23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giganci podpisali kontrakt z Sergio Romo i dali mu punta – pa

Scottsdale w Arizonie. – Żaden główny gracz ligowy nie trafił w kopiec na nabrzeżnym boisku piłkarskim Gigantów w większej liczbie meczów niż Sergio Romo. Zatopił wiwaty aż 268 występami w sezonie regularnym jako ważny członek bullpen w trzech drużynach World Series. Ale to jego cztery dodatkowe występy gości naprawdę sprawiły, że zrozumiał, gdzie jest w domu.

„Nigdy mnie nie wygwizdano, nawet gdy pojawiłem się w stroju Dodgera” — powiedział Romo. „Tak bardzo byli pasjonatami. Nie widzieli koszulki, którą miałem na sobie. Nadal widzieli mnie. To najlepszy sposób, w jaki mogę to opisać: po prostu doceniłem to, jak widoczni byli moi koledzy z drużyny, fani, wszyscy, dzięki którym się czułem. pomogli mi poczuć się widzianym. Wiedziałem, że robię coś dobrze. Wiedziałem, że jestem w domu”.

A teraz, sześć lat po swoim ostatnim narzucie jako Giant i wyruszeniu w podróż wolnego agenta, która doprowadziła go do Dodgers and Rays, Marlins, Twins and the A’s, Mariners, Blue Jays i Monclova w lidze meksykańskiej, Romo jest gotów nazwać to karierą. Jest gotowy do powrotu do domu.

Ale najpierw przygotowuje się do ponownego występu.

Giants i Romo zgodzili się na podrzędny kontrakt ligowy, który obejmował zaproszenie na główny obóz ligowy. W piątek ma udać się do Arizony i, w oczekiwaniu na badanie fizyczne, przybędzie na stadion Scottsdale, aby znaleźć szafkę z mundurami Giants. Nie będzie nosił strojów specjalnych trenerów i asystentów. Do klubu dołączy w gronie nowych kolegów z drużyny.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Giants będą współpracować z Romo, aby zbudować jego kondycję i siłę ramion, aby wystąpić w grze pokazowej lub dwóch, w tym w finale wystawy Bay Bridge 27 marca przeciwko San Francisco A’s. 40-letni praworęczny ponownie pobiegłby na wzgórze w rytm szaleńczego rytmu zespołu „El Mechón”, wykonał kilka zamaszystych ślizgów i zamknął jedną z najbardziej kultowych karier w historii Giants.

chyba że…

„Kiedy podeszli do mnie, to było jak:„ Nigdy nie wiadomo, możesz dostać piorun w butelce ”- powiedział Romo. „A ja powiedziałem:„ Whoa, whoa, whoa, będę z wami szczery , nie zrobiłem nic od września.” Błyskawica w tej butelce, uwierz mi. Nie znajdziesz tego. Ale wiem, że spróbuję konkurować z moim tyłkiem, kiedy tam będę. Właściwie mogę się denerwować zmianą”.

Charakter Romo był tak charakterystyczny, jak jego charakterystyczny suwak, co czyniło go wygodnym miotaczem wyprzedzającym swoje czasy w grze, która przyciągała coraz więcej graczy, aby wyprzeć majora z gry. Żaden rzut, który rzucił w swojej karierze, nie był bardziej śmiały ani symboliczny niż niewinna szybka piłka z prędkością 88 mil na godzinę w 2012 roku, która zamroziła zwycięzcę Potrójnej Korony, Miguela Cabrerę, i wygrał World Series Giants w Detroit.

Romo pochodził z małego miasteczka położonego między Morzem Salton a polami sałaty w Dolinie Cesarskiej. Stał na wysokości 5 stóp i 10 cali ze swoimi cierniami. Dociera do miejsc takich jak Arizona Western College, University of North Alabama i Colorado Mesa University, mając nadzieję, że ktoś go zauważy i da mu szansę na występ. I uprawiał bardziej bezwzględny sport niż Monsanto, rutynowo wyrzucając okazy o doskonałej budowie ciała zrobione w pierwszej rundzie i mając cały nowy, lśniący sprzęt, jakiego mogli chcieć, i uzyskując wszelkie korzyści rozwojowe. Jak w takim środowisku niewymiarowy 28. zawodnik z Brawley w Kalifornii miałby szansę dostać się do wielkich lig? Lub wyobraź sobie możliwość pozostania tam?

READ  Padres i SS Xander Bogaerts zgadzają się na 11-letni kontrakt o wartości 280 milionów dolarów: Sources

Ale Romo miał coś, co niewielu z tych w pierwszej rundzie miało.

Suwak z całą biblijną odwagą zsunął się z procy. I nigdy nie brakowało mu kamieni.

Teraz Romo, ostatni aktywny członek czterech podstawowych miotaczy Gigantów, planuje wrzucić ten suwak do munduru Gigantów po raz ostatni.

Prezes Giants, Farhan Zaidi, wynegocjował umowę z agentem Romo, Barrym Meisterem, który zrozumiał, co ukończenie toru oznaczałoby dla jego klienta. Były dyrektor generalny Giants, Bobby Evans, który mieszka niedaleko Romo w San Francisco, również pomógł zasiać ziarno, które już kiełkowało w umyśle Zaidiego w drugiej połowie ubiegłego sezonu. Zeddy powiedział, że rozważał skontaktowanie się z Meisterem w sprawie Romo po tym, jak Blue Jays zwolnili go 20 lipca, ale Giants nie mieli wówczas 40-osobowego składu, a Romo miał inne zainteresowanie. Podpisał kontrakt z Monclovą 1 sierpnia, uniemożliwiając mu dołączenie do innych członków Core Four na spotkaniu Giants World Series 2012 12 dni później.

Romo wszedł w miniony sezon niepewny swoich planów. Ale powiedział, że wiedział, że nadszedł czas, aby nazwać to karierą, kiedy nie dostał zaproszenia do rzucania dla Meksyku w World Baseball Classic. Rozpoczęło się więc przejście w jego życiu do pełnoetatowego mężczyzny rodzinnego. W styczniu poślubił swoją długoletnią partnerkę Melindę i cieszy się silną więzią, jaką tworzy ze swoimi synami Raylene (17 l.), Rexem (11 l.), Rhysem (7 l.), Mateo (4 l.) i Lucasem, który w niedzielę kończy 2 lata.

Ale pozostałe dwa tygodnie w mundurze Gigantów były po prostu zbyt dobre, by je zmarnować.

„To uzasadnione zaproszenie od tych, których nie ma na liście”, powiedział Romo, który zabiera ze sobą całą rodzinę, aby wspólnie przeżyć kilka następnych tygodni. „Przechodzę przez wszystkie formalności. Nie winię ich. Mam 40 lat. Nie winię ich za to, że chcą ukryć swój tyłek, jeśli coś się stanie. nowe koszulki dla dzieci! Jestem podekscytowany, naprawdę.”

READ  W debiucie Wayne'a Rooneya DC United wspina się po oszałamiającą wygraną

Okoliczności mogą być teraz inne. Podobnie jak oczekiwania. Jeśli nic więcej, Romo będzie na obozie doradzając miotaczom Giants w sprawie mentalności kopca, a może nawet podzieli się tajemnicą lub dwoma na temat swojego charakterystycznego suwaka. Musi się uśmiechać za każdym razem, gdy słyszy o najnowszych trendach w projektowaniu placów zabaw.

„Teraz uczą zamiataczy!” Powiedział fałszywym głosem spikera przerywanym śmiechem. „To jest rok zamiatacza. Mówię: „Och, więc teraz środek czyszczący ma znaczenie?” Zamiatarka zmienia zasady gry? huh. Więc ostatnie 15 lat mojego życia nie było takie? To był dla mnie przełom!

„Chociaż raz mogłem przesunąć suwak. Wahałem się, czy to zrobić, nie mogę kłamać. To jedyna prawdziwa rzecz, która oddziela mnie od reszty. Jest po prostu inna.”

To nie pierwszy raz, kiedy Giants wyciągnęli pewne ciągi menu, aby ukochany gracz mógł wrócić, aby zakończyć karierę w mundurze Giants. w 2008, Podpisali kontrakt z pierwszobazowym JT Snowem doprowadził do ważnego kontraktu ligowego i został na krótko umieszczony w 40-osobowym składzie na przedostatni mecz sezonu 2008. Snow, który nie pojawił się w głównym meczu ligowym od 2006 roku z Red Sox, został ogłoszony pierwszym łapaczem na pierwsza baza, wyszedł na boisko i wywołał aplauz, drugi poddał się Travisowi Ishikawie, zanim Matt Kane poprowadził mecz. Pierwszy rzut. Snow zarobił proporcjonalną część minimalnej pensji w głównej lidze w wysokości 390 000 USD w tamtym czasie, która wynosiła 2131 USD.

„To dobre stwierdzenie tego, co o nim myślimy” – powiedział wówczas dyrektor generalny Brian Sabin. „Jest jednym z najpopularniejszych graczy i jednym z prawdziwych profesjonalistów, którzy kiedykolwiek nosili mundur”.

W przeciwieństwie do pożegnania Snowa, ostatni występ Romo nie pojawi się w oficjalnych statystykach baseballu. Chociaż na pierwotnym stadionie Romo miał podpisać jednodniowy kontrakt, 40-osobowy skład jest zawsze najdroższy w dniach poprzedzających otwarcie sezonu. Tak więc wynalezienie kontraktu NRI i pojawienie się Bay Bridge Series byłoby sposobem, w jaki Giants pozdrawiają Romo i dają swoim fanom chwilę do zapamiętania bez komplikowania ich planów składu, gdy dokonują ostatecznego wyboru w meczu otwierającym 30 marca na stadionie Jankesów.

READ  Davant Adams: Derek Carr dał z siebie wszystko, dzięki niemu jestem jeźdźcem

Romo powiedział, że Scott Alexander, leworęczny obecnie noszący numer 54, powiedział, że nie chce ani nie potrzebuje swojego starego numeru.

Powiedział: „Obiecuję, że nie próbuję zająć niczyjego miejsca”. „Mówię wam szczerze, nie przychodzę tutaj, aby stworzyć drużynę. Nie mogę jej teraz stworzyć. Zasadniczo nawet nie próbuję. Uwielbiam to, gdzie jestem w życiu i patrzenie na moje dzieci jako tyle, ile mogę. Stworzyłem dom tutaj (w San Francisco).

„Przez większą część mojej kariery, zwłaszcza podczas moich gigantycznych dni, zmagałem się ze znalezieniem domu dla siebie. Wracałem do Brawley i po prostu nie czułem się dobrze. Dobrze było być w domu i wokół moich rodziców i najbliższa rodzina, ale po kilku dniach musiałam wyjechać. To było tak, jakbym miała być gdzie indziej. A teraz, będąc tutaj, nigdy nie czuję, że muszę wyjeżdżać. Tu mam to, czego potrzebuję. Mam to, co sprawia, że dobrze się tu czuję.

„Więc przywrócenie kręgu wiele znaczy. Hunter (Pence) powinien to zrobić. Pablo (Sandoval) miał szansę to zrobić. Matt Cain, miał szczęście, że rozegrał całą swoją karierę w jednym miejscu. Więc to upokarzające. Don Nie próbuj być niestosowny. Bardzo, ale to jest zajebiste, wiesz?

Romo nie jest pewien, czego się spodziewać. Po prostu wie, że emocje będą płynąć.

„Jedyną rzeczą, której nie chcę robić i prawdopodobnie boję się zrobić, jest płacz” – powiedział. „Nie wiem emocjonalnie, jak bym się czuła. Nie tylko bieganie tam, ale… chodzenie.

„Gdybyśmy wszyscy napisali na kartce wymarzony scenariusz, na przykład:„ To jest to, co chcesz, żeby się stało ”, nadal nie mógłbym napisać tego tak, jak się stało. Pod każdym względem.

„Wieczny Gigant. Słyszysz to, wieczny olbrzymie. A dla mnie to jest właśnie to. To znaczy. Na zawsze wdzięczny. Z prawnego punktu widzenia tak jest”.

(Zdjęcie pliku Romo w 2014 r.: Ross D. Franklin/Associated Press)