14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Od niedzieli: Karlsson prowadzi intrygującą stawkę w Superbet Polska

Od niedzieli: Karlsson prowadzi intrygującą stawkę w Superbet Polska

Aronian wszedł za Dinga

Po Superbet Chess Classic, Superbet Rapid & Blitz powraca z drugą edycją. Turniej odbędzie się w dniach 21-25 maja Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Z pomocą głównego sponsora Superbet, Polska zapewnia sobie miejsce w rundach Super turniejów. Podobnie jak w zeszłym roku, w Superbet Warsaw Rapid & Blitz wezmą udział „Full Players” Grand Chess Tour oraz kilka najlepszych dzikich kart, z łączną pulą nagród w wysokości 175 000 $ do zgarnięcia.

Do stolicy Polski pojedzie pięciu pełnoprawnych graczy: Anish Giri, Wesley Chow, Richard Rapport, Maxime Vachier-Lagrave i Jan-Christoph Duda. Ding Liren, który jest pełnoetatowym graczem koncertowym, miał wziąć udział, ale zdecydował się wycofać z powodu zmęczenia po słabym występie na Superpet Classic w Rumunii. Chińska gwiazda wzięła udział w elitarnej imprezie w Bukareszcie tydzień po pokonaniu Iana Nepomniachiego w wyczerpującym 14-meczowym meczu o mistrzostwo świata (który obejmował również emocjonujący szybki tie-break).

Nieobecność Dinga oznacza, że ​​nie zobaczymy starcia między aktualnym mistrzem świata a byłym mistrzem świata Magnusem Carlsenem, który będzie dziką kartą w Warszawie.

Mimo to obecność Carlsena – wciąż najwyżej ocenianego gracza na świecie – zawsze przyciąga uwagę szachistów na całym świecie. Norweg będzie miał trudne zadanie w Warszawie, ponieważ wielu jego przeciwników jest bardzo aktywnych w elitarnym torze.

Do Karlssona jako dzikie karty w Warszawie dołączają Radosław Wojtaszek, Bogdan-Daniel Teague, Kirill Shevchenko i Levon Aronian. Ten ostatni dołączył do konkursu jako następca Dinga. Co za wspaniałe zastępstwo – Aronian niedawno wygrał turniej Chatty Jultis Rapid and Blitz w Kazachstanie.

John-Christophe Duda, Viswanathan Anand

Jan-Krzysztof Duda musiał ciężko pracować, aby pokonać Vishy’ego Ananda w edycji 2022 Superbet Rapid & Blitz Poland | Zdjęcie: Leonard Oates

READ  Spotkanie Braci Chmielewskich w Polsce Paryż w Polsce (podsumowanie spotkania międzynarodowego)

Superbet Rapid & Blitz PolskaSpinki do mankietów