20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Coomer wtrąca się, gdy jeden ze świadków impeachmentu rzuca Giulianiemu ostre spojrzenie

Coomer wtrąca się, gdy jeden ze świadków impeachmentu rzuca Giulianiemu ostre spojrzenie

W środę w publicznym przesłuchaniu zorganizowanym przez Komisję Nadzoru Izby Reprezentantów w ramach przyspieszonego dochodzenia w sprawie impeachmentu prezydenta Bidena uczestniczyli informator Partii Republikańskiej, który zeznawał z więzienia, republikański prawodawca, który pomylił Kazachstan i Ukrainę, oraz były doradca Rudy'ego Giulianiego w centrum sondy. Wszyscy, którzy twierdzili, że naciski na dyskredytację prezydenta opierają się wyłącznie na kłamstwach rozpowszechnianych przez rosyjski wywiad.

Przewodniczący komisji, przedstawiciel James Comer (R-Ky.), podczas przesłuchania nadepnął na grabież za grabieżą, nieustannie podważając stanowisko własnego klubu. Gwiezdny świadek Lev Parnas był w dużej mierze odpowiedzialny za rozpowszechnianie wśród republikańskich prawodawców fałszywych faktów na temat Bidena, współpracując z byłym burmistrzem Nowego Jorku, który stał się przyjacielem Trumpa, aby wykopać szkodliwe brudy przed wyborami prezydenckimi w 2020 r. Obaj udali się w ramach pracy na Ukrainę i powrócił ze zdumiewającymi opowieściami o korupcji, w którą zaangażował się Biden i jego syn Hunter.

Jednak Parnas powiedział w środę: „Jedyne informacje, jakie kiedykolwiek rozpowszechniono na temat rodziny Bidenów i Ukrainy, pochodziły z jednego i tylko jednego źródła: Rosji i rosyjskich agentów”.

„Popełniliście błąd, twierdząc, że Parnas był świadkiem Partii Republikańskiej” – powiedział Comer w pewnym momencie innym Demokratom. Widział cię wiele.

„Byłem republikaninem Donalda Trumpa” – wtrącił Parnas.

Comer ostro zaatakował Parnasa, mówiąc: „Mogłeś go zaprosić [Hunter Biden’s] „Współpracownicy, ale zaprosiłeś… tego gościa”, a poseł Jamie Raskin (ze stanu Maryland) przypomniał Comerowi, że Parnas był „partnerem Donalda Trumpa”.

Zeznania Parnasa całkowicie wywróciły do ​​góry nogami narrację Comera, którą mimo wszystko jego konferencja nadal propaguje.

„Przeglądając cały materiał dowodowy z tych przesłuchań sprzed ponad roku, w rzeczywistości przedstawiłem więcej dowodów na postawienie w stan oskarżenia Donalda Trumpa po raz trzeci, niż nałożenie rękawicy na Joe Bidena” – powiedział przedstawiciel. Stephen Lynch (D-Mass.) powiedział:

READ  Co najmniej 21 osób zginęło w ulewnych deszczach na Dominikanie | Aktualności

W dzisiejszym porannym oświadczeniu wstępnym Raskina powiedział: „Przy odrobinie szczęścia dzisiejszy dzień oznacza koniec być może najbardziej spektakularnej porażki w historii dochodzeń Kongresu, czyli wysiłków mających na celu wykrycie, a następnie postawienie w stan oskarżenia najpoważniejszego przestępstwa lub wykroczenia popełnionego przez Joe Bidena. Więc.”

Naciski Partii Republikańskiej, by postawić Bidena w stan oskarżenia, „opierają się całkowicie na szeregu fałszywych informacji rozpowszechnianych przez Kreml” – zeznał Parnas. Parnas został skazany w 2022 r. na 20 miesięcy więzienia pod zarzutem oszustw drogą elektroniczną, fałszywych oświadczeń i naruszeń w zakresie finansowania kampanii.

Teorie spiskowe przedstawione Trumpowi przez Giulianiego i Parnasa zostały wykorzystane przez dwukrotnie postawionego w stan oskarżenia byłego prezydenta do rozpowszechniania fałszywej narracji, że Biden, jako wiceprezydent, w niewłaściwy sposób wykorzystywał narzędzia na Ukrainie, aby chronić Huntera Bidena przed dochodzeniem dotyczącym jego kraju. Działalności komercyjne.

W środę Parnas powiedział komisji, że ostrzegł Giulianiego przed osławionym źródłem, z którego pochodziły brudy Bidena. Powiedział jednak, że Giuliani w dalszym ciągu przyjmował coraz więcej fałszywych informacji z tych samych niewiarygodnych źródeł.

„W końcu zrobiłem ci pranie mózgu [in]„Wierzyć w pewne rzeczy, które nie są prawdą” – powiedział Parnas, nazywając świat MAGA „kultem”. „Zacząłem myśleć [to] Myślałam, że to nie może być prawda. Robiliśmy coś złego.

W swoim oświadczeniu wstępnym Parnas powiedział, że Amerykanie zostali „okłamani” przez Trumpa, Giulianiego i innych, którzy „wymyślili kłamstwa, aby służyć własnym interesom, wiedząc, że takie postępowanie osłabi siłę naszego narodu”.

W Pisemne oświadczenie przekazane komisji przez ParnasaNazywa siebie „zatroskanym obywatelem amerykańskim, który kocha ten kraj i człowiekiem, który stawił czoła jego błędom”. Powiedział, że był „kluczowym uczestnikiem” wysiłków prowadzonych od listopada 2018 r. do października 2019 r. mających na celu udowodnienie, że Joe i Hunter Biden byli „powiązani z korupcją na Ukrainie”.

READ  Trump atakuje Bidena, „najgorszego prezydenta” z powodu nalotów Houthi

„Rudy Giuliani w imieniu byłego prezydenta Donalda Trumpa zlecił mi misję podróżowania po całym świecie w celu znalezienia brudnych informacji na temat rodziny Bidenów, aby grupa sieci mogła szerzyć dezinformację na ich temat” – czytamy w oświadczeniu. „Chcieli zaszkodzić reputacji rodziny Bidenów i zapewnić Trumpowi wybory w 2020 roku”.

Jednak Parnas powiedział w środę, że nigdy nie przedstawił „faktycznych dowodów na korupcję rodziny Bidenów na Ukrainie – ponieważ nigdy ich nie było”. Wręcz przeciwnie, poszukując fałszywych przestępstw, każda osoba pierwotnie zaangażowana w ten plan ukrywała swoją przestępczą działalność. Dzieje się tak do dziś: postępowanie w sprawie impeachmentu, które nas tu sprowadziło, opiera się na szeregu fałszywych informacji rozpowszechnianych przez Kreml.

Ze swojej strony Biały Dom określił tę sesję jako „stratę czasu”.

„To przesłuchanie było zawstydzające dla Republikanów w Izbie Reprezentantów” – powiedział dziennikowi The Daily Beast Ian Sams, rzecznik Białego Domu ds. nadzoru i dochodzeń. Czas odejść od tej smutnej farsy. „Istnieją realne problemy, którymi Amerykanie chcą, żebyśmy się zajęli”.

Urzędnicy republikańscy, tacy jak ówczesny republikanin. Parnas powiedział, że Devin Nunes, który obecnie pracuje w Trumpowej wersji Twitter Truth Social, wiedział, że historie o korupcji są „bezpodstawne”, podobnie jak Sean Hannity i inni pracownicy stacji Fox News. W lipcu ubiegłego roku Parnas napisał do Comera, mówiąc mu, że „po prostu nie ma sensu dalsze dochodzenie w tej sprawie”.

Świadek Jason Galanis, partner biznesowy Huntera Bidena, Zeznawał zdalnie z więzienia federalnego W Alabamie, gdzie odsiaduje 14 lat więzienia za oszukanie plemienia indiańskich. Wśród swoich roszczeń, które obejmowały zarzuty brudnych interesów Huntera Bidena, Galanis stwierdził, że za kratami doznał napaści na tle seksualnym, za co obwinia rząd.

W środę Raskin wskazał na artykuł opublikowany przez The Daily Beast zaledwie kilka godzin wcześniej, w którym szczegółowo opisano więcej niezgłoszonych powiązań między Tonym Bobulinskym, innym byłym wspólnikiem biznesowym Huntera Bidena, a objętym sankcjami rosyjskim oligarchą Wiktorem Vekselbergiem.

READ  Polska twierdzi, że rosyjski pocisk wleciał w jej przestrzeń powietrzną, a następnie ją opuścił - DW - 29.12.2023

Bobulinski, który składał zeznania osobiście, szeroko wypowiadał się, oskarżając Demokratów o okłamywanie Bidena, spotykając się z naganą m.in. ze strony Raskina, który wielokrotnie podważał wiarygodność Bobuliny.

Kiedy przyszła kolej na wypowiedź posła Michaela Clouda (R-Texas), Przedstawił na sztalugach dużą mapę, która identyfikowała Ukrainę jako Kazachstan i odwrotnie.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem przez Teda Goodmana, rzecznika Giulianiego, w środowe popołudnie stwierdził, że Parnasowi „nie można ufać” i nazwał Demokratów Izby Reprezentantów „nieodpowiedzialnymi i nieuczciwymi intelektualnie” za umożliwienie mu składania zeznań. Goodman stwierdził, że Parnas „zbyt usilnie stara się trafić na pierwsze strony gazet, aby sprzedać swoją powstającą książkę”, nazywając go „seryjnym kłamcą”.

Hunter Biden odmówił udziału w rozprawie, a jego prawniczka Abby Lowell określiła rozprawę jako nic innego jak „karnawałowe przedstawienie”.