20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Villeneuve potępia nadużycia związane z hołdem dla kasku Leclerc F1

Villeneuve potępia nadużycia związane z hołdem dla kasku Leclerc F1

Jacques Villeneuve potępił nadużycia, jakie otrzymał w związku z kontrowersjami wokół Charlesa Leclerca, który używał kasku swojego ojca podczas Grand Prix Kanady Formuły 1.

W piątek Leclerc zaprezentował hołdowy kask w kultowej czerwono-czarnej kolorystyce, używany przez byłego kierowcę Ferrari, Gillesa Villeneuve, od którego pochodzi nazwa miejsca Grand Prix Kanady.

Ale oświadczenie Leclerca zaskoczyło rodzinę Villeneuve, ponieważ ani kierowca Ferrari, ani jego kierownictwo nie prosili rodziny o pozwolenie.

Po rozmowach między Leclerc a siostrą Villeneuve, Melanie, która kontroluje prawa do wizerunku jej zmarłego ojca, sprawa została rozwiązana i Leclerc mógł używać projektu od soboty.

Ale zanim prawdziwy charakter sprawy został upubliczniony, mistrz świata z 1997 roku Villeneuve otrzymał falę nadużyć w mediach społecznościowych po tym, jak widziano, jak odmówił Leclercowi prawa do uhonorowania swojego ojca, który zginął w kwalifikacjach do Grand Prix Belgii w 1982 roku.

Na swoich kanałach społecznościowych były kierowca Williamsa i Hondy zamieścił wiadomość, aby „wyjaśnić sytuację dotyczącą niedawnego incydentu, w którym niektóre osoby poczuły potrzebę znieważenia mnie i mojej rodziny z powodu użycia kasku mojego ojca przez Charlesa Leclerca. „

Villeneuve ubolewał, że incydent wydawał się gorszy, niż zgłaszali niektórzy komentatorzy w mediach i mediach społecznościowych, ponieważ spór został rozwiązany polubownie.

„Niestety, incydent został rozdmuchany do nieproporcjonalnych rozmiarów, zmieniając go w niepotrzebne kontrowersje” – dodał.

Hełm na cześć Charlesa Leclerca, Ferrari

Zdjęcie: Ferrari

Leclerc zaprosił rodzinę Villeneuve’a na ring i pozował z nimi do zdjęć oraz hełmem honorowym w sobotę po załatwieniu sprawy.

„Odbyliśmy szczerą rozmowę, podczas której szczerze przeprosił za zaistniałą sytuację” – wyjaśnił Villeneuve.

„Zapewniłem go, że uważam to za wzruszający hołd i że osobiście nie mam z tym problemu.

„Podkreśliłem jednak, jak ważne jest komunikowanie się z moją siostrą, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za zarządzanie wszystkim, co dotyczy naszego taty. Zasugerowałem również, aby zaprosił moją siostrę i mamę na tor, aby rozwiać wszelkie pozostałe wątpliwości”.

READ  Strażnicy wybierają Charliego Colpersona i Matta Busha; Matt Carpenter został przydzielony do Triple-A

„Charles był z tego powodu bardzo miły”, powiedziała w sobotę w rozmowie z Motorsport.com jego siostra Melanie. „Nie mamy nic przeciwko. To miły hołd”.

Przeczytaj także: