21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Boeing wzywa do inspekcji samolotów 737 MAX pod kątem „możliwych poluzowań śrub”

Boeing wzywa do inspekcji samolotów 737 MAX pod kątem „możliwych poluzowań śrub”

Boeing 737 MAX można oglądać podczas Międzynarodowych Targów Lotniczych Farnborough w Farnborough w Wielkiej Brytanii, 20 lipca 2022 r.

Piotr Chibura | Reutera

Boeinga Linie lotnicze wzywają linie lotnicze do sprawdzenia samolotów 737 MAX pod kątem „możliwego poluzowania śruby” w układzie sterowania sterem kierunku, co jest najnowszym problemem jakościowym, który ma wpływ na najlepiej sprzedający się odrzutowiec producenta.

Firma zaleciła przeprowadzenie inspekcji po tym, jak międzynarodowy operator „odkrył śrubę z brakującą nakrętką podczas wykonywania rutynowej konserwacji mechanizmu mechanizmu sterującego steru kierunku” – podała FAA w czwartkowym oświadczeniu. „Firma odkryła dodatkowy samolot, który nie został dostarczony z źle dokręconą nakrętką”.

Boeing powiedział, że inspekcje każdego samolotu będą trwały około dwóch godzin, a wszystkie nowe samoloty 737 MAX zostaną poddane inspekcjom przed dostawą do klientów.

„Zidentyfikowany problem ze zidentyfikowanym samolotem został naprawiony” – oznajmił Boeing w oświadczeniu. „Ze względu na zachowanie dużej ostrożności zalecamy, aby operatorzy sprawdzili swoje samoloty 737 MAX i zgłaszali nam wszelkie ustalenia.

Akcje Boeinga spadły w popołudniowym handlu o ponad 1%.

Linie lotnicze Alaska Planuje rozpocząć kontrole w czwartek. Spółka spodziewa się, że zakończy się ona w pierwszej połowie stycznia – poinformowała rzeczniczka spółki. „Nie spodziewamy się, że będzie to miało jakikolwiek praktyczny wpływ” – dodała.

Rzeczniczka Zjednoczone linie lotniczeLinia lotnicza, jeden z największych klientów 737 MAX, stwierdziła, że ​​nie spodziewa się żadnego wpływu tej usterki na swoją działalność operacyjną.

amerykańskie linie lotnicze W oświadczeniu podała, że ​​dokończy kontrole i nie spodziewa się, że będą one miały wpływ na jej działalność.

Nie przegap tych historii z CNBC PRO: