12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Angela Bassett okrzyknięta przez Michaela B. Jordana i Jonathana Majorsa na rozdaniu Oscarów – Różne

Angela Bassett okrzyknięta przez Michaela B. Jordana i Jonathana Majorsa na rozdaniu Oscarów – Różne

„Ciociu. Kochamy cię”.

Pięć prostych słów od nadawcy Michaela B.

Gdy Jordan i Majors weszli na scenę, aby wręczyć nagrodę za najlepsze zdjęcia — dwie kategorie po tym, jak nagroda dla aktorki drugoplanowej trafiła do gwiazdy „Wszystko, wszędzie, za każdym razem” Jamiego Lee Curtisa — obaj mężczyźni poświęcili chwilę, aby porozmawiać z Bassettem, siedzącym po drugiej stronie od nich.

„Hej, ciociu” – zaczął Jordan, nawiązując do swojego dialogu z „Czarnej Pantery” z 2018 roku, w którym jego postać Eric Killmonger chytrze przedstawia się królowej Bassett Ramonda.

Majors warknął stamtąd, dodając: „Kochamy cię”. (Obaj aktorzy są absolwentami Yale School of Drama).

Miłe słowa padły od Jordana i Majors, gdy lamentowali online po stracie Bassetta – i ponurym wyrazie jej twarzy, gdy nie wywołano jej imienia – dzieląc się klipem, na którym jest królową Ramonda, wykrzykując: „Czyż nie dałem tego wszystko w górę?” w filmie Marvel Studios „Wakanda Forever” z 2022 roku.

Bassett była nominowana do Oscara za pracę w kontynuacji Czarnej Pantery, w której wciela się w postać władczyni królestwa Wakanda, afro-futurystycznego domu Czarnej Pantery. Podziękowanie oznaczało jej drugie skinienie głową, po raz pierwszy 29-latka w kategorii Najlepsza Aktorka za rolę Tiny Turner w What Does Love Do Him. W tym roku Bassett jest nominowany wraz z aktorami z serialu „Wszystko i wszędzie w tym samym czasie” Curtisem i Stephanie Hsu, gwiazdą „Zjawy Inisherin” Kerry Condon oraz aktorem z filmu „Wieloryb” Hung Chu.

Dla wielu w tym cyklu sezonu nagród Bassett wydawał się faworytem do nagrody. Została uhonorowana między innymi Złotym Globem, Critics 'Choice i NAACP Image Award, chociaż nie uznano tego za zgłoszenie do Oscara. Był także nominowany przez Screen Actors Guild (z nagrodą dla Curtisa) oraz na BAFTA (gdzie Condon wygrał).

READ  Harry, Meghan dowiedziała się, że „nie jest zaproszony” na przyjęcie z prasy

Nakręcony po śmierci gwiazdy franczyzy Chadwicka Bosemana film Black Panther: Wakanda Forever ma aktora i reżysera Ryana Cooglera, który przekazuje swój żal po stracie w potężny hołd. Gdyby Bassett wygrała, byłaby pierwszą aktorką występującą w filmie Marvel Studios, która zdobyła Oscara, kontynuując silną spuściznę Czarnej Pantery na rozdaniu Oscarów.