28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Will Smith rezygnuje: co oznacza rezygnacja aktora z akademii dla przyszłych Oscarów

Will Smith rezygnuje: co oznacza rezygnacja aktora z akademii dla przyszłych Oscarów

Will Smith rzucić akademię Po tym, jak Chris Rock został spoliczkowany na rozdaniu Oscarów – ale co to oznacza dla aktora?

Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) to organizacja, która określa nominacje i ostatecznie określa zwycięzców Oscarów każdego roku.

Jest około 10 000 członków, z których każdy ma „postępować w sztuce i nauce filmu”.

Pięć dni po incydencie podczas rozdania Oscarów w 2022 roku, w którym Smith wszedł na scenę i uderzył Rocka, po tym, jak komik wyśmiewał Jadę Pinkett Smith, ogłosił, że zrezygnuje z członkostwa.

Stało się to po kilku doniesieniach, że akademia spotkała aktora dyscyplinarnie.

Ale co to teraz oznacza dla Smitha?

Po pierwsze, Smith otrzyma Oscara dla najlepszego aktora, który zdobył dla króla Ryszarda po rockowym przeboju. Przepraszam akademię podczas Płacz list akceptujący.

Rezygnacja nie przeszkodzi Smithowi w uczestnictwie w przyszłych ceremoniach rozdania Oscarów, co oznacza, że ​​aktor może powrócić w 2023 roku, by występować dla najlepszej aktorki. Tradycyjnie wszyscy zwycięzcy aktorów wracają w poprzednim roku, aby ogłosić, kto zastąpi ich jako ostatnich zdobywców nagrody głównej.

Jeśli Smith da kolejny występ, który zdaniem członków Akademii jest godny rywalizacji o Oscara, nadal mogą go nominować, co oznacza, że ​​Smith może zdobyć więcej Oscarów.

Dla Smitha rezygnacja oznacza jedynie to, że nie będzie miał wpływu na to, które filmy mogą być nominowane lub wygrywane w przyszłości. Jednak prezes Akademii, David Rubin, powiedział: „Będziemy kontynuować nasze postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie standardów postępowania Akademii przed następnym posiedzeniem Rady zaplanowanym na 18 kwietnia”.

Will Smith zrezygnował z Akademii po pokonaniu Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów

(Obrazy Getty’ego)

W oświadczeniu Smith nazwał swoje działania „szokujące, niepokojące i niewybaczalne” i powiedział, że zaakceptuje wszelkie „inne konsekwencje”, o których Akademia może jeszcze zdecydować.

READ  Patty Jenkins przerywa ciszę w Wonder Woman 3

Przeczytaj w całości rezygnację przedstawiciela tutaj.

Impulsem do rockowego hitu Smitha było przekonanie, że komik, który za golenie głowy nazwał Pinkett Smith „J.I. Jane”, kpił z jej diagnozy łysienia.

podczas gdy rock ma Powiedział, że „nadal przetwarza to, co się stało”. Na imprezie źródło bliskie komikowi Powiedział: „On nie ma pojęcia”. Pinkett Smith cierpiał na wypadanie włosów.