22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strata Alibaba na poziomie 80% może się przedłużyć ze względu na obawy dotyczące konkurencji

Strata Alibaba na poziomie 80% może się przedłużyć ze względu na obawy dotyczące konkurencji

(Bloomberg) – Inwestorzy chcący ograniczyć swobodny spadek akcji chińskiej firmy zajmującej się handlem elektronicznym Alibaba Group Holding Ltd. mogą długo czekać, jeśli inwestorzy opcji mają rację.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Spadek akcji spółki o prawie 80% w stosunku do rekordowego poziomu w 2020 r. spowodował, że jej wycena osiągnęła najniższy poziom w historii i zrównała jej wartość rynkową z początkującym rywalem PDD Holdings Inc. Rynek instrumentów pochodnych wskazuje na większe problemy, ponieważ rozbieżność opcji wskazuje na wzrost wady. Przed raportem o wynikach Alibaba zaplanowanym na środę. Krótki kontrakt, który zakłada, że ​​akcje spółki spadną o 14% do końca kwietnia, był poniedziałkiem, w którym notowano najwięcej transakcji w Hongkongu.

Oczekuje się, że przychody Alibaby za trzy miesiące do grudnia wzrosną o 5,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co będzie najwolniejszym wzrostem od trzech kwartałów w obliczu trudnych warunków gospodarczych i ostrych dyskont. Szacunki przyszłych zysków spółki spadły w ciągu ostatniego miesiąca o około 4%.

Chiński rynek sprzedaży detalicznej online staje się zatłoczony, a Alibaba i JD.com Inc. stoją w obliczu konfrontacji. Nowi uczestnicy, w tym Douyin Mall, obsługiwane przez właściciela TikTok ByteDance Ltd. Jednocześnie utrzymująca się presja deflacyjna i spadające płace wywołały wojnę cenową. Wygrały je dyskonty takie jak Pinduoduo, lokalny odpowiednik Temu firmy PDD.

„Koncentrujemy się na tym, czy Alibaba będzie w stanie przetrwać ogólną słabość” – powiedział Tam Tsz Wang, analityk w DBS Vickers Hong Kong Ltd. „Rynek oczekuje, że Alibaba straci udział w rynku w obliczu ostrej konkurencji ze strony takich rywali jak Douyin i PDD. Będzie Chodziło o to, czy będą w stanie importować nowe czynniki napędzające, aby utrzymać ogólny wzrost.

Akcje notowane są po 8-krotności zysków z transakcji terminowych, blisko najniższej w historii wyceny, co czyni ją jedną z najtańszych spółek technologicznych w Chinach. Dla porównania, notowana na giełdzie w Hongkongu spółka komunalna CLP Holdings Ltd. Około 13-krotność oczekiwanych zarobków, jak ma to miejsce w przypadku indeksu Hang Seng Tech Index.

READ  Po przejęciu szpitali przez firmy private equity wzrosła liczba poważnych błędów medycznych

Według danych zebranych przez Bloomberg Alibaba wydała w ubiegłym roku 9,5 miliarda dolarów na wykup akcji, co stanowi rekord, i twierdzi, że do 2025 roku nadal ma około 12 miliardów dolarów do wydania na wykupy akcji. Według analityka Goldman Sachs Group Inc. spółka może przeznaczyć połowę wolnych przepływów pieniężnych na wykupy własne, a także może ogłosić specjalną dywidendę po sprzedaży przedsiębiorstwa. Ronalda Keunga. Podtrzymuje rekomendację Kupuj dla Alibaba, powołując się na jej atrakcyjną wycenę.

Inwestorzy na opcjach są mniej optymistyczni, a w ostatnich dniach wolumen obrotu opcjami sprzedaży wzrósł. Należą do nich kontrakt zakładający, że do końca kwietnia akcje spółki spadną o ponad 3%. Rynek wycenia akcje spółki na ruch o 5,6% w którąkolwiek stronę bezpośrednio po środowych wynikach, co byłoby jednym z największych ruchów akcji spółki po opublikowaniu wyników od dwóch lat.

Działania odnowy prowadzone przez nowy zarząd firmy obejmują ograniczenie działalności niezwiązanej z podstawową działalnością przy jednoczesnym większym inwestowaniu w globalną ekspansję i sztuczną inteligencję. Koncentruje się na usprawnieniu podstawowej działalności, w tym na przeniesieniu zasobów z zakładu w Tmall do Taobao, aby lepiej zaspokoić popyt na tańsze produkty, chociaż uzyskanie wyników może zająć trochę czasu.

Koncentracja na niższych cenach doprowadzi do słabego wzrostu przychodów, co „z pewnością negatywnie wpłynie na nastroje i ceny akcji w najbliższej przyszłości” – stwierdzili analitycy JPMorgan Chase & Co., w tym Alex Yao, który obniżył swoje szacunki zysków Alibaba na bieżący rok. roku o 3,%. Ostatni miesiąc. Wzrost w podstawowej działalności spółki prawdopodobnie pozostanie „słaby w ciągu najbliższych czterech kwartałów”.

(Aktualizacja z wtorkowego porannego handlu)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P