24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pod przewodnictwem młodych ludzi Stany Zjednoczone toną w Światowym Raporcie Szczęścia

Pod przewodnictwem młodych ludzi Stany Zjednoczone toną w Światowym Raporcie Szczęścia

„Literatura jest jasna z praktycznego punktu widzenia – jej wpływ na socjalizację, zachowania prospołeczne, jeśli wolisz, oraz zdolność ludzi do poczucia więzi i tworzenia społeczności” – powiedziała o pandemii dr Norris. „Wiele rzeczy, które normalnie przytrafiłyby się ludziom, zwłaszcza młodym ludziom w szkołach średnich, nie wydarzyło się” – dodał. „To się nadal dzieje”.

Jade Song, A 27-letni pisarzZaliczała się do tych, którzy w ostatnich latach byli coraz bardziej nieszczęśliwi.

„Dzieje się tak głównie dlatego, że jako osoba dorosła nagle stajesz się świadoma wszystkich wiadomości ze świata i zwracasz większą uwagę na to, na co masz wpływ, i zdajesz sobie sprawę, że niewiele możesz kontrolować” – pani Song, która nie była część grupy” – powiedział. studiować – powiedział w wywiadzie. „Nawet jeśli masz zamiar brać udział w protestach lub terminowo płacić czynsz i rachunki, bardzo trudno jest, szczególnie teraz, uwolnić się od sposobu, w jaki żyjesz, kiedy zdajesz sobie sprawę, jak niewielki wpływ mają twoje działania na szerszym poziomie.”

Wykazało to badanie przeprowadzone w 2022 roku przez Uniwersytet Harvarda Dobre samopoczucie Wśród młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych spadła w ciągu ostatnich 20 lat. Młodzi ludzie – w wieku od 18 do 25 lat – Odnotowano najniższy poziom szczęścia W porównaniu z innymi grupami wiekowymi, a także gorsze zdrowie psychiczne i fizyczne, poczucie celu, charakter, cnoty, bliskie relacje społeczne i stabilność finansowa. Pojawiły się podobne wyniki W Brytanii I Kanada.

„Jednym z czynników, o którym wszyscy myślimy, są media społecznościowe” – powiedział dr Robert Waldinger, dyrektor Studium Rozwoju Dorosłych na Uniwersytecie Harvarda. „Ponieważ istnieją badania, które pokazują, że w zależności od tego, jak korzystamy z mediów społecznościowych, pogarsza to samopoczucie, zwiększa ryzyko depresji i lęku, szczególnie wśród młodych dziewcząt, kobiet i nastolatek”.

READ  Prezydent Malediwów krytykowany za „antyindyjskie” stanowisko swojego rządu.