9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Celtics i Blake Griffin zgadzają się na roczną umowę z pełną gwarancją, według raportu

Celtics i Blake Griffin zgadzają się na roczną umowę z pełną gwarancją, według raportu

USATSI

Weteran napastnika Blake Griffin zgodził się na w pełni gwarantowaną roczną umowę z Boston CelticsA Według Adriana Voinarowskiego. 33-letni Griffin, który ostatnie półtora sezonu spędził z Sieci BrooklyńskieWciąż był wolnym agentem, ponieważ w całej lidze otwarto obozy treningowe.

Przed sezonem Celtics doznali dwóch poważnych kontuzji na korcie ataku. Danilo Gallinari zerwał ACL podczas gry we Włoszech w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Koszykówce i prawdopodobnie opuści cały sezon, podczas gdy Robert Williams III przeszedł operację swojego kłopotliwego kolana i oczekuje się, że opuści go co najmniej 8-12 tygodni.

W drodze do obozu Al Horford i Grant Williams byli jedynymi dwoma prawdziwymi opcjami dla Celtics, którzy mieli wyjątkowy czas w zeszłym sezonie. Oczekuje się, że Luke Kornet będzie odgrywał większą rolę pod nieobecność Williamsa, ale w zeszłym sezonie pojawił się tylko w 12 meczach i nie jest jasne, czy mógłby odgrywać większą rolę. Preselekcja do pierwszej rundy Mfuundu Kapengel podpisał dwustronną umowę z drużyną latem, a Noah Funley i Luka Samanic zostali zaproszeni na zgrupowanie; Kabengele pokazał błyski w lecie, ale to znak zapytania, podczas gdy Vonleh i Samanic mogą nawet nie być w drużynie.

Wszystko to oznacza, że ​​Celtics potrzebują pomocy w obszarze czołowym. Co więcej, biorąc pod uwagę, że podpisali Gallinari jako wolną agencję w dużej mierze dlatego, że chcieli zmniejszyć ciężar Horforda. 36-latek był fantastyczny w zeszłym sezonie, ale rozegrał 92 mecze i 2820 minut między sezonem zasadniczym a play-offami. Muszą go ochłodzić w sezonie zasadniczym, aby znów mógł dawać z siebie wszystko w play-offach, a to stało się jeszcze trudniejszym zadaniem po kontuzji Gallinariego i Williamsa.

Griffin, nawet na tym etapie swojej kariery, zaoferuje nowemu trenerowi Joe Mazzola weterana, który może zjeść kilka minut w sezonie zasadniczym i pomóc uniknąć Horforda. Jednak na ile jest skuteczny, trzeba będzie jeszcze zobaczyć. Wszystkie sześć gwiazd uzyskało średnio 6,4 punktu. 4,1 zbiórki i 1,9 asysty przy 42,5% strzałów z boiska i 26,2% z 3 punktów z boiska w 56 meczach w zeszłym sezonie. W pewnym momencie walczył tak bardzo, że trener Nets Steve Nash nie tylko zabrał go z początkowego składu, ale całkowicie przestał z nim grać.

Ale nawet jeśli jest bliski słabego stanu (lub może już być), korzyścią dla doświadczonego gracza, takiego jak Griffin, jest to, że możesz liczyć na wysoki podstawowy poziom konkurencji. Będzie ciężko pracować, rywalizować na deskach, utrzymywać piłkę w ruchu i być może pomoże oczyścić ziemię, jeśli uda mu się ponownie trafić. Poza tym dodanie kolejnego weterana do szatni nie zaszkodzi, biorąc pod uwagę wszystko, przez co ten zespół przeszedł w ciągu ostatnich kilku tygodni.

READ  Bill Russell, 11-krotny mistrz NBA i legenda Boston Celtics, zmarł w wieku 88 lat