29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akwarium zostało sprzedane firmie Alterra, właścicielowi Winter Park, Steamboat

Akwarium zostało sprzedane firmie Alterra, właścicielowi Winter Park, Steamboat

Narciarze i snowboardziści wyruszyli na stoki w dorzeczu Arapahoe w pobliżu Dillon w środę, 22 listopada 2023 r. (Zdjęcie: Hyung Chang/Denver Post)

Jak wynika z poniedziałkowego poranka, firma Alterra Mountain Co. z siedzibą w Denver nabyła ośrodek narciarski Arapahoe Basin, który od dziesięcioleci jest dumnym niezależnym podmiotem – mimo że w branży narciarskiej dominowały fuzje i konsolidacje.

Od 1997 roku A-Basin jest własnością Dream Unlimited, kanadyjskiej firmy z branży nieruchomości, wcześniej znanej jako Dundee Realty. Za czasów własności Dream wymieniono wszystkie windy w górach i wybudowano na górze dwie nowe restauracje.

„Zmiany stanowią bogatą część naszej historii w A-Basin” – stwierdził w komunikacie Alain Hensrut, dyrektor operacyjny. „Dzięki różnym właścicielom i różnym epokom zawsze udawało nam się utrzymać żywą atmosferę w naszych górach. Od 2019 roku współpracujemy z Alterrą jako miejscem docelowym na przełęczy Ikon i jestem pewien ich zaangażowania w naszą historię, kulturę i podejście .

W wiadomości opublikowanej na Facebooku Hainsroth powiedział, że Altera poprosiła go, aby pozostał na pokładzie, i przyznał, że klienci i pracownicy prawdopodobnie będą mieli dużo do powiedzenia.

„Będą setki, jeśli nie tysiące pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Większość z nich nie będziemy znać, dopóki nie nastąpi zamknięcie umowy” – napisał. „Przetrwanie trudnych i niepewnych miesięcy między zawarciem umowy będzie wymagało od nas wszystkich cierpliwości podpisanie i zamknięcie. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że moje zaangażowanie w prowadzenie najlepszego klubu górskiego w branży, ze szczególnym uwzględnieniem naszych wyjątkowych doświadczeń gości oraz naszego pełnego pasji i oddanego personelu, będzie większe niż kiedykolwiek.

Wczesna reakcja na wieści Było to głównie negatywne na stronie A-Basin na Facebooku Komentatorzy wyrazili ubolewanie z powodu tego, co uważają za koniec ery niepodległości kurortu.

„To mnie zasmuca. A-Basin zawsze był podstawą najlepszego narciarstwa i pozbawiony tej całej korporacyjnej elegancji turystycznej. Nadal prezentuje swoje naturalne piękno, nie zarośnięty i zarośnięty jak wszystkie inne ośrodki w hrabstwie Summit” – powiedział jeden z nich.

READ  Czy Fed może okiełznać inflację bez dalszego niszczenia giełdy? Co dalej z inwestorami?

„To znaczy, kiedy faktycznie zaczęli sprzedawać/rezerwować miejsca parkingowe na plaży, było jasne, że to się zmienia. Jaka szkoda” – napisała kolejna.

Alterra ma 17 ośrodków, w tym Winter Park i Steamboat, a do kilkudziesięciu innych oferuje dostęp za pośrednictwem Ikon Pass.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku.

„Dorzecze Arapahoe jest legendarne nie bez powodu” – powiedział w oświadczeniu Jared Smith, prezes i dyrektor generalny Altera. „Od niezrównanego terenu po zaangażowanie w zrównoważony rozwój, A-Basin ma zespół z pasją i zaangażowaniem w to wyjątkowe miejsce i jego tradycje, dzięki czemu idealnie pasuje do rodziny Alterra Mountain Company”.