21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prawie 5 milionów blenderów sprzedanych w Costco, Target i Walmart zostało wycofanych z rynku z powodu uszkodzonych ostrzy.

Prawie 5 milionów blenderów sprzedanych w Costco, Target i Walmart zostało wycofanych z rynku z powodu uszkodzonych ostrzy.

Firma BlendJet Inc. wycofuje około 4,8 miliona przenośnych blenderów sprzedanych w sklepach Costco, Target i Walmart po otrzymaniu zgłoszeń o pękaniu ostrzy, a także o przegrzaniu lub zapaleniu się produktu, co spowodowało dziesiątki obrażeń.

Firma z siedzibą w Benicia w Kalifornii otrzymała informacje o 329 przypadkach, w których ostrza blendera przenośnego BlendJet 2 pękły podczas użytkowania, a także o dodatkowych 17 raportach dotyczących przegrzania lub pożarów, w wyniku których złożono roszczenia z tytułu szkód materialnych na kwotę około 150 000 dolarów. ogłoszenie Opublikowano w czwartek przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich.

BlendJet otrzymał także 49 raportów o drobnych poparzeniach i jednym zranieniu.

„Chociaż żaden ze zgłoszonych incydentów nie spowodował poważnych obrażeń ani znacznych szkód materialnych, kierując się dużą ostrożnością, nasza firma zaktualizowała podstawę BlendJet 2, tak aby była wyposażona w grubsze ostrza i ulepszoną konfigurację elektryczną” – oznajmił BlendJet w komunikacie prasowym. początek. Dodała, że ​​aktualizacje zostały zintegrowane kilka miesięcy temu.

Nieco odmienne zdanie przedstawił Consumer Reports, zauważając, że zaczął podnosić poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa Strach do Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) i BlendJet w związku z wycofanymi w sierpniu blenderami. „W jednej ze skarg dotyczących obrażeń konsument zgłosił, że blender zaczął dymić po podłączeniu do prądu, a syn skarżącego podobno poparzył sobie palec po odłączeniu od prądu” – powiedział CR.

„BlendJet powinien w nowym roku jak najdokładniej nagłośnić informację o wycofaniu produktu i nalegamy, aby firma zwróciła pieniądze klientom, którzy nie czują się komfortowo ze znalezieniem zamiennika” – powiedział w czwartek w oświadczeniu e-mailowym William Wallace, zastępca dyrektora CR ds. polityki bezpieczeństwa. .

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich


Wycofany produkt został wyprodukowany w Chinach i był sprzedawany w sklepach w całym kraju oraz w Internecie od października 2020 r. do listopada 2023 r. w cenie od 50 do 75 dolarów. Wycofane blendery są dostępne w różnych kolorach i wzorach oraz mają numery seryjne, w których pierwsze cztery cyfry mieszczą się w zakresie od 5201 do 5542. Konsumenci mogą również udać się do Tutaj Aby dowiedzieć się więcej o mikserach.

Zgodnie z zawiadomieniem CPSC, zachęca się konsumentów do zaprzestania używania blenderów i skontaktowania się z firmą BlendJet w celu bezpłatnej wymiany jednostki podstawowej. Osoby, które zakupiły wycofywany produkt będą musiały zdjąć i odciąć gumową uszczelkę podstawy i wysłać ją e-mailem lub wgrać zdjęcie na stronę internetową firmy. strona internetowa.

Firma BlendJet poinformowała, że ​​blendery BlendJet 2 o numerach seryjnych zaczynających się od „5543” lub wyższych nie są wycofywane, ponieważ zawierają już zaktualizowane komponenty.

Oprócz 4,8 miliona wycofanych blenderów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie sprzedano około 117 000 innych blenderów.

READ  Upadek pierwszej oferty publicznej akcji spółek technologicznych i SPAC: House Flippers Opendoor i Redfin Come Unglued, po Zillow