22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czat Google działa teraz dobrze ze Slackiem i Microsoft Teams

Czat Google działa teraz dobrze ze Slackiem i Microsoft Teams

W tym tygodniu Google był zajęty ogłaszaniem wielu aplikacji zwiększających produktywność w chmurze, skupiających się głównie na integracji Duet AI. W przygotowaniu są jeszcze inne przydatne aktualizacje kilku aplikacji, w tym Google Chat.

Funkcja dostępna obecnie w wersji beta w wielu planach Workspace (z harmonogramem pełnej dostępności na początku przyszłego roku), która umożliwia interoperacyjność przesyłania wiadomości między Czatem a innymi usługami, w tym Slack i Microsoft Teams. Google, które nawiązało współpracę z firmą Mio w celu zapewnienia tej funkcji, zauważa, że ​​może to być przydatne dla organizacji korzystających z różnych aplikacji komunikacyjnych.

„Wiemy, że komunikacja i współpraca odbywają się za pośrednictwem wielu kanałów i narzędzi” – Google Napisane na końcu ogłoszenia. „Może to powodować utratę wiadomości, izolowane połączenia i frustrujące wrażenia z monitorowania wielu narzędzi czatu”. Zauważa, że ​​organizacje potrzebują licencji Mio, aby móc korzystać z tej funkcji. Z GIF-u udostępnionego przez Google wynika, że ​​jeśli edytujesz wiadomość w jednej z połączonych aplikacji, zmiana zostanie powtórzona w innych aplikacjach.

chwila, 9 do 5 Google Poinformowano, że czat będzie obsługiwał wiadomości głosowe. Według Google umożliwi to użytkownikom „zapisanie tekstu i umożliwi odbiorcom usłyszenie tonu i kontekstu wiadomości”. Funkcja ma być dostępna na początku 2024 r., ale nie jest jasne, czy będzie dostępna w czatach grupowych i indywidualnych wiadomościach bezpośrednich. Nie jest również pewne, czy będzie wsparcie dla kopiowania ze skoku.

READ  Nintendo wydaje pełne oświadczenie po odwołaniu Smash World Tour