20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chrysler przypomina o ponad 33 000 Jeepów Grand Cherokees

Chrysler przypomina o ponad 33 000 Jeepów Grand Cherokees

Ze względów bezpieczeństwa Chrysler wycofał ponad 300 000 pojazdów Jeep Grand Cherokee.
zdjęcie: Stellantis

Chrysler podjął decyzję o wycofaniu do serwisu ponad 338 000 Jeepów Grand Cherokees ze względu na możliwość awarii części układu kierowniczego i doprowadzić do wypadku.

Producent stwierdził, że przeguby kulowe górnego wahacza i zwrotnice w pojazdach, których to dotyczy, mogą się rozdzielić. Jak wynika z komunikatu opublikowanego we wtorek (27 lutego) na stronie internetowej Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rezultacie kierownica może wypaść na zewnątrz i spowodować utratę kontroli nad SUV-em przez kierowcę.

Wycofanie dotyczy niektórych SUV-ów Jeep Grand Cherokee z lat 2022–2023 i większych SUV-ów Jeep Grand Cherokee L z lat 2021–2023. Raport przesłany do NHTSA (pdf), oczekuje się, że tylko 1% modeli, których to dotyczy, będzie zawierać wadliwe części.

Na dzień 24 stycznia Chrysler podał, że zna 18 roszczeń gwarancyjnych, jeden raport dotyczący pomocy dla klienta i jeden raport terenowy potencjalnie związany z problemem. Firma dodaje, że nie jest jej świadoma żadnych wypadków ani obrażeń związanych z wadami.

Chrysler też to ma Wystosowano odrębne wezwanie Około 9400 modeli Grand Cherokee i Grand Cherokee L SUV z lat 2023–2024 ma problemy z włączaniem świateł drogowych.

Konsumenci, których modele zostaną objęte którymkolwiek wycofaniem, zostaną powiadomieni 12 kwietnia; Mogą także sprawdzić, czy wizyta nie ucierpiała na ich samochodach nhtsa.gov/recalls. Dealerzy Chryslera zajmą się tymi problemami bezpłatnie.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii wzrasta do 10,1% napędzana przez ceny żywności