29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aldi otwiera w tym tygodniu swój 300-ty outlet w Polsce

Aldi otwiera w tym tygodniu swój 300-ty outlet w Polsce

Amazon rozbudowuje swoją sieć logistyczną o 300 szlaków morskich w całej Europie
Oświadczenie Amazona: „Korzystając z geograficznej wyjątkowości Europy, w dalszym ciągu rozwijamy naszą sieć transportu oceanicznego i obecnie obsługujemy ponad 300 tras oceanicznych w całej Europie”.
Źródło: oamazon.co.uk

Korea Południowa: Lotte Shopping rozpoczyna prace nad zrobotyzowanym magazynem zasilanym przez Ocado
Lotte uruchomiła zrobotyzowany magazyn artykułów spożywczych dostępnych online w mieście portowym Busan na południu. W obiekcie zastosowano technologię brytyjskiego sprzedawcy Ocado. Zautomatyzowane centrum logistyczne, które rozpocznie działalność pod koniec 2025 r., ma na celu dostarczanie świeżych produktów do około 2,3 miliona gospodarstw domowych w Busan i południowym Gyeongsang, a także planuje ekspansję na pięć dodatkowych regionów w całym kraju.
Źródło: koreajoongangdaily.joins.com

Hiszpania: Consum mianuje Antonio Rodrígueza Lázaro na stanowisko dyrektora generalnego
Hiszpańska spółdzielcza sieć detaliczna Consum mianowała Antonio Rodrigueza Lazaro na swojego nowego dyrektora generalnego ze skutkiem od 1 lutego 2024 r. Rodriguez Lázaro zdecydował się przejść na emeryturę po 30 latach pełnienia nowej roli Juana Luisa Duricha Esterasa.
Źródło: esmmagazine.com

Inflacja w Szwajcarii nieoczekiwanie zwalnia, wsparcie dla pauzy SNB
Inflacja w Szwajcarii nieoczekiwanie spadła do najniższego poziomu od dwóch lat, co stanowi kolejny argument za koniecznością utrzymania kosztów pożyczek na stałym poziomie podczas spotkania przedstawicieli Szwajcarskiego Banku Narodowego w przyszłym tygodniu. Ceny konsumpcyjne wzrosły w listopadzie o 1,4%, najsłabiej od października 2021 r. To mniej niż przewidywał jakikolwiek ekonomista w ankiecie Bloomberga, który nie spodziewał się zmiany w porównaniu z 1,7%. Spadek wynikał z niższych kosztów hoteli, wycieczek zorganizowanych, paliwa oraz owoców i warzyw.
Źródło: bnnbloomberg.ca

Aldi otworzy 300. sklep w Polsce
Aldi otworzy w tym tygodniu swój 300. outlet w Polsce, a 6 grudnia odsłania nowy sklep przy ulicy Krakowickiej w Opolu. Według doniesień mediów.
Źródło: esmmagazine.com

READ  Polska przyjmie dwie kontrowersyjne ustawy dotyczące wpływów rosyjskich w Polsce

Wielka Brytania: Sprawozdanie z postępu w sprawie pokoju z 2023 r
Oświadczenie Food Foundation: „Nasz najnowszy Sprawozdanie z postępu w pokoju Ilość warzyw kupowanych przez gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od 50 lat. Podkreśla wpływ, jaki kryzys kosztów utrzymania wywiera na rodziny o niskich dochodach, których nie stać na zdrowe opcje. Niemniej jednak od 2017 r. nasi darczyńcy sprzedali już 1,1 miliarda dodatkowych warzyw.
Źródło: foodfoundation.org.uk

Holandia: Marnowanie żywności w supermarketach spadło o 17,4% w porównaniu do 2018 r
W 2022 r. supermarkety sprzedały średnio 98,62% całej serwowanej żywności. Oznacza to, że 1,38% żywności nie trafia do konsumentów. Takie wnioski płyną z badania Uniwersytetu w Wageningen and Research (WUR) opartego na raportach supermarketów. Udział produktów niesprzedanych w wolumenie zakupów w poszczególnych kategoriach produktowych kształtuje się następująco: Ziemniaki, warzywa i owoce: 2,1% (wobec 2,4% w 2020 r. i 2,7% w 2018 r.).
Źródło: wur.nl

Sainsbury’s odnotowuje największy wzrost udziału w rynku od dekady: Kantar
Sainsbury’ego Kantar powiedział, że odnotował największy wzrost udziału w rynku od dekady brytyjski W ciągu 12 tygodni poprzedzających 26 listopada wartość tego sprzedawcy detalicznego wzrosła o 0,4 punktu procentowego, do 15,6%.
Źródło: esmmagazine.com

Trwa zacięta debata na temat stawki VAT na produkty: de facto łotewska telewizja
Kwestia podatku od wartości dodanej (VAT) od warzyw, owoców i owoców uprawianych na Łotwie jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w przyszłorocznych debatach nad budżetem państwa, co spowodowało, że pod koniec listopada branża zwróciła się z żądaniem do ministra finansów Arvilsa Aseratensa. Łotewska telewizja De Facto poinformowała, że ​​musiał on podać się do dymisji.
Źródło: pol.lsm.lv

Wielka Brytania: Ceny warzyw na świąteczne posiłki rodzinne są o 60% wyższe niż w zeszłym roku – 1-kilogramowy worek ziemniaków wzrósł z 1,85 funta do 2,95 funta, marchewki z 25 pensów do 35 pensów, a kiełki o 12,5%.
Koszt warzyw na świąteczny obiad wzrósł w ciągu roku aż o 60%, przy czym inflacja dotyczy marchwi, ziemniaków, pietruszki i brukselki. Ceny 208 asortymentów pasternaku, marchwi, ziemniaków i brukselki w sklepach Aldi, Lidl, Co-op i Waitrose wzrosły w ciągu ostatniego roku średnio o 7%. Dane firmy badawczej Associa zajmującej się badaniem handlu detalicznego wykazały co najmniej 10% wzrost cen rok do roku w przypadku ponad jednej trzeciej produktów, podczas gdy 24 produkty wzrosły o ponad 20%.
Źródło: Dailymail.co.uk

READ  Polski Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej w sprawie zamrożonych funduszy unijnych

Sprzedaż polskiego biznesu SPAR Group „zbiera żniwo”: analityk
BOKSOWAĆ Decyzja zarządu o sprzedaży Polski Ta działalność „będzie obciążeniem dla centrali” – powiedział jeden z analityków ds. handlu detalicznego. Afryka PołudniowaSprzedawca detaliczny z siedzibą powinien skoncentrować swoją działalność na innych rynkach. Joe Dawson, analityk handlu detalicznego Dane globalne– skomentował tę informację po ogłoszeniu Wyniki za cały rok Grupy SPAR.
Źródło: esmmagazine.com

British Airways przedstawia plany świątecznych obchodów
British Airways uruchomiło tak zwane Brytyjskie Oryginalne Święta Bożego Narodzenia na rok 2023. Przewoźnik twierdzi, że spodziewa się wydać ponad 380 000 obiadów bożonarodzeniowych, w tym ponad 600 000 brukselki i 8 000 kłód bożonarodzeniowych.
Źródło: businesstraveller.com

Irlandia: Applegreen i M&S Food rozszerzają współpracę
Zielone jabłkoJeden z wiodących irlandzkich sprzedawców detalicznych przy drogach Pani Po udanym pierwszym roku działalności Food planuje znacząco rozszerzyć swoją współpracę. Jedzenie M&S w sklepach Applegreen to najlepsza żywność M&S ze świeżych owoców, sałatek i nie tylko.
Źródło: retailnews.ie

USA: Kroger informuje FTC, że spełniono wymogi dotyczące fuzji
Kroger powiedział Federalnej Komisji Handlu (FTC), że spełnił wszystkie wymogi prawa antymonopolowego w związku z fuzją z Albertsons o wartości 24,6 miliarda dolarów i że firma jest już operacyjna. informuje Kurier biznesowy z Cincinnati.
Źródło: supermarketnews.com

USA: Tajskie produkty naturalne mają duży wpływ na sprzedaż
„Mogę szczerze powiedzieć, że wyzwaniem dla rynku są warunki pogodowe i wysyłka; ceny są wyższe niż zwykle, ponieważ wybór i jakość są mierne” – powiedział Chris Mentzer, dyrektor operacyjny w Rastelli Market Fresh, która ma dwie lokalizacje w New Jersey. Miejsca w Marlton i Deptford. „Spadek cen artykułów organicznych ze względu na ich zwiększone koszty; gospodarstwa domowe przeceniają wydatki na zakupy, co będzie miało wpływ na tegoroczną sprzedaż produktów organicznych”. Jedną rzeczą, którą zauważył, był duży wzrost lokalnej produkcji, a sprzedaż wzrosła o 15% w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Źródło: supermarketnews.com

READ  Polska bada kolejne przypadki zakłóceń na kolei

USA: Rynek ogólny w dolarach Idalou oferuje nowym sklepom spożywczym i możliwości zatrudnienia
Poniedziałek, 4 grudnia, w Dollar General Market Italo pod adresem 103 E. 1st St. Otwarte w Nowy format planuje oferować „świeże mięso, owoce i warzywa, te same odmiany, marki i produkty, które klienci ufają Dollar General”.
Źródło: eu.lubbockonline.com

USA: Cardenas Markets otwiera nowy sklep w Las Vegas
Heritage Grocers Group otworzyła nowy sklep Gardenas Markets w Las Vegas w stanie Nevada. Sklep o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych pod adresem 4015 S. Buffalo Drive to 58. lokalizacja latynoskiej sieci spożywczej, co zwiększa łączną liczbę sklepów Heritage do 115. Według kanadyjskiej firmy z siedzibą w Ontario, która jest matką Cardenas, nowy supermarket Cardenas będzie oferować produkty po przystępnych cenach. Dział z odmianami latynoamerykańskimi.
Źródło: winsightgrocerybusiness.com