28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bank Doliny Krzemowej uderza w światowe akcje, pojawiają się listy płac w USA

Bank Doliny Krzemowej uderza w światowe akcje, pojawiają się listy płac w USA

  • Ropa naftowa łagodzi obawy dotyczące wzrostu
  • Kłopoty banków w Dolinie Krzemowej dotknęły banki na całym świecie
  • Amerykańskie listy płac przed dzwonkiem na Wall Street
  • Dane o inflacji w USA są duże

LONDYN (Reuters) – W piątek światowe giełdy osiągnęły dwumiesięczne minimum, ponieważ inwestorzy porzucili banki w obawie przed rozprzestrzenianiem się zarazy po podwyższeniu kapitału w banku w Dolinie Krzemowej, mając na uwadze dane dotyczące miejsc pracy w USA przed późniejszym posiedzeniem Rezerwy Federalnej. Miesiąc.

Ropa naftowa zmierzała do największej tygodniowej straty od pięciu tygodni w związku z obawami, że gwałtowne podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych mogą spowolnić wzrost i uderzyć w popyt na paliwa.

Jen spadł po tym, jak Bank Japonii utrzymał swoje ustawienia stymulacyjne na stałym poziomie, podczas gdy dolar wstrzymał oddech przed danymi z USA.

Indeks MSCI All Country Stock Index (.MIWD00000PUS) spadł o 0,6%, osiągając najniższy poziom od połowy stycznia, podczas gdy w Europie STOXX (.STOXX) obejmujący 600 spółek spadł o 1,6%.

Silicon Valley Bank (SIVB.O) w czwartek starał się uspokoić klientów technologicznych, ponieważ jego akcje spadły o 60%, próbując zebrać fundusze, aby wypełnić lukę w wysokości 1,8 miliarda dolarów spowodowaną sprzedażą przynoszącego straty portfela obligacji.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Wiadomość zaostrzyła dreszcze po wiadomości, że pożyczkodawca koncentrujący się na kryptowalutach Silvergate (SI.N.) został zamknięty.

Bank Doliny Krzemowej podniósł pytania o niezrealizowane straty w portfelach amerykańskich obligacji międzybankowych i co to może oznaczać dla wymogów kapitałowych, twierdzą analitycy.

Zaniepokojenie rozprzestrzeniło się wśród pożyczkodawców w Europie.

Indeks europejskich banków STOXX (.SX7P) spadł o 4,2% do najniższego poziomu od ponad miesiąca, a Credit Suisse (CSGN.S) osiągnął najniższy poziom w historii.

„Myślę, że panika dotyczy konkretnej firmy” – powiedział Patrick Spencer, wiceprezes ds. kapitału w RW Baird, dodając, że jest to kolejny znak tego, jak rosnące koszty finansowania zewnętrznego i koniec taniego pieniądza kształtują rynki.

READ  Czy istnieje potrzeba nowej platformy, pyta Elon Musk. Po krytyce wolności słowa na Twitterze

„Właściwie wykorzystujemy panikę, sprzedając i modernizując niektóre banki regionalne” – powiedział.

Spencer powiedział, że reklasyfikacja amerykańskiego indeksu Standard & Poor’s w przyszłym tygodniu zwiększy liczbę banków w indeksie referencyjnym, aby wesprzeć sektor.

Amerykańskie listy płac poza rolnictwem były należne przed pierwszym dzwonkiem na Wall Street, a ekonomiści przewidują, że prawdopodobnie wzrosły one o 205 tys. w zeszłym miesiącu, o mniej niż połowę z 517 tys.

„Cokolwiek powyżej 300 000 osób zdmuchnie rynek” – powiedział Spencer.

ING Bank powiedział, że prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, wyraźnie wskazał piątkowe dane o zatrudnieniu jako kluczowy czynnik napędzający, wraz z danymi dotyczącymi inflacji w USA w przyszłym tygodniu, przed decyzjami politycznymi Fed z 22 marca.

Powell ostrzegł, że stopy mogą rosnąć dalej i szybciej, jeśli dane wykażą, że inflacja musi zostać opanowana.

Kontrakty futures na indeksy giełdowe w USA były nieco słabsze, chociaż dane o zatrudnieniu prawdopodobnie nadą ton otwarciu na Wall Street.

Przepływy funduszy: globalne fundusze sektora akcji

Naprawiono japoński tonik

Rentowność osłabionych japońskich obligacji rządowych spadła po tym, jak Bank Japonii zdecydował się, zgodnie z oczekiwaniami, na ostatnim spotkaniu gubernatora Haruhiko Kurody na niezmienionym poziomie bodźców.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich japońskich obligacji rządowych, którą Bank Japonii ustalił na poziomie 50 punktów bazowych po obu stronach zera, gwałtownie spadła od tego pułapu, pozostając na poziomie 0,445%. Jen ostatnio spadł o 0,4% do 136,615 za dolara, po gwałtownym spadku o 0,6%.

Japoński Nikkei (.N225) odrobił poprzednie straty do spadku o 1% po decyzji banku centralnego, ale wyprzedaż rozpoczęła się w dalszej części sesji i indeks spadł o 1,7%.

Dolar amerykański niewiele się zmienił, a rentowność krótkoterminowych bonów skarbowych była nieco słabsza.

Kontrakty terminowe na fundusze Fed również mocno wzrosły, podnosząc implikowane szczytowe stopy procentowe w USA z ponad 5,6% do nieco poniżej 5,5% i wyceniając około 50% szans na podwyżkę Fed o 50 punktów bazowych w tym miesiącu, z ponad 70,%. dzisiaj wcześniej.

READ  W końcu Wall Street jest wspomagana przez Nike, FedEx i zaufanie konsumentów

Bitcoin spadł o 2% do 19 924 USD, ponieważ skutki upadku Silvergate wpłynęły na szerszy nastrój w zasobach cyfrowych.

Kontrakty futures na ropę Brent spadły o 0,4% do 81,25 USD za baryłkę, podczas gdy złoto wzrosło o 0,2% do 1835 USD za uncję.

(Ta historia została poprawiona, aby zaplanować następne posiedzenie Rezerwy Federalnej w paragrafach 1 i 15.)

Dodatkowe raporty autorstwa Hugh Jonesa, Toma Westbrooka, Kevina Bucklanda i Scotta Murdocha. Montaż autorstwa Simona Camerona Moore’a i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.