własnego dyrektora generalnego, uznając, że struktura budynków NFL zmieniła się i ewoluowała od czasu jego ostatniej pracy w lidze. Jednakże zespoły takie jak Chargers prawdopodobnie zatrudnią dyrektora generalnego, który zna Harbaugha i może z nim współpracować.