18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ceny Bitcoina (BTC) odnotowują największą jednodniową stratę od czasu krachu FTX

Ceny Bitcoina (BTC) odnotowują największą jednodniową stratę od czasu krachu FTX

Bitcoina (btc) Korekta cen przyspieszyła we wtorek wraz ze spadkiem popularności amerykańskich funduszy ETF.

Według danych platformy wykresów, wiodąca kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej spadła o ponad 8% do poniżej 62 000 dolarów. Zobacz TradingView. Jest to największy jednodniowy spadek procentowy (UTC) od 9 listopada 2022 r. Tego dnia ceny spadły o ponad 14%, ponieważ giełda FTX Sama Bankmana Frieda, wcześniej trzecia co do wielkości giełda, zbankrutowała. Podane tutaj dzienne wyniki przedstawiają procentowy wzrost lub stratę w ciągu jednego dnia, zaczynając od północy czasu UTC i kończąc na 23:59:59 czasu UTC.

Ceny spadły o 15% w porównaniu z rekordowym poziomem ponad 73 500 dolarów, który osiągnęły w zeszłym tygodniu. Indeks CoinDesk 20 spadł w tym samym okresie o 16%.

Według tradera i ekonomisty Alexa Kruegera niedawny spadek cen Bitcoina był stymulowany przez kilka czynników, w tym odpływ środków ze spotowych funduszy ETF.

Tymczasowe dane opublikowane przez firmę inwestycyjną Farside pokazują, że we wtorek nastąpił największy w historii odpływ netto ze środków ETF w wysokości 326 mln dolarów. W poniedziałek fundusz Grayscale ETF odnotował rekordowy odpływ 643 mln dolarów.

„Przyczyny krachu, w kolejności ważności: #1 Zbyt duża dźwignia finansowa (ważne jest finansowanie). #2 ETH prowadzi rynek na południe (rynek zdecydował, że ETF nie przejdzie). #3 Ujemne przepływy Bitcoin ETF (ostrożnie, dane to T+ 1. #4 Obsesja Solany na punkcie shitcoinów (to zaszło dalej)” Krueger powiedział w X.

eter (eter), druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnęła szczyt na poziomie około 4000 dolarów po aktualizacji Dencuna w zeszłym tygodniu i od tego czasu spadła do 3130 dolarów. Jednym z powodów tego spadku było malejące prawdopodobieństwo, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zapali zielone światło dla funduszu ETF Ethereum do maja.

READ  Dlaczego Schwab spanikował z powodu banków regionalnych

Co więcej, rynek kryptowalut wyglądał na przegrzany na początku tego miesiąca, a inwestorzy długoterminowi płacili ponad 100% rocznego finansowania, aby utrzymać otwarte zakłady na kontrakty futures na byki. Takie jednostronne narastanie dźwigni w górę często zwiastuje korekty cen.

Inwestorzy będą teraz uważnie obserwować środową decyzję Fed w sprawie stóp procentowych, po której odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego Jerome'a ​​Powella.

„W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie stóp procentowych Fed, po której odbędzie się konferencja prasowa Powella. To da nam lepszy wgląd w to, czy Fed nadal widzi obniżki stóp procentowych w tym roku. „Dzięki temu będziemy mieli lepszy wgląd w to, czy Fed nadal widzi obniżki stóp procentowych na horyzoncie w tym roku” – powiedział Greg Magaddini, dyrektor ds. instrumentów pochodnych w Amperdata. Silna gospodarka i wyższa niż oczekiwano inflacja pozostają powodami, dla których Fed pozostaje jastrzębi bez większych wyhamowań.

Indeks dolara i rentowność amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły ostatnio w wyniku płaskich indeksów cen towarów i usług konsumenckich, osłabiając atrakcyjność ryzykownych aktywów, w tym nowych technologii, takich jak kryptowaluty.