20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Coraly z Blue Jackets ma kłopoty zdrowotne po kontuzji brzucha

Coraly z Blue Jackets ma kłopoty zdrowotne po kontuzji brzucha

Kolumb — Sean Kuraly został zabrany do szpitala po tym, jak napastnik Columbus Blue Jackets doznał kontuzji brzucha, w wyniku której zawieszono go na ostatnie 19 sekund pierwszej połowy po porażce 4:1 z Toronto Maple Leafs na Nationwide Arena.

Zespół Blue Jackets wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że kontuzja nie wydaje się poważna, ale Kuraly udał się do szpitala na dalsze badania. Trener Columbus Pascal Vincent Vincent powiedział, że według niego Coraly została uderzona kijem w klatkę piersiową.

„Sprawdzają, czy nie ma krwawienia lub czegoś podobnego” – dodał. „To był również uraz głowy, więc było to połączenie górnej części ciała”.

Kuraly znalazł się w szachu pomiędzy środkowym Maple Leafs Austonem Matthewsem a obrońcą Jake’em McCabe, kiedy chwilowo wpadł za siatkę Toronto. Wstał, po czym schylił się i wjechał na ławkę.

Coralie szła w dół tunelu, kiedy się zawalił. Jego koledzy z drużyny i trenerzy zaczęli gorączkowo machać do personelu medycznego po lodzie, a nawet rzucać ręcznikiem, aby zwrócić uwagę sędziów, aby przerwali grę.

„Widziałem, jak został uderzony z dalszej strony” – powiedział napastnik Blue Jackets Adam Fantelli. „On był moim zmieniaczem linii, więc patrzyłem, jak wychodzi, jechał powoli i zgarbiony. Wskoczyłem na lód i zagwizdałem, co wywołało duży hałas na ławce rezerwowych.

„Modlimy się za niego. Naprawdę się cieszymy, że nic mu się nie stało. To przerażające. Nigdy nie chcesz, żeby coś takiego się stało”.

Vincent powiedział, że również nie jest pewien, co dzieje się za nim.

To był straszny moment; „Nie wiesz, co się stało” – powiedział Vincent. „Co się stało, to uderzenie, potem wrócił na ławkę rezerwowych. A co się stało na korytarzu? Nie wiem. Widziałem tylko trenerów i personel medyczny i okazało się, że to pilne. To nie jest zabawne”.

READ  Kierowcy krytykują „Myszkę Miki”, „Formułę E” kurczaka Formuły 1 z Miami

W momencie zawieszenia Blue Jackets przegrywali 1:0. Po wznowieniu gry po normalnej przerwie rozegrano 19 sekund. Następnie druga część meczu rozpoczęła się od remisu, a 22 sekundy później Justin Danforth zremisował na 1:1, po czym Maple Leafs zwyciężyli.

„Pierwsza część była dość napięta, ale kiedy usłyszeliśmy tę wiadomość, zresetowałeś się i wyszedłeś. Nic nie możemy zrobić” – powiedział obrońca Columbus Erik Gudbranson. „Ostatecznie jest z ludźmi, którzy mogą pomóc go najlepiej.” lepiej. Jako hokeiści jesteście proszeni o powrót na lód. Pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, jest tak zwany pomysł „wygrana dla tego gościa”. Jeśli już, prawdopodobnie zwiększy to twoją koncentrację w ten sposób.

„Powiedzieli nam, że wszystko z nim w porządku. Nie mogę się doczekać, aby osobiście sprawdzić, co u niego”.