20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hotel DoubleTree by Hilton położony obok centrum kongresowego Monroeville zostanie zamknięty

Hotel DoubleTree by Hilton położony obok centrum kongresowego Monroeville zostanie zamknięty

MONROEVILLE, Pensylwania (KDKA) — Hotel sąsiadujący z centrum kongresowym Monroeville jest zamknięty.

KDKA-TV dowiedziała się, że DoubleTree by Hilton Monroeville zostanie zamknięty w środę o 10:00. W hotelu pracuje około 80 osób.

Ta wiadomość pojawiła się kilka tygodni po ogłoszeniu, że centrum kongresowe zostanie zamknięte 1 czerwca. Umowy z dostawcami zostały zerwane, a powierzchnia przenosi się do sklepu Hobby Lobby, choć umowa najmu jest ograniczona tylko do połowy powierzchni.

Właściciele pobliskich firm twierdzą, że decyzja o zamknięciu centrum kongresowego będzie bardzo bolesna.


Hotel DoubleTree obok centrum kongresowego Monroeville

„To odstraszy każdego, kto chce tu budować lub inwestować” – powiedziała Sarah Schuchert, zastępczyni menedżera pracująca na pół etatu w sklepie Daily Thread w Monroeville Mall.

Na początku tego miesiąca pracownik hotelu powiedział KDKA-TV, że 60 procent przychodów hotelu pochodzi z centrów kongresowych.

„Właśnie obudziłem się, gdy w moim telefonie zadzwoniła poczta głosowa z informacją, że zaszły nieprzewidziane okoliczności i że muszę wyjechać jutro, a dla mnie to wcześnie rano” – powiedział Tim Tipton, który przyjeżdża z Kentucky.

Jennifer Borasso z KDKA-TV: „Czy zadawałeś pytania personelowi?”

Tipton: „Tak, próbowałem zapytać. Odpowiedzieli tylko, że nie mogą nic powiedzieć i nie wiedzą, co się dzieje. Właśnie dowiedzieli się, że zamykają”.

Yvonne Anderson z Monroeville również próbowała uzyskać odpowiedzi we wtorek. Jej zjazd rodzinny jest zarezerwowany na lipiec.

„Wpadam, żeby zobaczyć, co się dzieje z naszym wydarzeniem” – powiedział Anderson. „To trochę rozczarowujące, ale czekamy na odpowiedź”.

We wtorek wieczorem przed hotelowym lobby zebrał się niewielki tłum. Na zewnątrz wisiała kartka z numerem, pod który należy zadzwonić, żeby się dostać.

„Zamknęli drzwi i nie mogliśmy wejść” – powiedział Jim Anderson z Wilkinsburga.

Burmistrz Monroeville Nick Gresock wyraził smutek z powodu zamknięcia hotelu. Powiedział, że jest bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, aby uratować centrum kongresowe.

KDKA-TV skontaktowała się z właścicielem hotelu, który ma adres w Nowym Jorku, oraz firmą zarządzającą hotelem, Prospera Hospitality, ale we wtorek nie otrzymała odpowiedzi.

READ  Obawy o inflację spychają więcej amerykańskich pracowników na emeryturę