29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Astros odpierają Mariners po dziwacznej konfrontacji pomiędzy Hectorem Neresem i Julio Rodriguezem

Astros odpierają Mariners po dziwacznej konfrontacji pomiędzy Hectorem Neresem i Julio Rodriguezem

Houston Astros rozpoczną ostatnią serię sezonu z 1,5-meczową przewagą nad Seattle Mariners w wyścigu o dziką kartę ligi amerykańskiej po pokonaniu ich 8:3 w środę.

Tymczasem Texas Rangers utrzymali serwis, wygrywając 5:0 z Los Angeles Angels, utrzymując 2,5-meczową przewagę nad Astros i wygrywając AL West.

Trzy drużyny, które od ponad miesiąca walczą o dominację w najbardziej konkurencyjnej lidze MLB, przystąpią do ostatniej serii sezonu z tytułem mistrza ligi wciąż w planach. Rangersi zmierzą się z Mariners w serii czterech meczów w Seattle, podczas gdy Astros udają się, aby zmierzyć się z Arizona Diamondbacks, którzy wciąż toczą własną bitwę w wyścigu o dziką kartę Ligi Narodowej.

  1. Rangersi: 89-69

  2. Astro: 87-72, 2,5 GB

  3. Marynarze: 85-73, 4,0 GB

  1. Promienie: 97-62, +10,0 gier

  2. Blue Jays: 87-71 +0,5 gier

  3. Astro: 87-72

  4. Marynarze: 85-73, 1,5 GB

Tiebreakery w dywizjach tworzą idealny trójkąt. Mariners mają przewagę nad Astros z bilansem 9-4 przeciwko nim, Astros mają przewagę nad Rangersami z bilansem 9-4, a Rangersi mają przewagę nad Marinersami dzięki ich rekordowi 8-1.

Dzięki temu remisowi i czteromeczowej przewadze pomiędzy Rangersami i Marinersami pozostaje tylko jeden scenariusz, w którym Seattle zwycięża Zachód. Wymagałoby to czterech zwycięstw Rangersów, ponieważ Astros wygrali dwa mecze i tylko dwa z obrońcami D.

W tym przypadku żeglarze Tie-break wygrają trzy drużyny.

Zwycięstwo Astros nad Mariners zostało jeszcze bardziej niezwykłe dzięki Hectorowi Neresowi. (AP Photo/Lindsay Wasson) (Agencja prasowa)

Dzięki środowemu zwycięstwu Mariners mogli awansować do play-offów i czasami wydawało się, że są tego blisko. J.B. Crawford zakończył pierwszą rundę homerem i wyszedł na prowadzenie 1:0, które przegrali w czwartej rundzie Astros po home runach Yordana Alvareza i Mauricio Duponta.

Mariners zmniejszyli prowadzenie do jednego po wypełnionym bazami singlu Eugenio Suareza w końcówce czwartej rundy, ale Astros zakończyli grę, zdobywając więcej punktów w siódmej rundzie.

READ  Michael Jordan sprzedaje swoje większościowe udziały w Charlotte Hornets

Jednak najdziwniejszy moment meczu miał miejsce w końcówce szóstej rundy, kiedy Hector Neres z Astros uderzył Rodrigueza, a następnie mocno uderzył młodego zapolowego. Rodriguezowi nie spodobało się takie traktowanie i wkrótce obaj zostali od siebie odsunięci, podczas gdy ziemianki i zagrody dla byków były sprzątane.

To był dziwaczny moment w serii, w której piłka baseballowa została już rzucona z trybun w zapolowego Mariners, George’a Kirby’ego.

Po stronie Rangersów Teksas wcześnie strzelił gola w meczu przeciwko Angels, a miotacz rozpoczynający mecz Dane Dunning rzucił siedem rund bezbramkowych. Aroldis Chapman i José Leclerc połączyli siły, aby zakończyć przerwę, przez co Teksas musiał wygrać zaledwie dwa z czterech meczów przeciwko Mariners, aby zamknąć ligę, nawet jeśli Astros zdobędą D-backów.