3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Amazona spadają w raporcie o zarobkach

Akcje Amazona spadają w raporcie o zarobkach

Akcje Amazona spadły w piątek po raporcie zysków za pierwszy kwartał, który pokazał ogromną stratę, zaostrzoną przez oczekiwania dotyczące przychodów, które były znacznie poniżej oczekiwań. Amazonka (AMZN) obwiniała m.in. pandemię, inflację i rosyjską inwazję na Ukrainę za złe perspektywy.
XWyniki pierwszego kwartału ukazały się pod koniec czwartku. W drugim kwartale kończącym się w czerwcu Amazon spodziewa się przychodów w przedziale od 116 do 121 miliardów dolarów. Średnia wartość 118,5 miliarda dolarów jest niższa od szacunków analityków wynoszących 125,3 miliarda dolarów. Amazon spodziewa się teraz straty operacyjnej od 1 miliarda do 3 miliardów dolarów, w porównaniu ze stratą 7,7 miliarda dolarów w kwartale ubiegłego roku.

Akcje Amazona spadły o 10,5% do 2586,50 podczas porannego ruchu giełda dzisiaj.

„Pandemia i następująca po niej wojna na Ukrainie przyniosły niezwykły wzrost i wyzwania” – powiedział dyrektor generalny Andy Gacy. Publikacja zarobków Amazon.

Gigant e-commerce powiedział również, że jego strata netto w pierwszym kwartale obejmowała niedobór wyceny przed opodatkowaniem w wysokości 7,6 miliarda dolarów z inwestycji w akcje zwykłe producenta samochodów elektrycznych. Rivijskie samochody (wieś), która w kwartale straciła około połowę swojej wartości.

Jak inwestycje w Riv wpłynęły na wyniki Amazon

W rezultacie Amazon odnotował skorygowaną stratę w wysokości 7,56 USD na akcję przy przychodach w wysokości 116,4 mld USD. Analitycy spodziewali się, że Amazon zaraportuje zyski w wysokości 8,35 USD na akcję przy przychodach w wysokości 116,5 mld USD, zgodnie z FactSet, ale wyraźnie nie uwzględniało to straty Rivian.

Gdyby nie uwzględnić straty 7,6 miliarda dolarów z inwestycji Amazona w Rivian, dochód netto Amazona wyniósłby około 4 miliardów dolarów, podczas gdy analitycy spodziewali się 4,47 miliarda dolarów.

Jego dochód operacyjny, który nie obejmuje Rivian, wyniósł 3,67 miliarda dolarów, podczas gdy analitycy spodziewali się 5,32 miliarda dolarów, zgodnie z FactSet. Przychody wzrosły o 7% w tym samym okresie ubiegłego roku.

READ  Sony i Honda planują wspólną produkcję samochodów elektrycznych

Akcje Amazon: Spodziewaj się straty operacyjnej

Amazon Web Services odnotował przychody w wysokości 18,44 miliarda dolarów, znacznie powyżej szacunków 18,27 miliarda dolarów. Przychody z reklam z 7,88 miliarda dolarów było niższe niż szacunki 8,17 miliarda dolarów.

W połowie kwietnia Amazon ogłosił podział akcji 20 do 1, który jest zaplanowany na początek czerwca. Planuje uczynić swoje akcje bardziej dostępnymi dla handlowców detalicznych.

Amazon powiedział, że plan zapewnia również pracownikom większą elastyczność w zarządzaniu zapasami W reklamie. Firma wprowadziła również plan wykupu akcji Amazon o wartości 10 miliardów dolarów.

Proszę śledzić Briana Deagona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o akcjach technicznych, analizach i rynkach finansowych.

Może Ci się spodobać:

Kiedy sprzedawać rosnące akcje: To może być Twoja pierwsza zasada

Skąd wiesz, że nadszedł czas, aby sprzedać swoje ulubione akcje

Amazon kontra Walmart: wybuchła epicka bitwa królów handlu detalicznego

Czy powinieneś kupować akcje przed opublikowaniem ich raportu o zarobkach?

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader