14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiny zaczynają spowalniać jednokierunkowy spadek juana

Chiny zaczynają spowalniać jednokierunkowy spadek juana

  • Banki państwowe sprzedają dolary za juany – źródła rynkowe
  • PBOC naprawia wewnętrzne pasmo bardziej energicznie niż oczekiwano
  • Juan odbija się i ciągnie za sobą azjatyckie akcje i waluty

SHANGHAI/BEIJING (Reuters) – Chiny ustanowiły we wtorek wyższy niż oczekiwano zakres handlu dla swojej waluty, a banki państwowe sprzedały dolary w stosunku do juana, jak podały źródła rynkowe, co jest najsilniejszą jak dotąd oznaką rosnącego niepokoju władz. Przyspieszenie ślizgowe.

Juan spadł w stosunku do dolara o około 4% w ciągu dwóch miesięcy, ponieważ słabe zaufanie konsumentów i załamanie na rynku nieruchomości wyczerpują impet wygenerowany przez ożywienie po pandemii. We wtorek odbił się o około 0,4%, co jest najlepszym wynikiem od prawie dwóch tygodni.

Według czterech osób zaznajomionych z transakcjami, krajowe banki sprzedawały dolary, aby kupić juana na rynku kasowym offshore, a waluta wydawała się zbliżać do psychologicznie ważnego poziomu 7,25 za dolara, powiedziały dwie osoby.

Banki były również aktywne w późny poniedziałek, według dwóch innych traderów, kiedy ostro licytowali juana do wewnętrznego zamknięcia, wpływając na oficjalny punkt środkowy juana w banku centralnym następnego dnia.

We wtorek Ludowy Bank Chin (PBOC) ustalił średni zakres jeszcze bardziej płaski niż oczekiwano, odbiegając od modeli prognostycznych najbardziej od maja.

Podsumowując, analitycy stwierdzili, że ruchy te wykazały oficjalny niepokój związany z niedźwiedzim impetem juana i że może to spowolnić, ale prawdopodobnie nie zatrzymać spadku, biorąc pod uwagę fatalne perspektywy gospodarcze.

„Teraz, gdy czują się niekomfortowo, wysyłają więcej sygnałów… chcą spowolnić słabość juana” – powiedział Moh Seong Sim, analityk walutowy w Bank of Singapore. „Prędkość była dla nich po prostu za duża”.

READ  Awaria uszczelki drzwi Alaska Airlines wyprodukowanej przez dostawcę Boeinga w Malezji

W poniedziałek juan zamknął się na siedmiomiesięcznym minimum 7,2425 za dolara i osiągnął 7,2105 we wtorkowy popołudniowy handel.

„7,25 pozostaje kluczowym progiem”, powiedziało jedno ze źródeł rynkowych, dodając, że przełamanie tego poziomu może szybko wysłać juana do minimów widzianych ostatnio w 2022 roku.

Wszystkie źródła wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie są upoważnione do publicznego wypowiadania się na temat transakcji. UBS powiedział w notatce, że jego dział handlowy zauważył znaczne zainteresowanie banków transakcjami przedrynkowymi, aby kupić dolary poprzez swapy walutowe, i powiedział, że władze mogły podejmować wysiłki w celu zneutralizowania wpływu ich natychmiastowej interwencji.

Banki danego kraju zwykle działają w imieniu banku centralnego danego kraju na rynku walutowym, ale mogą również handlować dla siebie lub swoich klientów.

prezentowana tapeta

Nacisk pojawia się, gdy inwestorzy odczuwają szczyptę Chin, ponieważ dane pokazują, że osławione ożywienie Chin osłabło. Jednak niestabilne ożywienie podsyciło oczekiwania dotyczące bodźców, które pomogą zrównoważyć obawy dotyczące wzrostu.

Akcje w Hongkongu (.HSI) i dolar australijski gwałtownie odbiły się we wtorek w porozumieniu z juanem.

Analitycy stwierdzili, że działania mające na celu powstrzymanie spadku juana nie były tak silne, jak w zeszłym roku, kiedy organy regulacyjne podjęły działania mające na celu zachęcenie do napływu kapitału, ale mogą wystarczyć do spowolnienia sprzedaży.

W listopadzie waluta osiągnęła najniższy poziom od 14 lat na poziomie 7,3280 za dolara, podczas gdy morski juan osiągnął rekordowo niski poziom 7,3746.

„Skutek jest taki, że rynki będą znacznie bardziej ostrożne, jeśli chodzi o wypychanie dolara/yuana za granicę” – powiedział Alvin Tan, szef strategii walutowej w Azji w RBC Capital Markets.

To mogłoby przynajmniej powstrzymać chińską gospodarkę – lub potencjalnie dalsze obniżki stóp procentowych – zapobiegając dalszemu spadkowi juana.

READ  Jackpot w Mega Millions wzrasta do 820 milionów dolarów z możliwością wypłaty gotówki w wysokości 422 milionów dolarów

„Powinniśmy rozważyć możliwość dalszego luzowania w przyszłości” – powiedział Rob Carnell, regionalny szef badań ING na Azję i Pacyfik.

„To, co widzieliśmy, to dopiero pierwsza iteracja obniżek stóp procentowych, które zamierzamy uzyskać” – powiedział Carnell. „Będziemy mieli wiele z nich w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

„To powinno utrzymać juana na nogach”.

Dodatkowe raporty The Newsroom w Szanghaju i Pekinie, Ankur Banerjee, Tom Westbrook i Ray Wei w Singapurze; Montaż przez Vidya Ranganathan, Kim Coghill i Jacqueline Wong

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.