12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cameron Smith przechodzi do golfa LIV po zakończeniu sezonu PGA Tour

Cameron Smith przechodzi do golfa LIV po zakończeniu sezonu PGA Tour

Zawieszenie

LIV Golf Invitational Series ogłosić We wtorek Cameron Smith, drugi w rankingu golfista na świecie i Tegoroczny mistrz British Openco daje wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską lidze dysydentów najwyższego miejsca w rankingu.

Smith, 29-letni Australijczyk, odniósł w tym sezonie trzy zwycięstwa, w tym British Open w lipcu i Players Championship w marcu. Skończył również w pierwszej dziesiątce w czterech z sześciu swoich wyjazdów do Masters – z remisem na trzecim miejscu W tegorocznych mistrzostwach – Był z numerem 20 w zakończonej w niedzielę rundzie o mistrzostwo.

Rory McIlroy zabiera do domu największą nagrodę po zakończeniu dzikiego sezonu PGA Tour

Joaquin Niemann również opuści PGA Tour do LIV, dając jej kolejnego topowego golfistę 20. Niemann zajmuje 19. miejsce na świecie i ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w karierze PGA Tour, jedno w tym roku na Genesis Invitational w Kalifornii. LIV ogłosił również dodanie Harolda Varnera III (46. miejsce na świecie), Camerona Tringale (55), Marca Leishmana (62) i Anirbana Lahiriego (92).

Plotki mówią, że Smith skacze do LIV od tygodni, spekulując, że dostanie dziewięciocyfrową pensję za samo dołączenie do nowej ligi, która oferuje nieco krótszy harmonogram niż PGA Tour i gwarantowane płatne dni turnieju . Nadchodzące wydarzenie LIV rozpocznie się w piątek poza Bostonem, a Smith dołączy do głównych zwycięzców mistrzostw, takich jak Dustin Johnson, Bryson Deschamps i Phil Mickelson.

The PGA Tour zbanowało graczy, którzy przeszli do LIVA w piątek jego imieniem nazwano nową ligę W sprawie monopolistycznej Niektórzy z jej graczy podnieśli ją przeciwko PGA Tour. W poprawionej skardze gracze LIV twierdzą, że PGA Tour jest „ugruntowanym monopolistą, który ma vice chwyt na profesjonalnym golfie” i że naruszył federalne przepisy antymonopolowe w swoich wysiłkach „zmiażdżenia rozwijającej się konkurencji, zanim zagrozi monopolowi wycieczka.”

READ  Trener Columbus Mike Babcock piłkarze zaprzeczają naruszeniu prywatności

LIV jest również Szukam uznania dla jej bohaterstwa Zgodnie z oficjalnymi światowymi rankingami golfa, które pomogłyby jego graczom zakwalifikować się do głównych turniejów (nie zarządzanych przez PGA Tour). Bez karania OWGR większość graczy LIV będzie miała trudności z zakwalifikowaniem się do czterech największych turniejów na profesjonalnym stole golfowym.

Smith i inni główni zwycięzcy, którzy przeszli do LIV – teraz są wśród nich zwycięzcy 12 z ostatnich 24 wydarzeń Nie będziesz miał tego problemu, przynajmniej na krótką metę i zakładając, że główne ligi nie zmienią swoich zasad kwalifikacyjnych. Wygrywając British Open, Smith otrzymuje pięcioletnie zwolnienie z innych kierunków i ma zaproszenie do gry w British Open do 60. roku życia.

Od lipca: Rytuał golfowy 2022: Obejrzyj pioniera, a potem zastanów się nad LIV

PGA Tour zapowiedziane w zeszłym tygodniu Ogromne zmiany Staram się, aby największe nazwiska nie przeskoczyły do ​​LIV. 20 najlepszych graczy Tour będzie zaangażowanych w grę w co najmniej 20 turniejach, w tym w Four Grand Prix i FedEx Cup, a Tour podniósł nagrody pieniężne w czterech turniejach innych niż główne, oferując 20 milionów dolarów nagrody pieniężnej w każdym z nich. Ponadto Tour rozszerzy program Player Impact, system nagród wprowadzony w zeszłym roku jako sposób nagradzania graczy, którzy pomagają promować grę, i zapewni wszystkim graczom gwarantowane minimum 500 000 $, przede wszystkim po to, aby ułatwić graczom którzy mogą mieć trudności z utrzymaniem własnych kart turniejowych (pierwsi gracze w rundzie otrzymają pieniądze na początku sezonu).

Mówi się, że wielu znanych graczy PGA Tour, takich jak debiutujący w 2022 roku Cameron Young i były mistrz Masters Hideki Matsuyama i Adam Scott, rozważa przejście do LIV, ale teraz są zaangażowani w bardziej ugruntowaną trasę.

Kim są golfiści Leaf? Wahają się od znanych do nieznanych.

READ  Trener Lions, Dan Campbell, wyjaśnia, dlaczego Detroit zastąpił Jeffa Okudę

„Nie wiemy, kto będzie po tym tygodniu lub przyszłym roku” Young Powiedział Niedziela w Turnieju. „Myślę, że jest naprawdę fajna podstawowa grupa graczy, która po prostu zostanie, a wielu z nich to wysoko w rankingu gracze na świecie. Nie sądzę, aby konkurencja na PGA Tour spadła tak bardzo ”.

Odejście Smitha i Neimana do LIV otworzy również miejsca w międzynarodowej drużynie w Presidents Cup, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Zarówno Smith, jak i Neiman mają wystarczająco dużo punktów kwalifikacyjnych, aby zdobyć miejsca w drużynie kapitana Trevora Immelmana, ale zawieszenie PGA Tour dotyczy również Presidents Cup.

Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej finansuje LIV Golf, w którym odbyły się trzy turnieje, a w tegorocznym harmonogramie pozostało jeszcze pięć. Krytycy LIV skrytykowali to jako próbę „mycie sportowe” Niepewna sytuacja w zakresie praw człowieka w kraju.