28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

2022-power-rankings.jpg

Rankingi mocy: kto uzyskał najwyższy wynik po sprincie i Grand Prix Austrii?

Rankingi mocy w tym tygodniu nie tylko odzwierciedlają Grand Prix Austrii, ale sędziowie biorą również pod uwagę wyniki kierowców w sprincie. Oto wyniki kilku dni pełnych emocji na Red Bull Arena.

Jak to działa

  • Panel pięciu sędziów ocenia każdego kierowcę po każdym Grand Prix i przyznaje mu punktację na 10 według ich wyników w weekend – wyłączając maszyny z równania.

  • Wyniki naszych ekspertów są następnie uśredniane, aby uzyskać wynik wyścigu – wyniki te są rejestrowane w trakcie sezonu w tabeli liderów rankingu siły ogólnej (na dole strony)

Leclerc nie był w stanie dotrzymać tempa Verstappenowi w piątek, kierowcy Ferrari, który zakwalifikował się do drugiego miejsca w Red Bullu, ani w sobotę, kiedy Monako musiało odeprzeć wyzwanie kolegi z drużyny Sainza na początku meczu. Sprint. Leclerc zdołał dogonić w ciągu dwóch sekund Verstappen przeciwko P2 w Sprint, a następnie wykonał trzy podania na prowadzenie w niedzielę, aby zapewnić Grand Prix Austrii Win – Jego pierwsza wygrana od trzeciej rundy Przytrzymaj przepustnicę

Poniedziałkowy poranek: Rozwiąż zagadkę, w jaki sposób Ferrari odwróciło tabele z Red Bullem podczas Grand Prix Austrii

2-SCH.jpg

Czekasz na punkt F1, a potem 12 przychodzi od razu. Schumacher otworzył swoje konto na Silverstone i teraz ma się dobrze, zapewniając sobie znakomite miejsce na P6 podczas Grand Prix Austrii. Wszedł do niedzielnej walki, wahając się z 5. miejsca i spadając na 14. miejsce, wyprzedzając cztery samochody w drodze powrotnej na 6. miejsce, a następnie zamachując się ponownie, by ugruntować największe punkty Haasa od czasu Grand Prix Austrii 2018. Schumacher również zakwalifikował się na siódmym miejscu do sprintu, kończąc na dziewiątym miejscu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schumacher ujawnia swoje drugie proste punkty, gdy Magnussen ujawnia, że ​​przezwyciężył problem z silnikiem w drodze do P8

3-wer.jpg

Wyglądało na to, że Verstappen maszeruje po Red Bull Ring, gdzie zajął pierwsze miejsce w piątek, kończąc Sprint w P1 przed obydwoma Ferrari – chociaż jego opony zaczęły spadać pod koniec, aby umożliwić Leclercowi zablokowanie – ale niedziela nie była łatwa, Lider mistrzostw przegrał z Leclercem. Walczył uczciwie i stanowczo, ale nie mógł powstrzymać Ferrari i zajął drugie miejsce w Grand Prix z Sainzem na emeryturze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Horner mówi, że Red Bull powinien zrozumieć problemy z psuciem się opon w Austrii pomimo „zdrowej” przewagi w mistrzostwach nad Ferrari

4- OCO.jpg

Ocon zrobił wrażenie na sędziach i było jasne, że od samego początku jest na równi z Alpami, kwalifikując się na piątym miejscu do sprintu, zajmując szóste miejsce w sobotę, a następnie zajmując piąte miejsce jako ostatni kierowca na pierwszym okrążeniu w niedzielę. Być może jest to występ, który można łatwo przeoczyć, biorąc pod uwagę, że Schumacher zajął P6, a Hamilton zajął ostatnie miejsce na podium – ale sędziowie z pewnością zwrócili uwagę na weekend w Ocon.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ocon wita „idealny weekend” dla Albina po piątym miejscu w Grand Prix Austrii

5-SAI.jpg

Sainzowi udało się wtedy zająć trzecie miejsce na starcie w sprincie Rzucił wyzwanie swojemu koledze z drużyny Leclerc W przypadku P2 na początku sobotniego biegu na 100 km Hiszpan ostatecznie przegrał i spadł z P3. Począwszy od niedzieli, Sainz wyglądał na prawdopodobne, że naprawi Verstappen dla P2 w późniejszym wyścigu – potem jego nadzieje zostały rozwiane, gdy Sainz został zmuszony do przejścia na emeryturę, tak jak przygotowywał przepustkę dla obecnego mistrza. DNF, ale sędziowie docenili ciężką pracę Sainza.

Przeczytaj więcej: „To historia mojego sezonu” – Sainz jest sfrustrowany, że „łatwe 1-2” zapaliło się na Red Bull Ring

6-alo.jpg

Co za weekend z kolejką górską dla Alonso. Zakwalifikował się na ósme miejsce do sprintu, ale problem z elektrycznością sprawił, że w końcu wystartował do Grand Prix. Długo trzymał się swojego pierwszego zadania, walczył o P7 pod koniec wyścigu. Ale nieudany przystanek, w którym dwukrotny mistrz musiał zatrzymać się dwa razy podczas późnej bezpiecznej jazdy, oznaczał, że Alonso stracił punkty 10 okrążeń wcześniej. Na koniec wykonał cztery podania, by w wielkim stylu zebrać ostatni punkt.

CZYTAJ WIĘCEJ: „To był jeden z moich najlepszych wyścigów w sezonie” – Alonso ubolewa nad późnym podwójnym postojem, który kosztował Alpy „piąty i szósty” w Austrii

7-szynka.jpg

Z kilkoma świetnymi występami w niedzielę, Hamilton zajął siódme miejsce w rankingu mocy, mimo że zajął podium w Austrii. Możliwe, że piątkowa awaria w Q3 nie pomogła kierowcy Mercedesa w zdobyciu wyniku, ani P8 nie zaciął się i załamał w Sprint, ale Hamilton przekręcił bezpiecznik w Grand Prix i zdołał również ukończyć wyścig przed kolegą z drużyny Russellem.

Czytaj więcej: Podium jest „małym wyrazem mojego uznania” dla Mercedesa, aby odbudować duży samochód, mówi Hamilton

8-MAG.jpg

Magnussen uderzył w ziemię z P6 w kwalifikacjach, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny i zakończył przed Schumacherem z P7 (i punktami) w sprincie. Ale w niedzielę właśnie odpadł z niemieckiego kierowcy i ukończył wyścig na ósmym miejscu za Lando Norrisem z McLarena. To wciąż solidny weekend dla duńskiego kierowcy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że walczy Problem z silnikiem W niedzielę Grand Prix Austrii…

9-NOR.jpg

Norris podzielił kierowców Haas na ósme miejsce i wyprzedził Daniela Ricciardo podczas Grand Prix Austrii. Brytyjczyk mógł jednak zakwalifikować się dopiero na 15. miejscu w piątek, poprawiając się do 11. miejsca w sprincie. Stamtąd Norris zajął siódme miejsce z produktywnym ostatnim zadaniem, pomimo pięciosekundowej kary za przekroczenie limitów toru.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Mogliśmy mieć P6”, mówi Norris, ponieważ kara czasowa na torze kosztuje go w Grand Prix Austrii

10-rus.jpg

Zajmujący czwarte miejsce Russell jest poza pierwszą dziesiątką w rankingu siły w tym tygodniu, który odzwierciedla austriacki weekend. Kierowca Mercedesa spadł w niedzielę na 19. miejsce po skontaktowaniu się z Perezem i zakwestionował jego pięciosekundową karę pasa. Jednak wykonał kilka podań na torze i wrócił do P4 za Hamiltonem. Oprócz Hamiltona, Russell również rozbił się w kwalifikacjach, co jest prawdopodobnie kolejnym powodem, dla którego jego wyniki w tym tygodniu spadły.

CZYTAJ WIĘCEJ: Russell opisuje karę Pereza jako „okrutną”, ponieważ opłakuje straconą okazję na podium w Austrii

Zaginiony

Alex Albon był kierowcą, który przegapił pierwszą dziesiątkę w tym tygodniu, a kierowca Williams ukończył 12th – i wynik niższy niż Russell w ocenach mocy w tym tygodniu.

tabela wyników

Tablica wyników.jpg
READ  Jim Irsai mianował Jeffa Saturday tymczasowym trenerem wbrew radom starszych dyrektorów generalnych Colts