20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe w USA spadają wraz z pojawieniem się kluczowych danych o inflacji

Kontrakty terminowe w USA spadają wraz z pojawieniem się kluczowych danych o inflacji

Na mojej dzisiejszej liście hitów znajduje się super ekscytująca gra w chmurze Snowflake (SNOW).

Wczoraj wieczorem jechałem do domu i słyszałem, jak Frank Slootman, dyrektor generalny Snowflake — megamiliarder, który uwielbia jachty żaglowe, ale jest także ekspertem w tym, co robi w firmach zajmujących się technologią budowlaną — przeprowadzał wywiad z jednym z konkurentów YF. Był ktoś, o kim nigdy wcześniej nie słyszałem, Śridhar Ramaswamy. Osoba ta jest opisywana jako kolejny dyrektor generalny Snowflake.

Moją pierwszą reakcją było: „Czekaj – jak mogłem tego dzisiaj przegapić i dlaczego tak dużo uwagi poświęciłem zarobkom Salesforce (CRM)?”

Wcisnąłem hamulce w moim nowym samochodzie i zjechałem z ruchliwej autostrady, aby obejrzeć wywiad (tak, naprawdę), podczas którego zastałem dwóch uśmiechniętych dyrektorów cieszących się gospodarzem. Prowadzący sugeruje, że Slootman stanowczo dał mu do zrozumienia w niedalekiej wcześniejszej rozmowie, że ustąpi.

Notatka dla Franka i całego Zarządu Snowflake: Wykonałeś okropną robotę, sugerując, że może to nastąpić w jakiejkolwiek formie. A teraz przeciętny inwestor (który nie ma dostępu do Franka Slootmana) pozostaje z torbą akcji spółek zaawansowanych technologii – w chwili pisania tego tekstu akcje spadły o ponad 23%.

Ulica w ogóle była tutaj zszokowana.

„Snowflake zaskoczył wczoraj inwestorów na wielu frontach: jej odnoszący duże sukcesy dyrektor generalny odchodzi natychmiast na emeryturę po tym, jak zaledwie 7 miesięcy temu oświadczył, że nigdzie się nie wybiera” – oznajmił analityk Guggenheima John DiFushi w notatce dla klientów.

Analityk Stifel, Brad Reback, również określił odejście Slootmana jako „niespodziankę”.

minimum: Dyrektorzy generalni mają obowiązek wskazać, kiedy nie chcą najwyższej pracy, ponieważ są wyczerpani, chcą grać w golfa lub chcą kupić kolejny jacht. Zarząd ma obowiązek dopilnować, aby proces ten przebiegał na najwyższym poziomie, począwszy od komunikacji zewnętrznej po wewnętrzną.

READ  Dane o aktywności fabryk w Chinach nie spełniły oczekiwań. Rynki Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe

Jeśli nie zostaniesz właściwie potraktowany, możesz zostać Slootmanned – ups, doświadczysz gwałtownej wyprzedaży akcji z powodu nagłej zmiany na szczeblu kierowniczym.