30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

S&P 500 przełamuje krytyczne wsparcie jako krach finansowy SVB na akcjach banków;  Pojawia się raport o pracy

S&P 500 przełamuje krytyczne wsparcie jako krach finansowy SVB na akcjach banków; Pojawia się raport o pracy

Kontrakty terminowe Dow spadły nieznacznie z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq przed lutowym raportem o zatrudnieniu w piątek. SVB Financial kontynuował spadki po wywołaniu wyprzedaży akcji banków, która wstrząsnęła szerokim rynkiem w czwartek.
XInspiracja (ORCL) I Ulta Beauty (Ulta) Zgłoszono opóźnienia w zarobkach.

Rajd giełdowy gwałtownie odwrócił się w czwartek, gdy pytania o sprawozdania finansowe banków nagle wysunęły się na pierwszy plan. S&P 500 i Nasdaq spadły do ​​krytycznych poziomów wsparcia.

Spadły też akcje banków Finanse SVB (SIVB), spółki macierzystej Silicon Valley Bank, która pojawiła się w serii negatywnych nagłówków, ponieważ bank kryptowalut od dawna walczył. Stolica Silvergate (SI) powiedział, że się zamknie. bank amerykański (Bryknięcie), C. B. Morgana Chase’a (JPM), Wellsa Fargo (WFC) I Karola Szwaba (SCHW) należały do ​​znaczących przegranych.

Akcje SIVB nadal spadały, ponieważ narastały obawy przed ucieczką banków.

Inwestorzy powinni być ostrożni, czekając, aż rajd rynkowy pokaże nową siłę.

Główne zarobki

Akcje ORCL spadły o 4% pod koniec notowań po tym, jak zyski Oracle spadły, a przychody spadły. Akcje Oracle spadły w czwartek o 5,9% do 81,75, cofając się z 50-dniowej linii. Akcje działają na poziomie 91,32 punktów kupna z głębokiej podstawy kubka z uchwytem.

Akcje ULTA spadły o 2% w przedłużonej akcji. Zarobki i przychody Ulta Beauty przewyższyły liczbę wyświetleń, ale wskazówki dotyczące tego samego sklepu były niewielkie. Gigant handlu detalicznego kosmetykami spadł w czwartek o 0,8% do 519,93, tuż poniżej swojej 21-dniowej passy. Akcje ULTA nie mają wyraźnego punktu kupna.

Raport o pracy

Departament Pracy opublikuje raport o zatrudnieniu w lutym o 8:30 czasu wschodniego. Ekonomiści spodziewają się wzrostu zatrudnienia poza rolnictwem o 223 000, co oznacza znaczne spowolnienie z 517 000 w styczniu, ale nadal byłby to solidny dwumiesięczny początek roku. Stopa bezrobocia powinna pozostać na najniższym od 53 lat poziomie 3,4%. Przeciętna stawka godzinowa powinna wzrosnąć o 0,3%, ale roczna pensja powinna wzrosnąć o 4,7%.

W czwartek Partia Pracy poinformowała, że ​​liczba nowych bezrobotnych wzrosła bardziej niż oczekiwano, osiągając najwyższą liczbę od grudnia. Challenger, Grey i Christmas poinformowali, że ogłoszone plany zwolnień są najwyższe od 2009 roku.

Lutowy raport o zatrudnieniu wraz z przyszłotygodniowym raportem o inflacji CPI mogą podtrzymać oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych o pół punktu 22 marca.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 0,4% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,5%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,5%.

READ  Od zaoszczędzenia 1000 dolarów do zarobienia 25 milionów dolarów rocznie

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 4 punkty bazowe do 3,88%. Dwuletnia rentowność spadła o 9 punktów bazowych do 4,81%.

Lutowy raport o zatrudnieniu z pewnością przełoży się na kontrakty terminowe Dow, rentowności obligacji skarbowych i oczekiwania podwyżek stóp Fed.

Pamiętaj, że nocne akcje na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Giełdowy rajd zaczął się dobrze w czwartek, kiedy liczba nowych bezrobotnych wzrosła, ale szybko spadła z powodu obaw banków. Główne indeksy systematycznie się pogarszały, zamykając się blisko sesyjnych minimów.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 1,7%. S&P 500 spadł o 1,85%, z akcjami SIVB, Bank Pierwszej Republiki (FRC) i największych przegranych Schwaba. Nasdaq Composite spadł o 2,05%. Mała kapitalizacja Russell 2000, która ma wiele składników finansowych, spadła o 2,8%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,2 procent do 75,72 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 5 punktów bazowych do 3,92%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych spadła o 16 punktów bazowych do 4,9%, podczas gdy rentowność sześciomiesięcznych bonów skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 5,28%.

Oczekiwania dotyczące podwyżek stóp Fed nie zmieniły się znacząco.

Rynki widzą 64% szans na ruch o 50 pb 22 marca, w porównaniu z 78,6% w środę. Szanse wzrosły z około 30% przed jastrzębim zeznaniem prezesa Fed Jerome’a ​​Powella we wtorek. Rynki wyceniają obecnie podwyżki stóp procentowych o 100 punktów bazowych w ciągu najbliższych trzech posiedzeń Fed, z dużą szansą na więcej w dalszej części roku.

Akcje banków

Akcje SIVB spadły o 60% do 106,04, najniższej ceny od 2016 roku. Pod koniec środy SVB Financial ogłosiło sprzedaż akcji za 1,75 miliarda dolarów. Spółka macierzysta Silicon Valley Bank również obniżyła wytyczne. Depozyty maleją, ponieważ startupy borykają się z suszą finansowania. Istnieją również poważne obawy dotyczące pożyczek SVB dla branży technologicznej.

Akcje SIVB spadły o 22% w ciągu nocy w niestabilnym i ciężkim handlu. Bloomberg donosi, że fundusz założycielski Petera Thiela doradza firmom, aby wypłacały pieniądze z Silicon Valley Bank. SVB Financial nie wyceniło jeszcze tej oferty akcji.

Silvergate Capital, który od miesięcy spadał swobodnie, ogłosił późną środę, że się zamknie, a Silvergate Bank zostanie zlikwidowany. Akcje SI spadły o 42%.

SVB News i Silvergate skrytykowały instytucje finansowe, które już teraz znajdują się pod presją, ponieważ silnie odwrócona krzywa dochodowości podważa tradycyjną strategię krótkoterminowych/długich pożyczek.

READ  Wojna w Rosji może doprowadzić do eskalacji cen samochodów i niedoborów

KeyCorp (klucz), który ostrzegał o marżach odsetkowych netto na początku tygodnia, spadł w czwartek o 7,2%. Bank Zachodniego Sojuszu (WAL) spadły o prawie 13%, a akcje FRC spadły o 16,5%.

Akcje JPM spadły o 5,4%. We wtorek JPMorgan spadł poniżej punktu kupna 138,76 i 50-dniowej linii. Akcje BAC spadły o 6,2% do najniższego poziomu od października. WFC również straciło 6,2%, spadając poniżej swojej 200-dniowej linii po przekroczeniu poniżej 50-dniowej granicy na początku tygodnia.

Akcje SCHW spadły o 12,8%, spadając poniżej swojej 200-dniowej linii i dna swojej bazy. Bloomberg poinformował, że JPMorgan zaoferował łączną sprzedaż 8,5 miliona akcji Schwab. Akcje SCHW są na najniższym poziomie od października.

Inwestorzy przyjrzą się bliżej księgom banków i poziomom kapitałów, co do tej pory nie stanowiło problemu. Banki drastycznie podnoszą oprocentowanie depozytów i depozytów, podczas gdy długoterminowe stopy procentowe pozostają w tyle. Wiele banków doświadcza dużych niezrealizowanych strat na kredytach i innych papierach wartościowych.

Jeśli banki ograniczą akcję kredytową, może to szybko schłodzić gospodarkę. Tymczasem nieszczęścia SVB Financial i Silvergate Capital budzą obawy ich klientów z branży technologicznej i kryptowalut.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 3,1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) spadły o 2,3%, ponieważ akcje ORCL stanowiły duży składnik IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zrezygnował z 1,9%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(spadek o 4,2% i ETF ARK Genomics)ARKG) 3,8%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o 2,6% oraz Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA)kolebka) 2,2%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 3,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,6%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(spadek o 1,4% i Fundusz Selekcji Sektora Ochrony Zdrowia SPDR)XLV) 1%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadł o 4,1%, przy czym akcje JPM, Wells Fargo, Charles Schwab i Bank of America, wszystkie znaczące holdingi. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) spadł o 8,2% do najniższego poziomu od trzech lat. Akcje SIVB są jedną z czołowych spółek holdingowych KRE, obok KeyCorp i Western Alliance.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy miał bardzo negatywny dzień, z odwróceniem trendu spadkowego, co zaszkodziło głównym indeksom i akcjom blue chipów.

S&P 500 otworzył się wyżej powyżej 50-dniowej linii, ale szybko uderzył w opór na 21-dniowej średniej kroczącej i odwrócił się niżej poniżej 200-dniowej linii i najniższego poziomu z 2 marca.

READ  Paris Airshow powraca, gdy Boeing i Airbus ścigają się, by zwiększyć produkcję

NASDAQ początkowo wzrósł powyżej linii 21-dniowej, ale potem odwrócił się poniżej linii 200-dniowej. Technicznie ciężka mieszanka spadała na krótko przez 50 dni, po czym ustabilizowała się tuż powyżej tego poziomu.

Dow Jones spadł poniżej 200-dniowej linii do najniższego poziomu od czterech miesięcy.

Russell 2000 spadł zdecydowanie poniżej linii 50-dniowej, aż do linii 200-dniowej.

Niektórzy przywódcy wytrzymali, ale większość nie.

Obawy bankowe wywołane przez akcje SIVB, Silvergate i KeyCorp nie oznaczają, że zbliża się kryzys finansowy. Banki, zwłaszcza korporacyjni giganci, tacy jak JPMorgan i Bank of America, są znacznie lepiej skapitalizowane niż w czasie kryzysu finansowego w latach 2007-2009. Ale fakt, że w ogóle pojawia się wyrażenie „kryzys finansowy”, jest dość podniecający.

Jeśli banki powstrzymają agresywną akcję kredytową, szybko wpłynie to na całą gospodarkę. Podniosłoby to również i tak już ogromne ryzyko, że Rezerwa Federalna zlekceważy podwyżki stóp procentowych, co doprowadzi do twardego lądowania.

Ważny będzie piątkowy raport z rynku pracy, ale liczy się reakcja rynku. Należy pamiętać, że jeśli gospodarka nagle się zatrzyma, późne dane o zatrudnieniu nie będą ostrzeżeniem.


Sprawdź IBD Nowa aplikacja OptionsTrader Aby uczyć opcji, pomysłów handlowych i nie tylko! Pobierz ze sklepu Apple App Store Dzisiaj.


Co teraz robisz

Ponieważ S&P 500 i inne główne indeksy ponownie zmierzają na południe, nie jest to czas na zwiększanie ekspozycji. Inwestorzy powinni starać się ograniczać straty na niedawnych trudnych zakupach.

Być może rajd rynkowy ponownie znajdzie wsparcie w nadchodzącym raporcie o zatrudnieniu lub danych o inflacji, ale nadzieja nie jest strategią. Główne indeksy zbliżają się do zdecydowanych spadków.

Z drugiej strony, poczekaj, aż S&P 500 i Nasdaq prześledzą 21-dniowe linie. Jeśli tak się stanie, pojawią się nowe możliwości zakupu. Więc pracuj dalej nad tymi listami obserwacyjnymi.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Wojna cenowa na chińskie samochody elektryczne wciąż się nasila