12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twitter mówi w sądzie, że Elon Musk jest objęty dochodzeniem federalnym

Twitter mówi w sądzie, że Elon Musk jest objęty dochodzeniem federalnym

WILmington, Dell, 13 października (Reuters) – Władze federalne prowadzą dochodzenie w sprawie Elona Muska w związku z jego postępowaniem w przejęciu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów. (TWTR.N)Firma mediów społecznościowych poinformowała w oświadczeniu sądowym wydanym w czwartek.

Chociaż w aktach stwierdzono, że było to przedmiotem dochodzenia, nie podano, na czym dokładnie koncentrują się dochodzenia i jakie prowadzą władze federalne.

Prawnicy Tesli powiedzieli na Twitterze, który w lipcu pozwał Muska, aby zmusić go do rozwiązania umowy (TSLA.O) Dyrektor generalny przyznał się do „przywileju prowadzenia śledztwa”, kiedy odmówił przekazania dokumentów, o które prosił.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Pod koniec września prawnicy Muska złożyli „zapis przywilejów”, aby określić, które dokumenty powinny zostać utajnione, powiedział Twitter. Rejestr odnotował projekty e-maila z 13 maja do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz prezentację slajdów dla Federalnej Komisji Handlu (FTC).

Wniosek sądowy, w którym poprosił sędziego z Delaware, aby nakazał prawnikom Muska złożenie dokumentów, został złożony 6 października – tego samego dnia, w którym sędzia wstrzymał spór między obiema stronami po tym, jak Musk zmienił kurs i powiedział, że podpisze umowę.

„Ta gra w chowanie piłki musi się skończyć” – stwierdziła firma w zgłoszeniu sądowym.

Alex Spiro, adwokat Muska, powiedział Reuterowi, że złożenie wniosku do sądu na Twitterze było „błędem”. Twitter odmówił komentarza na temat odpowiedzi Spiro i zapytań Reutera o jego zrozumienie jakiegokolwiek śledztwa w sprawie Muska.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz, a Federalna Komisja Handlu odmówiła komentarza.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zakwestionowała uwagi Muska dotyczące przejęcia Twittera. W kwietniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zapytała Muska, czy nie jest już za późno, aby ujawnić swoje 9% udziałów w Twitterze i dlaczego wskazuje, że zamierza być biernym współtwórcą. Musk później ujawnił się ponownie, aby wskazać, że jest aktywnym inwestorem.

READ  AB InBev, spółka-matka Buda, podaje mieszane wyniki za III kwartał, ogłasza program wykupu akcji o wartości 1 miliarda dolarów

W czerwcu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zapytała Muska w liście, czy powinien zmienić swoje publiczne zgłoszenie, aby odzwierciedlić zamiar zawieszenia lub porzucenia transakcji.

The Information, strona z wiadomościami technicznymi, poinformowała w kwietniu, że FTC bada, czy Musk nie spełnił wymogów sprawozdawczości antymonopolowej, ponieważ zgromadził swoje udziały w Twitterze.

Twitter podał w czerwcu, że umowa przejęcia z Muskiem pozwoliła na zlikwidowanie antymonopolowego okresu oczekiwania na rozpatrzenie przez Federalną Komisję Handlu i Departament Sprawiedliwości USA. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże: Tom Hales w Wilmington, Delaware, Sheila Dang w Dallas, Hyunjoo Jin w San Francisco; Montaż przez Chrisa Reese i Edwinę Gibbs

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.