19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Braves zaliczyli cztery home runy w serii przeciwko Górom Skalistym

Braves zaliczyli cztery home runy w serii przeciwko Górom Skalistym

ATLANTA — Zanim ich lot czarterowy opuści Atlantę, Góry Skaliste mogą chcieć upewnić się, że żaden z home runów Braves nie trafił na orbitę w ciągu ostatnich kilku dni.

Eddie Rosario był odpowiedzialny za większość piłek wystrzelonych przez Atlantę, podczas gdy Truist Park grał jak Coors Field w ten weekend. Więc dobrze się stało, że przewodził dwuosobowemu występowi, który pomógł Braves ukończyć cztery mecze i przedłużyć serię zwycięstw do sześciu w wygranym 14-6 meczu z Górami Skalistymi w niedzielne popołudnie.

„Mężczyźni kochają [Rosario]Kiedy się toczą, mogą wyrządzić wiele szkód, powiedział menedżer Braves, Brian Snitker.

Snicker mógł mówić o każdym członku swojego składu, w tym o Michaelu Harrisie II, który uczcił Dzień Ojca, produkując pierwszy pięcio-hitowy i najdłuższy homer w swojej młodej karierze. Doświadczył również dreszczyku emocji związanego z łapaniem pierwszego ceremonialnego narzutu od swojego taty.

„Myślę, że bogowie baseballu są teraz po mojej stronie” – powiedział Harris. „Jestem podekscytowany, że mogę to zrobić przed moim tatą w Dzień Ojca”.

Z biura sportowego Eliasa:

• Z 40 punktami remisuje Atlanta, która zajmuje trzecie miejsce w serii czterech gier. Przypadkowo, Braves zdobyli również 40 punktów podczas serii czterech meczów u siebie przeciwko Górom Skalistym w 2013 roku.

• Seria 28 zwycięstw to druga najwyższa seria od czterech meczów w historii franczyzy. Braves prowadzili Astros o 30 punktów w 2005 roku i wyprzedzili Piratów o 28 punktów w 2121. Zaznaczyli kolejną serię czterech meczów, trafiając 15 homerów w tej serii przeciwko Pittsburghowi.

• To pierwszy raz, kiedy Braves zaliczyli cztery mecze z rzędu przeciwko jednej drużynie od czasu meczu z Padres w 1974 roku.

– To szaleństwo – powiedział Snicker. „Czułem się, jakbyśmy uczciwie rozegrali cztery mecze na Coors Field”.

Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza po powrocie Harrisa, który spędził większość pierwszych sześciu tygodni sezonu albo kontuzjowany, albo przykuty masywną ortezą kolana. Odbijał tylko 0,165 z 0,479 OPS 25 maja. 326 z .978 OPS w następnych 22 grach.

Harris podkreślił niedzielny występ przewidywanym uderzeniem z wysokości 453 stóp przez Statcast hit Matta Carracettiego w piątej rundzie. Braves mają teraz 16 homerów, którzy przebyli co najmniej 450 stóp. Zaledwie 72 mecze w sezonie, to więcej niż jakakolwiek drużyna spoza Kolorado zarobiła, odkąd Statcast zaczął śledzić te dane w 2015 roku. The Rockies 2021 ustanowili rekord z 19 śledzonymi kolegami z drużyny.

„Po prostu tak dobrze widzimy piłkę, która uderza w prawą część nietoperza” – powiedział Harris. „Nie mamy wielu skrobaków do ścian. Te też się liczą. Gdy osiągniesz 460, te liczą się tak samo, ale myślę, że dostaniesz kilka świetnych punktów za trafienie trochę więcej.”

Charlie Morton pozwolił Rockies zdobyć pięć runów na szczycie drugiego, a Ozzie Alpes odrobił tę stratę po trzech rundach u siebie Chase’a Andersona w czwartej, dając Atlancie prowadzenie 7-5. Uderzający Albez walczył z praworęcznymi przez pierwsze sześć tygodni sezonu. Ale trafił 0,307 z siedmioma homerami i 1,013 w swoich pierwszych 88 występach na płycie z lewego pola.

Rosario również zmierzał we właściwym kierunku, uderzając .339 z ośmioma homerami i 1,224 OPS w czerwcu. Złapał Braves w finale serii z trzykrotnym homerem w drugim i zapewnił ubezpieczenie homerem w szóstym. Po raz pierwszy w swojej karierze wystąpił cztery razy z rzędu i rozegrał w tym miesiącu dwa mecze z wieloma pytaniami.

„Ufamy sobie nawzajem, wiemy, że każdy może wyjść i mieć dobry dzień” – powiedział Harris.