12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

BBC zmaga się z kryzysem, ponieważ zasady mediów społecznościowych podsycają bunt

BBC zmaga się z kryzysem, ponieważ zasady mediów społecznościowych podsycają bunt

  • BBC, brytyjski nadawca publiczny, zgodził się w poniedziałek, że gwiazda futbolu Gary Lineker może wrócić do nadawania.
  • Zobowiązał się do przeprowadzenia przeglądu swoich wytycznych dotyczących mediów społecznościowych po sporze o neutralność.
  • Lineker, najlepiej opłacany nadawca organizacji, opublikował w zeszłym tygodniu komentarz na Twitterze w odpowiedzi na niedawną politykę imigracyjną Wielkiej Brytanii.

Tweety Gary’ego Linekera i reakcja BBC wywołały publiczną reakcję i weekend zakłóconych programów sportowych, gdy inni nadawcy wyszli w proteście.

Holly Adams/Stringer/Getty Images

LONDYN (Reuters) – BBC, nadawca publiczny, zgodził się w poniedziałek, że supergwiazda piłkarska prezenter Gary Lineker może powrócić do nadawania i zobowiązał się do przeglądu swoich wskazówek dotyczących mediów społecznościowych po sporze o bezstronność.

Firma poinformowała, że ​​Lineker, były angielski piłkarz, który został prezenterem telewizyjnym i najlepiej opłacana gwiazda organizacji, powróci do swojego flagowego programu piłkarskiego Match of the Day w następny weekend.

Pojawia się po weekendzie, w którym relacje sportowe BBC pogrążyły się w chaosie po tym, jak Lineker został zmuszony do „wycofania się” z programu po skrytykowaniu polityki rządu. Posunięcie to skłoniło wielu jego kolegów do solidarnego wyjścia.

Dyrektor generalny Tim Davie powiedział: „Wszyscy rozumieją, że był to trudny okres dla personelu, akcjonariuszy, prezenterów i, co najważniejsze, naszych fanów. Przepraszam za to”.

Davey powiedział, że nadawca rozpocznie „przegląd prowadzony przez niezależnego eksperta – który zgłasza się do BBC – na temat aktualnych wytycznych dotyczących mediów społecznościowych, ze szczególnym uwzględnieniem tego, w jaki sposób odnoszą się one do freelancerów poza wiadomościami i sprawami bieżącymi”.

Dodał: „Gary jest ważną częścią BBC i wiem, co BBC znaczy dla Gary’ego i nie mogę się doczekać, aż zaprezentuje naszą relację w następny weekend”.

„Po surrealistycznych kilku dniach cieszę się, że udało nam się to zrobić w ten sposób” – powiedział Lineker na Twitterze.

READ  Angel Reese nazywa propozycję pierwszej damy Jill Biden, by zaprosić zarówno LSU, jak i Iowa do Białego Domu „Żartem”

Dodał: „Chciałbym podziękować wszystkim za niesamowite wsparcie, aw szczególności moim kolegom z BBC Sport za wspaniały pokaz solidarności. Piłka nożna to gra zespołowa, ale ich wsparcie było przytłaczające”.

„Ostatnia myśl: bez względu na to, jak trudne były ostatnie dni, po prostu nie można ich porównać do konieczności ucieczki z domu przed prześladowaniami lub wojną, aby szukać schronienia w odległej krainie. Miło jest widzieć od ciebie współczucie dla ich trudnej sytuacji – powiedział Lineker.

W zeszłym tygodniu Lineker opublikował komentarz na Twitterze w odpowiedzi na niedawną politykę imigracyjną Wielkiej Brytanii, którą BBC uznało za naruszenie jej zasad bezstronności.

Komentarze doprowadziły do ​​zawieszenia Linekera, ogromnego sprzeciwu i weekendu przerwanych programów sportowych zarówno w telewizji, jak i radiu, gdy inni nadawcy wyszli w proteście. Reakcja BBC doprowadziła do strajków wśród kolegów Linekera, w tym Iana Wrighta, Alana Shearera i Alexa Scotta, które zakłóciły programy sportowe w sobotę i niedzielę.

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował wideo, na którym minister spraw wewnętrznych Soella Braverman wyjaśnia nową ustawę o nielegalnej imigracji, która ma powstrzymać ludzi przed przekraczaniem kanału La Manche na małych łodziach. Braverman powiedział, że osoby te zostaną natychmiast repatriowane do swojego kraju lub „bezpiecznego kraju trzeciego”, takiego jak Rwanda.

Lineker ponownie opublikował wideo z podpisem: „O mój Boże, to nie jest okropne”.

Uwagi wywołały lawinę reakcji w mediach społecznościowych, co skłoniło Linekera do opublikowania kolejnego tweeta opisującego projekt ustawy: „niezmiernie okrutna polityka wymierzona w najsłabszych z językiem podobnym do tego, którego używali Niemcy w latach trzydziestych”.

BBC zawiesiło w piątek Linekera, który pracuje jako niezależny nadawca.

„Rozważamy [Lineker’s] Ostatnia aktywność w mediach społecznościowych jest naruszeniem naszych wytycznych” – czytamy w oświadczeniu BBC.

BBC przeprosiła za „ograniczone programy sportowe”, które była w stanie zaprezentować pod jej nieobecność – w tym okrojoną wersję „Meczu dnia” bez komentatorów i panelistów – i powiedziała, że ​​jest świadoma, że ​​byłoby to „rozczarowujące” dla Fani sportu BBC. . .

READ  Dillon Brooks nazywa LeBrona Jamesa „starym” po zwycięstwie Grizzlies nad Lakers w drugim meczu:

BBC powiedziało: „Nigdy nie mówiliśmy, że Gary powinien być wolnomyślicielem lub że nie może mieć poglądu na ważne dla niego kwestie, ale powiedzieliśmy, że powinien unikać opowiadania się po stronie partyzanta polityk.” Kwestie polityczne lub nieporozumienia.