24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mackenzie Scott przekazuje 640 milionów dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż planowano, na rzecz wnioskodawców non-profit – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Mackenzie Scott przekazuje 640 milionów dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż planowano, na rzecz wnioskodawców non-profit – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Miliarderka i pisarka Mackenzie Scott ogłosiła we wtorek, że przekaże 640 milionów dolarów 361 małym organizacjom non-profit, które odpowiedziały na otwarte zaproszenie do składania wniosków.

Pierwsza runda darowizn w ramach Yield Giving jest ponad dwukrotnie większa od kwoty, którą Scott początkowo zobowiązał się przekazać w procesie składania wniosku. Odkąd w 2019 r. zaczęła rozdawać miliardy, Scott i jej zespół badali i wybierali organizacje bez konieczności przeprowadzania procesu aplikacyjnego, a następnie zapewniali im znaczące, nieograniczone prezenty.

W Krótka notatka Scott napisała na swojej stronie internetowej, że jest wdzięczna Lever for Change, organizacji, która zorganizowała otwarte zaproszenie, oraz mieszkańcom za ich „rolę w tworzeniu tej ścieżki, aby wspierać ludzi pracujących na rzecz poprawy dostępu do podstawowych zasobów w swoich społecznościach. Są oni niezbędnymi czynnikami zmian.”

Zwiększenie kwoty nagrody i liczby wybranych organizacji to „miła niespodzianka” – stwierdziła Elisha Smith Arrillaga, wiceprezes Centrum Skutecznej Filantropii. Chciałaby dowiedzieć się więcej o doświadczeniach kandydatów związanych z tym procesem oraz o tym, czy Scott będzie nadal korzystał z tego procesu w przyszłości.

Po otwarciu wniosków o dotacje w wysokości 1 miliona dolarów złożyło około 6353 organizacji non-profit.

„Zespół darczyńców postanowił poszerzyć pulę zwycięzców i kwotę nagród” – powiedział Liver4Change, firma specjalizująca się w zarządzaniu nagrodami charytatywnymi.

279 organizacji non-profit, które uzyskały najwyższe wyniki w zewnętrznym panelu oceniającym, otrzymało 2 miliony dolarów, a 82 organizacje z drugiego poziomu otrzymały po 1 milion dolarów każda.

W północnym Teksasie Farmy Bonton, Program przedsiębiorczości więziennejoraz Fundacja Epilepsji w TeksasieKażdy z nich otrzymał nagrody o wartości 2 milionów dolarów. Dallas Afterschool zarobiło 1 milion dolarów.

W południowym Dallas placówka Pontoon Farms rozpoczęła działalność w 2014 r. jako ogród społecznościowy i rozrosła się, obejmując dwie farmy, restaurację, kawiarnię i targ rolniczy, a na horyzoncie planuje się kolejne. Celem gospodarstwa jest współpraca z mieszkańcami w celu poprawy życia wszystkich mieszkańców dzielnicy Boonton.

READ  Kontrakty terminowe na akcje dzisiaj: aktualizacje na żywo

Gabe Madison, prezes Bonton Farms, powiedział we wtorek NBC 5, że proces składania wniosków o dotację rozpoczął się rok temu i dowiedział się, że w zeszłym tygodniu otrzymał prezent w wysokości 2 milionów dolarów.

Gabe Madison, prezes Bonton Farms.

„To był wymarzony strzał, który chcieliśmy zrobić. Zrobiliśmy to i udało nam się to zrobić” – powiedziała Madison. „Teraz zapewniamy narodową obecność społeczności, której nigdy nie było na mapie”.

Dotacja umożliwi gospodarstwu dodanie praktykantów do programu rozwoju siły roboczej, zwiększy dostęp do opieki zdrowotnej i możliwości dobrego samopoczucia, a także pomoże stworzyć niedrogie przestrzenie życiowe, powiedziała Madison.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni i czujemy się bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy taki prezent” – powiedziała Madison.

Madison powiedziała, że ​​Bonton Farms planuje otworzyć swój pierwszy ośrodek zdrowia w społeczności w 2015 roku i ma nadzieję wkrótce rozpocząć prace nad niedrogim rozwiązaniem mieszkaniowym w postaci kompleksu apartamentów składającego się z 36 mieszkań. Bonton Farms planuje również zbudować w społeczności centrum zasobów, aby promować inne organizacje non-profit w okolicy.

W sumie Scott przekazał 24 miliony dolarów 13 organizacjom non-profit w Teksasie. Zobacz listę tutaj.

Konkursy takie jak otwarte zaproszenie Scotta mogą pomóc organizacjom, które nie mają powiązań z konkretnym fundatorem, zwrócić na siebie uwagę, powiedziała Renee Caribe-White, starsza wiceprezes Rockefeller Philanthropy Advisors.

„Jedną z najlepszych cech nagrody charytatywnej jest to, że wyróżnia ona osoby, organizacje i instytucje, które w przeciwnym razie nie miałyby dostępu do osób sprawujących władzę i finanse” – stwierdziła. Jej organizacja doradza również fundatorom oferującym konkurencyjne dotacje lub konkursy z nagrodami filantropijnymi, aby stopniowo wprowadzali wniosek, aby zmniejszyć obciążenie związane ze składaniem wniosków dla każdej organizacji, która zostanie wcześniej wyeliminowana.

Megan Peterson, dyrektor wykonawcza organizacji non-profit Gender Justice z siedzibą w Minnesocie, stwierdziła, że ​​prośba ta stanowi rzadką okazję do zwrócenia uwagi Scotta.

READ  Handel na rynkach azjatyckich był mieszany w obliczu obaw przed recesją. Chińskie dane handlowe nie spełniły oczekiwań

„Po zobaczeniu, jakie projekty wspierałem w przeszłości, pomyśleliśmy: «Och, gdybym tylko wiedział, że wygrywamy»” – powiedział Peterson.

Jej organizacja wygrała niedawno sprawy sądowe dotyczące dostępu do antykoncepcji awaryjnej i praw młodzieży transpłciowej do uprawiania sportu. Planują wykorzystać te pieniądze na rozwój swojej działalności w Północnej Dakocie. Peterson powiedział, że pieniądze powinny zostać wykorzystane na cele zwolnione z podatku, ale poza tym nie podlegają żadnym ograniczeniom ani wymogom raportowania – podobnie jak poprzednie dotacje przyznane przez Scotta.

„Myślę, że naprawdę pomaga wytyczyć nowy kurs dla szeroko rozumianej filantropii, kierując się filozofią «znajdź ludzi, którzy wykonują dobrą pracę, daj im zasoby, a następnie zejdź im z drogi»” – Peterson powiedział o Scottze. „Jestem wdzięczny nie tylko za indywidualne wsparcie, ale także za sposób, w jaki, moim zdaniem, wpływa on na filantropię w szerszym zakresie”.

W ramach otwartego zaproszenia do składania wniosków zbierano organizacje non-profit kierowane przez społeczność, których misją jest „wzmacnianie opinii i zwiększanie szans osób i rodzin dysponujących niewielkimi lub skromnymi środkami” – podaje Yield Giving na swojej stronie internetowej. Do ubiegania się o stypendium kwalifikują się wyłącznie organizacje non-profit z rocznym budżetem od 1 miliona do 5 milionów dolarów.

Zwycięzcy zostali wybrani w drodze wieloetapowego procesu, podczas którego kandydaci byli oceniani przez innych wnioskodawców, a następnie najlepsze organizacje zostały sprawdzone przez panel ekspertów zewnętrznych.

Scott przekazała 16,5 miliarda dolarów majątku, który nabyła po rozwodzie z założycielem Amazona, Jeffem Bezosem. Na początku publikowała informacje o rozdaniu nagród w postach na blogu internetowym, czasem wymieniając organizacje, czasem nie. W grudniu 2022 r. uruchomiła bazę danych o darowiznach o nazwie Yield Giving.

W Artykuł odzwierciedla witrynę„Informacje od innych osób – od innych darczyńców, mojego zespołu i zespołów non-profit, którym przekazuję – były dla mnie niezwykle pomocne” – napisała. „Jeśli komukolwiek więcej informacji na temat tych prezentów mogłoby się przydać, bardzo proszę” chciałbym się tym podzielić.”

READ  Podwyżka Rezerwy Federalnej, Bank Japonii, stopy procentowe, waluty

Smith Arrillaga z CEP stwierdziła, że ​​ważne jest, aby Scott w dalszym ciągu wywiązywała się ze swojego zobowiązania dotyczącego rozdania majątku, mimo że zastanawia się, zmienia i dostosowuje sposób, w jaki to zrobić, i wciąż próbuje iść naprzód. W duchu tego, do czego się zobowiązałem.”

NBC 5 i Associated Press.