6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

New Jersey przestaje obstawiać Citrus Bowl; Źródła twierdzą, że Purdue’s Drew Price narusza przepisy

Organizatorzy gier w New Jersey nakazali w piątek bukmacherom zaprzestanie obstawiania Citrus Bowl pomiędzy Purdue i LSU, ponieważ „osoba związana z drużyną piłkarską Purdue” narusza przepisy stanowe.

Źródła zaznajomione z tą decyzją informują ESPN, że emerytowany rozgrywający NFL Drew Brees, który został tymczasowym asystentem trenera kręgielni Purdue, jest osobą, o której mowa, ze względu na jego relacje biznesowe z Points Beat.

Departament egzekwowania prawa w New Jersey poinstruował stanowych bukmacherów, aby zaprzestali przyjmowania zakładów na piłkę nożną w Purdue i powiedział, że istniejące zakłady na Citrus Bowl postawione po 15 grudnia muszą zostać anulowane, zgodnie z zawiadomieniem wysłanym w piątek rano i uzyskanym przeze mnie. Brees, absolwent Purdue University, został tymczasowym trenerem Boilermakers w Citrus Bowl 15 grudnia.

W zawiadomieniu Departament Gier nie wymienił nazwiska osoby powiązanej z Purdue, ale stwierdził, że narusza ona Statut 5:12A-11(f), który zabrania sportowcom, trenerom, sędziom lub dyrektorom organu zarządzającego sportem posiadania „ jakichkolwiek udziałów własnościowych, kontroli nad nimi lub używania ich w jakikolwiek inny sposób.

Brees został ambasadorem marki PointsBet w czerwcu 2021 roku i nabył udziały w zakładach sportowych. Tydzień po tym, jak zgodził się trenować Purdue, PointsBet, który działa w New Jersey, ogłosił, że kończy współpracę z Brees.

PointsBet powiedział w oświadczeniu z 22 grudnia: „PointsBet gratuluje Drew Brees nominacji na stanowisko tymczasowego asystenta trenera Purdue Boilermakers. Chociaż jest to ekscytujący kolejny krok w jego karierze, po dokładnej analizie zdecydowaliśmy się rozwiązać naszą umowę partnerską z ambasadorem z Drew”. Zgodność z przepisami i przepisami prawa, odpowiedzialne praktyki w grach oraz legalna uczciwość w zakładach sportowych to najważniejsze priorytety naszej organizacji, a ta decyzja pozwoli nam dotrzymać tego zobowiązania. Życzymy Drew wszystkiego najlepszego po powrocie do domu, do swojej macierzystej uczelni matko.”

ESPN skontaktował się z działem gier i PointsBet w celu uzyskania komentarza.

READ  Rankingi mocy: kto uzyskał najwyższy wynik po sprincie i Grand Prix Austrii?

Punkt rozłożony na Citrus Bowl, zaplanowany na poniedziałek, wzrósł z -11,5 LSU do -14 LSU w ciągu ostatnich dwóch tygodni.