6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kanye West zabronił występów na rozdaniu Grammy za „swoje „zachowanie w sieci”, ale oczekuje się, że przyniesie nagrody z pięcioma nominacjami na linii

Beczka proszku Grammy gotowa do wybuchu po nieudanych Oscarach

Zaledwie tydzień po słynnym rozdaniu Oscarów Willowi Smithowi, liczne kontrowersje związane z Grammy sprawiają, że najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego są kolejną prawdziwą beczką prochu, która eksploduje.

Grammy, które odbędzie się w niedzielę wieczorem w Las Vegas z gospodarzem Trevorem Noahem, będzie musiało zmierzyć się z delikatną sytuacją z Kanye Westem, któremu zakazano występu, ale oczekuje się, że pojawi się z pięcioma nominacjami.

Marilyn Manson został również nominowany do nagrody po tym, jak kilka kobiet oskarżyło go o niewłaściwe zachowanie seksualne, a komik Louis C.K. został również nominowany za powrót z zarzutów o molestowanie kilka lat temu.

I z cierpką pogardą, The Weeknd wciąż bojkotuje nagrody, a Drake powiedział, że nie chce żadnej roli w konkursie nagród Grammy, i wycofał swoje nominacje.

Czas Grammy – dokładnie tydzień po tym, jak Will Smith zszokował świat, uderzając Chrisa Rocka na scenie podczas rozdania Oscarów – dodaje dodatkową warstwę nieprzewidywalności do tego, co jest już jedną z najbardziej niezwykłych nocy podczas rozdania nagród.

Kanye West zabronił występów na rozdaniu Grammy za „swoje „zachowanie w sieci”, ale oczekuje się, że przyniesie nagrody z pięcioma nominacjami na linii

Nagrody Grammy będą kontynuowane bez występu Westa, lepiej znanego jako Ye, po tym, jak organizatorzy zgłosili obawy dotyczące jego „zachowania w Internecie”.

Zakaz wydaje się wskazywać na dziwaczny spór online Westa z komikiem Pete Davidsonem, który spotyka się z byłą żoną Kim Kardashian, po tym, jak napady złości Westa doprowadziły do ​​tymczasowego zawieszenia na Instagramie.

West zdobył kilka nominacji za swój album „Donda” – i zmierzy się z długoletnią rywalką Taylor Swift w kategorii Album Roku, gdzie miała jedną szansę na złotą nagrodę Grammy za „Forever”.

Podczas rozdania nagród MTV Video Music Awards w 2009 roku West wypadła kiepsko na scenie, by przerwać przemowę powitalną Swifta, wyrywając jej mikrofon z ręki, by krzyczeć w teledysku Beyoncé do „Single Ladies”.

W międzyczasie wkład Mansona w Dondę zapewnił mu miejsce na liście nominowanych do Albumu Roku – choć kontrowersje sprawiły, że został podrapany przez kontrowersje jako autor Najlepszego Rapu ze względu na technikę.

Dziewięć miesięcy temu kilkanaście kobiet, w tym Evan Rachel Wood i aktorka Game of Thrones Esme Bianco, oskarżyło 52-letniego Mansona o napaść seksualną.

Bianco pozwał Mansona w kwietniu, twierdząc, że maltretował ją od 2007 roku, a pozew twierdził, że „cierpiała z powodu pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego”.

READ  Media Kevina Harta sprzedają 100 milionów dolarów w private equity

Artysta – prawdziwe nazwisko Brian Hugh Warner – zaprzeczył wszystkim zarzutom, twierdząc, że jego relacje były „całkowicie zgodne”.

Wkład Marilyna Mansona w Dondę zapewnił mu miejsce na albumie roku nominowanych, ale nie jest jasne, czy pojawi się na nagrody po tym, jak stanął przed zarzutami o napaść na tle seksualnym.

Wkład Marilyna Mansona w Dondę zapewnił mu miejsce na albumie roku nominowanych, ale nie jest jasne, czy pojawi się na nagrody po tym, jak stanął przed zarzutami o napaść na tle seksualnym.

Louis CK powrócił po tym, jak kilka lat temu przyznał, że naraził się komikom

Louis CK powrócił po tym, jak kilka lat temu przyznał, że naraził się komikom

Dave Chappelle został również nominowany do nagrody Grammy, mimo że spotkał się z reakcją na komentarze na temat osób transpłciowych w swoim specjalnym wydaniu Netflix, The Closer.

Dave Chappelle został również nominowany do nagrody Grammy, mimo że spotkał się z reakcją na komentarze na temat osób transpłciowych w swoim specjalnym wydaniu Netflix, The Closer.

Na początku tego tygodnia dyrektor generalny Recording Academy, Harvey Mason Jr., bronił nominacji Mansona, mówiąc, że akademia nie „ogranicza”, kto może zgłaszać swoje nazwiska do rozpatrzenia w celu uzyskania nagród.

„Nie będziemy ograniczać osób, które mogą przesłać swój materiał do rozpatrzenia” – wyjaśnił. zawinąć.

Nie będziemy patrzeć na historię ludzi, nie będziemy patrzeć na ich przeszłość kryminalną, nie będziemy patrzeć na nic innego nielegalnego w ramach naszych zasad, czy to nagranie tej pracy jest kwalifikowane na podstawie historii i innych kryteriów. Jeśli tak, mogą ubiegać się o rozpatrzenie.

Jednak 53-letni producent i dyrektor generalny nie powiedział, że kontrowersyjni artyści, tacy jak Manson, byliby mile widziani na Grammy.

„To, co będziemy kontrolować, to nasze sceny, nasze występy, nasze wydarzenia, nasze czerwone dywany” – kontynuował Mason.

Przyjrzymy się każdemu, kto poprosi o udział w tym, prośby o obecność i podejmiemy nasze decyzje w tym momencie. Ale nie będziemy działać, aby uniemożliwić ludziom przekazywanie swoich prac do decyzji elektoratu.

Komik Louis CK, który przyznał się do narażania się na kilka lat znajomości, został także nominowany do nagrody za Najlepszy Album Komediowy za „Szczerze Louis CK”.

Dave Chappelle został również nominowany do nagrody Grammy, mimo że spotkał się z reakcją na komentarze na temat osób transpłciowych w swoim specjalnym wydaniu Netflix, The Closer.

Nominowany do specjalnej nagrody Netflix Grammy, 8:46, w kategorii Najlepszy album słowny.

The Foo Fighters potwierdzili, że nie wystąpią na Grammy po niedawnej śmierci perkusisty Taylora Hawkinsa.

READ  Joe Di Francesco, król instrumentu jazzowego, zmarł w wieku 51 lat

Zespół rockowy – trzech nominowanych do nagrody Grammy – miał wystąpić podczas ceremonii, ale niedawno odwołali wszystkie nadchodzące terminy koncertów.

Cardi B i Megan Thee Stallion będą rywalizować w kategorii Best Rap Performance, jedynej dziedzinie, w której artyści rywalizują o sukces WAP.

Gigant K-popu, BTS, zdobył jedną nominację w kategoriach pop za swoją komercyjną piosenkę „Butter” – mniej niż oczekiwano dla niezwykle popularnego boysbandu, który walczył o sukces na Grammy.

Ale BTS mają wystąpić w noc, w której oglądali ceremonię wręczenia nagród, podobnie jak Rodrygo, Ilish, Batiste i Hare obok Lil Nas X.

Pomimo wielu kontrowersji organizatorzy mają nadzieję, że program przyciągnie większą publiczność po tym, jak oglądalność spadła do rekordowego poziomu 8,8 miliona w zeszłym roku.

Impreza została po raz pierwszy przeniesiona do Las Vegas z kilkoma artystami, którzy mogli mieć epickie noce, w tym Billie Eilish, Olivia Rodrigo i John Batiste.

Nagrody zostały przeniesione z Los Angeles w obawie, że wzrost liczby przypadków COVID-19 i styczniowego wariantu Omicron może prowadzić do ograniczeń prawnych.

Drake wycofał się ze szkoły po tym, jak oskarżył Akademię Nagraniową, z którą od dawna spiera się, o klasyfikowanie jego muzyki w kategoriach rapowych, ponieważ jest czarny.

Drake wycofał się ze szkoły po tym, jak oskarżył Akademię Nagraniową, z którą od dawna spiera się, o klasyfikowanie jego muzyki w kategoriach rapowych, ponieważ jest czarny.

The Weeknd wciąż bojkotuje nagrody, wezwał organizatorów w zeszłym roku "skorumpowany" Kiedy jego album Hours Later nie otrzymał jednej nominacji

The Weeknd wciąż bojkotuje nagrody, po tym, jak w zeszłym roku nazwał organizatorów „skorumpowanymi”, gdy jego album After Hours nie otrzymał ani jednej nominacji.

Najnowsze: The Foo Fighters nie wystąpią w niedzielę na rozdaniu nagród Grammy 2022 po śmierci perkusisty Taylora Hawkinsa w wieku 50 lat w zeszłym tygodniu.  Piosenkarz Dave Grohl (lat 53) i Hawkins występują 20 marca w Santiago w Chile.

Najnowsze: The Foo Fighters nie wystąpią w niedzielę na rozdaniu nagród Grammy 2022 po śmierci perkusisty Taylora Hawkinsa w wieku 50 lat w zeszłym tygodniu. Piosenkarz Dave Grohl (lat 53) i Hawkins występują 20 marca w Santiago w Chile.

Niedzielny program będzie transmitowany na żywo o godzinie 20:00 czasu wschodniego w CBS i Paramount+ poprzez transmisję strumieniową.

Gospodarz Trevor Noah opisuje Las Vegas jako „idealne miejsce na imprezę” z fanami w MGM Grand Garden Arena. W zeszłym roku nagrody Grammy stworzyły muzyczną, świąteczną atmosferę, a fragmenty pokazu odbywały się na świeżym powietrzu w intymnej, osobistej oprawie z artystami muzycznymi połączonymi z wcześniej nagranymi występami.

Noah spodziewa się programu rozrywkowego z kilkoma artystami, którzy mają wejść na scenę, w tym Rodrigo, Eilish, Lil Nas X, Jack Harlow, Brandy Carlisle, Batiste, Silk Sonic, Hare, Chris Stapleton, Leslie Odom Jr i Osborne Brothers.

READ  Ben Affleck oświadczył się Jennifer Lopez, gdy była w łazience

Powiedział, że nagrody będą świętem odrodzenia przemysłu muzycznego.

„Istnieje element tego[programu]który przypomina obóz muzyczny” – powiedział Noah. „Myślę, że przyniesie to inną energię i jestem podekscytowany, że mogę być tego częścią”.

Wszechstronnie utalentowany Jon Batiste wszedł do Grammy jako lider z 11 różnymi gatunkami, w tym R&B, jazzem, muzyką amerykańskich korzeni, klasyką i teledyskami.

Justin Bieber, Doga Cat i HER zremisowali na drugim miejscu, z ośmioma nominacjami każda.

Nagrody zaprezentują 10 rozszerzonych nominowanych w trzech głównych gatunkach – płycie, albumie i piosence roku. Zwiększenie kategorii wzmocni konkurencję, ale może utrudnić wybór zwycięzcy.

W przypadku Albumu Roku Akademia Nagrania rozszerzyła kwalifikowalność do kategorii dla wszystkich wyróżnionych artystów, producentów, autorów piosenek i inżynierów — nawet jeśli twórca muzyki współtworzył jedną piosenkę w projekcie. Oznacza to, że na scenie może być wielu zwycięzców, w zależności od zwycięzcy.

Na przykład, jeśli „Sprawiedliwość” Biebera wygra program, na scenie może zapełnić się ponad 50 twórców. To samo można powiedzieć o Ye, Doja Cat i HER, które mają wielu udziałowców.

Ale „Happier than Ever” Eilish zawiera piosenki napisane przez młodą gwiazdkę i jej brata Finneasa, który wyprodukował wszystkie jej piosenki. Tony Bennett, Lady Gaga i Rodrygo jadą na tej samej łodzi.

Liczba twórców w kategorii nie będzie dyktować zwycięzcy, powiedział Harvey Mason Jr., dyrektor generalny akademii.

Tak czy inaczej, Noah powiedział, że nie ma nic przeciwko.

„Wspaniale byłoby zobaczyć ten moment” – powiedział. Musisz być na scenie i celebrować swoją pracę. Jestem taki podekscytowany. Chcę zobaczyć 25 osób na scenie świętujących i dzielących się miłością i radością z tego, co zrobili.

Przed ceremonią wręczenia nagród Akademia zorganizuje kilka wydarzeń, w tym uhonorowanie Joni Mitchell na MusiCares jako Osoby Roku w piątek wieczorem. Oczekuje się, że wystąpią Chaka Khan, Cyndi Lauper, Billy Porter i Beck.

W sobotę zdobywca nagrody Grammy John Legend zostanie uhonorowany podczas Black Music Gathering Akademii. Piosenkarz otrzyma pierwszą w historii nagrodę Global Impact Academy Award za osobiste i zawodowe osiągnięcia w branży muzycznej.

Legenda zostanie uczczona występami Summer Walkera, D-Nice i MC Lyte jako głosem wieczoru. Jimmy Jam zrobi notatki.