30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Spadek na rynkach azjatyckich;  Chińskie giełdy zyskują

Spadek na rynkach azjatyckich; Chińskie giełdy zyskują

9 godzin temu

Chińska firma Xiaomi prezentuje swój pierwszy samochód elektryczny w ramach próby konkurowania z Porsche i Teslą

W czwartek 28 grudnia 2023 roku chińska firma zajmująca się elektroniką użytkową Xiaomi zaprezentowała swój długo oczekiwany samochód elektryczny, nie chciała jednak ujawnić jego ceny ani konkretnej daty premiery.

CNBC | Evelyn Cheng

Chińska firma produkująca elektronikę użytkową Xiaomi szczegółowo przedstawiła w czwartek plany wejścia na nasycony rynek pojazdów elektrycznych w kraju i konkurowania z gigantami motoryzacyjnymi Teslą i Porsche modelem samochodu, na którego rozwój według niej wydała ponad 10 miliardów juanów (1,4 miliarda dolarów).

Model znany jako Xiaomi SU7 „jest w fazie próbnej i pojawi się na lokalnym rynku w ciągu kilku miesięcy” – powiedział dyrektor generalny Lei Jun w komunikacie prasowym. Opublikuj we wtorek Na platformie mediów społecznościowych X, wcześniej znanej jako Twitter. „Cena nie została jeszcze ustalona.”

Xiaomi SU7, wymawiany w języku mandaryńskim „Sue Qi”, przewyższa Porsche Taycan i Teslę Model S pod względem przyspieszenia i innych wskaźników, powiedział Li podczas trzygodzinnej prezentacji w czwartek.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Evelyn Cheng

10 godzin temu

CNBC Pro: Zarządzający funduszami ostrożnie podchodzą do akcji europejskich, jak pokazuje sondaż Bank of America – oto dlaczego

Zarządzający funduszami przyjęli ostrożny ton, jeśli chodzi o perspektywy europejskiej gospodarki – i giełdy – do 2024 r., dostrzegają jednak pewne możliwości dla inwestorów.

Niedawne badanie Bank of America wykazało, że 68% ankietowanych inwestorów profesjonalnych widzi tendencję wzrostową na europejskich akcjach w 2024 r., ale 65% widzi tendencję spadkową w najbliższej przyszłości. Bank of America przeprowadził ankietę wśród 254 respondentów, zarządzając aktywami o łącznej wartości 691 miliardów dolarów.

Następuje to po trudnym roku dla europejskich akcji, w którym 28 grudnia indeks Stoxx 600 wzrósł o 12,65%.

READ  Akcje rosną na początku października i nowego kwartału, Dow Jones rośnie o 600 punktów

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać o prognozach zarządzających funduszami tutaj.

– Amala Balakrishner

10 godzin temu

CNBC Pro: Piper Sandler przedstawia 3 najlepsze biotechnologie na rok 2024 – z których jeden daje 90% przewagi

Piper Sandler uznała trzy spółki farmaceutyczne o małej i średniej kapitalizacji za „najlepiej wybierane” w roku 2024 ze względu na ich atrakcyjne wyceny, zatwierdzenia produktów/plany wprowadzenia na rynek, plany innowacji i odczyty danych klinicznych na przyszły rok.

Optymizm banku inwestycyjnego co do akcji spółek biotechnologicznych pojawia się, gdy sektor wreszcie wykazuje oznaki ożywienia.

„Po kolejnym trudnym roku pojawiają się oznaki ożywienia w biotechnologii do 2024 r.” – stwierdzili analitycy Piper Sandler, ujawniając swoje najlepsze prognozy. „Wstrzymanie lub nawet wycofanie podwyżek stóp procentowych jest konstruktywne dla finansowania biotechnologii, a fuzje i przejęcia pozostają aktywny.” . Sklepy.

Uczestnicy

– Amala Balakrishner