17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gwiazda reklamy Rams CB Jalen Ramsey kontra Dolphin

Gwiazda reklamy Rams CB Jalen Ramsey kontra Dolphin

Marcela Louisa Jacquesa i Sarah Barchob2 minuty na przeczytanie

Los Angeles Rams zgodzili się na wymianę gwiazdorskiego obrońcy Jalena Ramseya na Miami Dolphins za wybór w trzeciej rundzie 2023 (nr 77 w klasyfikacji generalnej) oraz Huntera Longa, powiedział w niedzielę Adam Schefter z ESPN.

Transakcja zostanie rozpatrzona w środę, kiedy oficjalnie rozpocznie się ligowy rok 2023.

Ramseya Swoje podekscytowanie napisał na Twitterze Na temat handlu w niedzielę napisał: „Modliłem się o to specjalnie od około miesiąca i teraz to się dzieje! MiamiDolphins LETSGO!”

Trzykrotny All-Pro i sześciokrotny Pro Bowler, Ramsey jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy w NFL i dołącza do innego byłego All-Pro in Dolphins Cornerback, Xaviena Howarda.

Miami agresywnie budowało swój skład w ciągu ostatniego roku, wymieniając również szerokokątny All-Pro Tyreek Hill i linebacker Pro Bowl Bradley Chubb.

The Dolphins potrzebowali narożnika po tym, jak Byron Jones został poinformowany, że zostanie zwolniony, gdy rozpocznie się nowy rok ligowy i dokonał wielu ruchów w zakresie zwolnienia z pensji w ciągu ostatniego tygodnia, restrukturyzując kontrakty Hilla, Chubba i Terrona Armsteada.

Po tej wymianie Delfiny przeprowadziły cztery wybory draftu w drafcie 2023: po jednym w drugiej, trzeciej, szóstej i siódmej rundzie.

The Rams zakończyli udaną wymianę za Ramseya w 2019 roku, wysyłając wybór w pierwszej rundzie draftu w 2020 i 2021 roku oraz czwarty wybór w 2021 roku do Jacksonville Jaguars. Los Angeles podpisał kontrakt z Ramseyem na pięcioletnie przedłużenie kontraktu o wartości 105 milionów dolarów niecały rok później, co było największym w historii na jego stanowisku w momencie zawarcia umowy.

Ramseyowi pozostały jeszcze trzy lata kontraktu, chociaż w ciągu ostatnich dwóch sezonów nie było żadnych gwarantowanych pieniędzy. Weteran narożnika był jedynym zawodnikiem w zwycięskiej drużynie Baranów w Super Bowl, który nie podpisał przedłużenia kontraktu ani przerobionej umowy w zeszłym sezonie. Ramsey zajmuje trzecie miejsce pod względem AAV (20 mln USD), za Green Bay Packers (21 mln USD) i Cleveland Browns Denzela Warda (20,1 mln USD).

READ  Patriots chcą podtrzymać nadzieje na play-off przeciwko walczącym Cardinals

Handlując Ramseyem przed 1 czerwca, Rams będą mieli 19,6 miliona dolarów martwych pieniędzy w swoim pułapie wynagrodzeń w 2023 roku i 5,6 miliona dolarów oszczędności.

Ramsey stał się trzecim godnym uwagi graczem defensywnym, którego Rams zwolnili, gdy pracowali nad uzyskaniem pułapu wynagrodzeń. The Rams wcześniej rozstali się z linebackerem Bobbym Wagnerem i zwolnili Leonarda Floyda.

Według Pro Football Focus Ramsey był trzecim najwyżej sklasyfikowanym rozgrywającym w NFL w zeszłym sezonie. Zakończył sezon z 4 przechwytami, 18 obronionymi podaniami, 12 przerwami w ataku, 3 wymuszonymi fumble i 2 workami. Jego cztery przechwyty związały jego karierę wysoko.

W ciągu siedmiu sezonów Ramsey ma 19 przechwytów, 7 wymuszonych fumble i 2 worki. Został nazwany pierwszym zespołem All-Pro w sezonach 2017, 2020 i 2021.