30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Badanie ujawnia „ogromne” psychiczne skutki wojny dla matek ukraińskich uchodźców w Polsce

Badanie ujawnia „ogromne” psychiczne skutki wojny dla matek ukraińskich uchodźców w Polsce

The dowie Wyniki badania przeprowadzonego przez organizację Biuro UNICEF ds. Reagowania na Uchodźców w PolsceStwierdzono również, że 53 procent otrzymywało lub już korzystało z opieki psychiatrycznej od czasu przybycia do kraju.

’nic dziwnego’

Psychospołeczne żniwo wojny na Ukrainie jest ogromne Wyniki tej ankiety nie są więc zaskakujące” – powiedział dr Rashed Mustafa Sarwar, który kieruje biurem, które powstało kilka tygodni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r.

Od tego czasu ponad cztery miliony Ukraińców zgłosiło się do tymczasowej ochrony w całej Europie. UNICEF powiedział. W Polsce jest ich ponad 1,6 mln, z czego 90 proc. to kobiety i dzieci, choć ogólna liczba uchodźców może być znacznie wyższa.

W badaniu wykorzystano Światową Organizację Zdrowia (KTO) to kwestionariusz samoopisowy, który mierzy dobrostan psychiczny za pomocą pięciu prostych, nieinwazyjnych pytań.

Niepewność i smutek

Wyniki wykazały, że ponad 30 procent matek wykazywało wysoki poziom stresu emocjonalnego Ponad 30 procent doświadcza ciężkich warunków. Większość twierdziła, że ​​czuje się bezradna i szuka pomocy u psychologa.

Niepewność co do przyszłości, troska o rodzinę lub przyjaciół na Ukrainie lub gdzie indziej, smutek spowodowany wojną przyczyniły się do ich stresu. Wystąpił również wysoki poziom stresu związanego z kwestiami praktycznymi, w tym dostępem do pieniędzy, mieszkania, pracy, problemami językowymi, opieką zdrowotną i opieką nad dziećmi.

Pomaga leczyć

UNICEF wykorzystał wyniki ankiety do przeprowadzenia ogólnopolskiej kampanii internetowej w Polsce skierowanej do ukraińskich matek, informując o dostępnym wsparciu psychospołecznym i strategiach radzenia sobie.

„Zdrowie psychiczne i wsparcie psychologiczne są niezbędne, aby rodziny i dzieci mogły wyleczyć się z niewidocznych ran wojennych, dlatego leży u podstaw całej naszej pracy w Polsce.

Dystrybucja pomocy na Ukrainie

Tymczasem humanitaryzm trwa na Ukrainie Pomóż przewodzić społecznościom Częste są zamachy bombowe w obwodzie charkowskim na wschodzie i chersońskim na południu.

READ  VNL: Polska pokonała azjatycką potęgę Tajlandii o pięć setów

W środę międzyagencyjny konwój kierowany przez Denisa Browna, koordynatora pomocy humanitarnej ONZ w tym kraju, dostarczył pomoc społeczności na wschód od obwodu charkowskiego. Ponad 80 procent domów zostało uszkodzonych. Trwa ostrzał z wody, gazu i elektryczności.

Stephanie Tremblay, rzeczniczka ONZ w Nowym Jorku, powiedziała w lutym 2022 r., że konwój zapewnił schronienie, produkty higieniczne i lampy słoneczne pozostałym 1000 mieszkańcom 5-tysięcznej społeczności. będzie mówił W piątek.

„Dzisiaj inny konwój międzyorganizacyjny dostarczył niezbędną pomoc, w tym materiały schronienia, żywność i wodę, światła słoneczne, zestawy higieniczne i odzież. Obsługuje blisko 3000 mieszkańców innej wiodącej społeczności w regionie Chersoniu” – powiedział. „Prawie połowa pozostałych mieszkańców to osoby starsze z ograniczonym dostępem do większości podstawowych usług”.

Wyzwania związane z minami lądowymi

Humanitaryści ostrzegli, że Ukraina jest obecnie jednym z najbardziej skażonych minami krajów na świecie, a najbardziej dotkniętymi regionami są Charków i Chersoń.

Pani Tremblay powiedziała, że ​​według lokalnych urzędników prawie 300 000 hektarów gruntów rolnych w samym Cork wymaga rozminowania.

„Nasi koledzy z organizacji humanitarnych odnoszą się do tego Ryzyko związane z kopalniami stwarza dodatkowe wyzwania Naprawa uszkodzonych domów i infrastruktury krytycznej oraz wznowienie rolnictwa, a oba obszary miały duży przemysł rolniczy przed wojną na pełną skalę” – dodał.

Aktualizacja eksportu zboża

Pani Tremblay przedstawiła również aktualne informacje na temat inicjatywy Black Sea Grains, w ramach której operacje są częściowo wznawiane.

Na początku tego tygodnia Rosja potwierdziła, że ​​będzie nadal uczestniczyć w wynegocjowanej przez ONZ umowie przez kolejne 60 dni.

Umowa z lipca 2022 r. umożliwia transport zboża i innych powiązanych produktów spożywczych na rynki światowe przez trzy ukraińskie porty nad Morzem Czarnym. Jest to ułatwione przez Wspólne Centrum Koordynacyjne (JCC), która ma siedzibę w Stambule i obejmuje Rosję, Ukrainę, Turcję i ONZ. Obsługiwany przez przedstawicieli

READ  Volvo Cars planuje nowe centrum technologiczne w Polsce

Piątek JCC Zarejestrowano sześć nowych statków Aby wziąć udział, w 15 aplikacjach. Trzy załadowane statki są obecnie w Stambule i przygotowują się do inspekcji.

„Obecnie żadne statki nie ładują się do trzech ukraińskich portów zgodnie z warunkami inicjatywy. Zespoły Wspólnego Centrum Koordynacyjnego Dzisiaj dokonali inspekcji i odprawili trzy nowe statki do portów w Odessie i Czarnomorsku” – powiedziała dziennikarzom pani Tremblay.

ONZ „Kontynuacja wezwań do natychmiastowego powrotu do operacji” – powiedział. Pełne wykorzystanie możliwości trzech portów oraz Wspólne Komitety Centrum Koordynacyjnego.