26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CryptoQuant twierdzi, że zatwierdzenie funduszy ETF Bitcoin (BTC) może zwiększyć kapitalizację rynkową kryptowalut o 1 bilion dolarów

CryptoQuant twierdzi, że zatwierdzenie funduszy ETF Bitcoin (BTC) może zwiększyć kapitalizację rynkową kryptowalut o 1 bilion dolarów

Bitcoin stanie się aktywem o wartości 900 miliardów dolarów, a całkowity rynek kryptowalut wzrośnie o 1 bilion dolarów, jeśli zostaną zatwierdzone fundusze ETF, pisze w niedawnym raporcie firma zajmująca się analizą danych CryptoQuant.

Pierwsza fala adopcji instytucjonalnej w latach 2020-2021 nadeszła od instytucji dodających Bitcoin do swoich bilansów, natomiast następną falą mogą być instytucje finansowe zapewniające dostęp do Bitcoina swoim klientom za pośrednictwem kasowych funduszy ETF, CryptoQuant stwierdził w raporcie.

Potencjalny napływ środków ze spotowych ETFów będzie znacznie większy niż pieniądze, które trafiły do ​​Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w ostatnim cyklu hossy. GBTC to największy na świecie fundusz kryptowalutowy, którego aktywa pod zarządzaniem wynoszą obecnie 16,7 miliarda dolarów. Cryptocurrency Group jest spółką-matką Grayscale i CoinDesk.

CryptoQuant twierdzi, że jeśli emitenci, którzy złożyli wniosek o umieszczenie na giełdzie funduszy ETF Bitcoin, umieścili 1% swoich aktywów pod zarządzaniem (AUM) w tych ETF, na rynek Bitcoin mogłoby wejść około 155 miliardów dolarów. Stanowi to około jedną trzecią obecnej wartości rynkowej Bitcoina. Jeśli taki scenariusz się spełni, powinien podnieść cenę Bitcoina do poziomu pomiędzy 50 000 a 73 000 dolarów.

Historycznie rzecz biorąc, podczas poprzednich hoss, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła 3-5 razy bardziej niż jego zrealizowana kapitalizacja rynkowa. Sugeruje to, że za każdy 1 dolara nowych pieniędzy wchodzących na rynek Bitcoin kapitalizacja rynkowa może wzrosnąć o 3 do 5 dolarów, dodał CryptoQuant.

Bitcoin niedawno tymczasowo wzrósł do 30 000 dolarów po tym, jak Cointelegraph opublikował fałszywy raport na temat zatwierdzenia funduszu notowanego na giełdzie Bitcoin. Według niektórych obserwatorów szaleńcza akcja wzrostowa cen powinna na jakiś czas powstrzymać niedźwiedzie.

„Nikt nie odważyłby się teraz na krótką sprzedaż Bitcoina w dającej się przewidzieć przyszłości” – powiedział Markus Thelen, szef badań i strategii w Matrixport w transmisji w Telegramie. „Nawet jeśli ta wiadomość z Cointelegraph jest fałszywa, cena Bitcoina może nadal rosnąć w oczekiwaniu na zatwierdzenie. ”

READ  Equifax, Experian i TransUnion w celu usunięcia większości długów medycznych z raportów dotyczących kredytów konsumenckich

Bycze nastroje widać także po dalszym zawężaniu dyskonta GBTC do najniższego poziomu od prawie dwóch lat.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion dolarów w styczniu 2021 r. W momencie publikacji całkowita kapitalizacja rynkowa wynosiła 1,13 biliona dolarów, z czego ponad 50% stanowił Bitcoin.