24 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow Jones: wzrost rynku po podwyżce stóp procentowych Fed;  AMD, Snap to dwa główne czynniki napędzające ostatnio

Kontrakty terminowe Dow Jones: wzrost rynku po podwyżce stóp procentowych Fed; AMD, Snap to dwa główne czynniki napędzające ostatnio

Kontrakty terminowe na Dow spadły nieznacznie po godzinach, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, gdy uwaga zwróciła się na ogłoszenie posiedzenia Rezerwy Federalnej w środę. Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) i zarobki z dnia na dzień w SNAP.
XGiełda odbiła się we wtorek, odrabiając znaczną część poniedziałkowego załamania.

Przed ogłoszeniem posiedzenia Fed w środę po południu, rano nadejdzie wiele kluczowych raportów ekonomicznych oraz spotkanie OPEC+.

Rodzic AMD i Snapchata Muzyka pop (Muzyka pop) zgłoszone po zamknięciu.

Zyski i przychody AMD Widoki z małym bitem. Producent chipów spodziewa się, że przychody w pierwszym kwartale spadną o 10%, gorzej niż konsensus, ale lepiej niż się obawiano. Akcje AMD nieznacznie wzrosły po godzinach. Akcje wzrosły o 3,7 procent do 75,15 we wtorek. Akcje AMD osiągają najniższy poziom 79,33 punktów kupna. Jest znacznie poniżej linii 200 dni, ale prawdziwe wybicie wymagałoby oczyszczenia tego kluczowego poziomu.

Konkurent AMD nvidia (NVDA) spadła w późnych godzinach handlu. Akcje NVDA wzrosły we wtorek o prawie 2% do 195,37, w zakresie zakupów z krótkiej podstawy pucharowej.

nadzwyczajne zyski Wyświetlenia osiągnęły najwyższy poziom, ale przychody właśnie spadły. Sieć społecznościowa postrzega śledzenie przychodów w pierwszym kwartale jako spadek o 2%-10%. Akcje Snap spadły w nocy. Akcje wzrosły we wtorek o 4,2 procent do 11,56.

Przyciągaj zarobki i wskazówki Metaplatformy (meta) I pinterest (szpilki). Rodzic z Facebooka Metaplatformy (meta) Środowe raporty nocne, z pinterest (szpilki) Następny poniedziałek. Akcje META spadły ostatnio, po zamknięciu tuż poniżej swojej 200-dniowej linii. Akcje PINS nieznacznie spadły. Pinterest ma zawężający się trzytygodniowy wpis, skromnie powyżej głównych średnich kroczących.

Film osadzony w tym artykule omawiał wtorkowy rajd rynkowy i nadchodzącą decyzję Rezerwy Federalnej o podwyżce stóp procentowych, analizował akcje Nvidii, Sieci Arista (Sieć) I Etsy (ETSY).

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Chinach

Już w środę konkurent Tesli Chiny Nowy (nie), Lee Otto (LI) I Xpeng (XPEW) zgłosi dostawy w styczniu. Święto Księżycowego Nowego Roku, a także ciężkie infekcje Covid, napędzały sprzedaż w zeszłym miesiącu. Trudno więc wyciągać wnioski na temat lutego i później, zwłaszcza w następstwie Tesli (TSLA) obniżki cen, na które konkurenci wciąż reagują.

Akcje Nio i Xpeng znajdują się w dolnych bazach, ale znacznie poniżej 200-dniowych linii. Li Auto zbliża się do 200 dni. Gigant z pojazdami elektrycznymi i akumulatorami BYD (BYDDF) pokazuje mocne wejście z linii 200-dniowej, ze styczniową sprzedażą, która ma się ukazać jeszcze w tym tygodniu. Akcje Tesli wzrosły w styczniu o prawie 41%, przekraczając 50-dniową linię, ale nie ma wyraźnego punktu kupna.

READ  Presja deflacyjna w Chinach złagodniała i oczekuje się, że dalsze kroki pobudzą popyt

Oczekiwania na podwyżki stóp Fed

the Rezerwa Federalna zamierza spowolnić podwyżki stóp procentowych Na drugim posiedzeniu z rzędu stopa funduszy federalnych wzrosła o ćwierć punktu w środę o godzinie 14:00 czasu wschodniego, do przedziału 4,5%-4,75%. Jest to następstwo wzrostu o pół punktu w grudniu, po czterech kolejnych wzrostach o 75 punktów bazowych w listopadzie.

Rynki w zdecydowanej większości oczekują kolejnej podwyżki stóp o ćwierć punktu procentowego pod koniec marca, do poziomu 4,75%-5%. Ale potem inwestorzy raczej nie chcą więcej podwyżek.

Bank centralny daje więc do zrozumienia, że ​​oczekiwania na podwyżkę stóp, inflacja i gospodarka będą kluczowymi czynnikami. Czy oświadczenie polityczne Fed utrzyma język, w którym spodziewa się „kontynuowanych podwyżek?”

Przewodniczący Fed, Jerome Powell, przemawiając o 14:30 czasu wschodniego, z pewnością potwierdzi zobowiązanie Fed do utrzymywania wysokich stóp procentowych w celu obniżenia inflacji. Jednak przy spowolnieniu podwyżek stóp procentowych i bliskiej pauzie, prezes Fed Powell może być bardziej ostrożny, utrzymując otwarte opcje banku centralnego.

Przed ogłoszeniem posiedzenia Fed inwestorzy otrzymają kolejną porcję danych ekonomicznych. Raport o zatrudnieniu ADP za styczeń zostanie opublikowany o 8:15 ET, z możliwościami zatrudnienia w grudniu i indeksem ISM dla przemysłu w styczniu o 10:00 ET.

Styczniowy raport o zatrudnieniu zostanie opublikowany w piątek. Przed marcowym posiedzeniem Fed będzie dysponował lutowym raportem o zatrudnieniu oraz raportami o inflacji za styczeń i luty.

Na początku wtorku indeks kosztów pracy okazał się nieco słabszy niż oczekiwano. ECI, szeroka miara wynagrodzeń pracowniczych, wzrosła o 1% w czwartym kwartale, trzecim z rzędu kwartale spowolnienia wzrostu.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,3%. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,45%.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy miał mocną sesję, gdyż odbił się od poniedziałkowego załamania.

READ  Xiaomi: chiński gigant smartfonów konkuruje z Teslą

Dow Jones Industrial Average wzrósł we wtorek o 1,1 proc Handel giełdowy. S&P 500 podskoczył o 1,5 proc. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,7%. Mała kapitalizacja Russell 2000 podskoczyła o 2,4%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1,25% do 78,87 USD za baryłkę. OPEC+, który obejmuje kartel naftowy i kluczowych sojuszników, takich jak Rosja, spotyka się w środę rano. Rynki nie spodziewają się zmian w kwotach produkcyjnych OPEC+.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 3,53%, wspierana przez stosunkowo słaby raport ECI.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrosła o nieco ponad 2%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) zaliczka w wysokości 1,4%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 1,5%, z dużymi pakietami akcji AMD i NVDA.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(zyskał 1,15% i Global X US Infrastructure Development ETF)kolebka) wzrosła o 2,3%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o nieco ponad 1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 4,8% przy dobrych zyskach. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(o 0,9% i ETF Financial Select SPDR)XLF) 1,4%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 1,3%

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 3,7% i ETF ARK Genomics)ARKG) wyniósł 3,1%. Akcje Tesli są głównym holdingiem w funduszach ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark posiada również niewielki udział w akcjach rywala Tesli BYD.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajd na giełdzie przyspieszył we wtorek, sprawiając, że poniedziałkowy spadek wyglądał jak normalne zatrzymanie wokół kluczowych poziomów przy solidnym wzroście.

Indeks Nasdaq Composite powrócił do swojej 200-dniowej linii, blisko grudniowych maksimów. Indeksy S&P 500 i Dow Jones mocno wzrosły, a blue chipy znalazły wsparcie blisko swoich 50-dniowych linii.

Indeks Russell 2000 odrobił wszystkie poniedziałkowe straty, a następnie niektóre, teraz wyraźnie powyżej szczytów z końca 2022 roku.

Główne indeksy, które zdecydowanie osiągnęły szczyty pod koniec 2022 r., mogą być bardzo byczym znakiem.

Ale posiedzenie Fed zbliża się w środę. Byczy rynek oczekuje końca podwyżki stóp w marcu lub ewentualnie w maju. Środowe dane gospodarcze i piątkowy raport o zatrudnieniu pomogą rynkom zinterpretować komentarze prezesa Fed Powella.

READ  Przestój pracownika poczty prowadzi do aresztowań w sprawie kradzieży samochodów mięśniowych

Nie zapomnij o zyskach. AMD poinformowało późnym wtorkiem. Podkładki Meta mają zostać dostarczone w środę wieczorem i jabłko (AAPL), Amazon.com (AMZN) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google) w czwartkowy wieczór wraz z setkami innych.

Te raporty o zarobkach mogą zaciemnić główne indeksy, a także sektory i, oczywiście, poszczególne nazwy.

Tak jak zarobki AMD wpłyną na akcje Nvidii i ruchy Meta Snapa, tak plany wydatków Meta wpłyną na takie firmy jak Arista Networks i czyste przechowywanie (PSTG). Zyski Amazona prawdopodobnie będą katalizatorem dla akcji Etsy. Zyski Apple wpłyną na ekosystem iPhone’a, podczas gdy zyski Google wpłyną na różne firmy.

ANET Stock i Pure Storage są bliskie wczesnych wpisów, podczas gdy Etsy, a SwingTrader Zasoby, tuż pod punktem zakupu.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd giełdowy ma się dobrze, z silnym trendem wzrostowym i tylko niewielkimi spadkami. Wiodące akcje migają sygnałami kupna, które generalnie działają. To był dobry moment, aby dodać ekspozycję.

Zapowiedź posiedzenia Rezerwy Federalnej i prezesa Fed Powella może być katalizatorem dużych ruchów rynkowych. Ale może to również dotyczyć zarobków i danych ekonomicznych. Inwestorzy nie powinni być zbyt agresywni w zajmowaniu nowych pozycji w ciągu najbliższych kilku dni, nawet jeśli techniczny obraz rynku i niektórych akcji wygląda obiecująco.

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz agresywnie wchodzić na akcje, musisz być przygotowany na równie szybkie wyjście.

Pracuj nad listami obserwowanych. Dziesiątki akcji ustawiają lub migają sygnały kupna. Chcesz mieć go na oku i analizować potencjalne cele, zanim pociągniesz za spust.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?