3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Możesz teraz poprosić Google o usunięcie Twojego numeru telefonu, adresu e-mail lub adresu z wyników wyszukiwania – Krebs On Security

Możesz teraz poprosić Google o usunięcie Twojego numeru telefonu, adresu e-mail lub adresu z wyników wyszukiwania – Krebs On Security

Google W tym tygodniu poinformował, że rozszerza rodzaje danych, które ludzie mogą zażądać usunięcia z wyników wyszukiwania, o osobiste informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail lub adres fizyczny. Ten ruch ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Google wdrożyło nową zasadę, która umożliwia osobom poniżej 18 roku życia (lub rodzicom/opiekunom) zażądanie usunięcia ich zdjęć z wyników wyszukiwania Google.

Od lat Google przyjmuje prośby o usunięcie z wyników wyszukiwania niektórych poufnych danych, takich jak numery kont bankowych czy numery kart kredytowych. w Środowy wpis na bloguGoogle Michelle Chang Napisał, że rozszerzona polityka firmy pozwala teraz na usunięcie dodatkowych informacji, które mogą stwarzać ryzyko kradzieży tożsamości, takich jak poufne dane logowania, adresy e-mail i numery telefonów, gdy pojawią się one w wynikach wyszukiwania.

„Kiedy otrzymamy prośby o usunięcie, ocenimy całą zawartość strony internetowej, aby upewnić się, że nie ograniczamy szerokiej dostępności innych przydatnych informacji, na przykład w artykułach z wiadomościami” – napisał Zhang. Ocenimy również, czy treść pojawia się jako część publicznego rejestru w rządowych lub oficjalnych witrynach z zasobami. W takich przypadkach nie przeprowadzimy przeprowadzek.”

Google twierdzi, że prośba o usunięcie zostanie rozpatrzona, jeśli kwestionowany wynik wyszukiwania zawiera „wyraźne lub dorozumiane groźby” lub „wyraźne lub dorozumiane wezwania do działania w celu wyrządzenia krzywdy lub nękania przez innych”. Firma twierdzi, że jeśli zaakceptuje Twoją prośbę, może odpowiedzieć, usuwając przesłane adresy URL dla wszystkich zapytań lub tylko dla zapytań zawierających Twoje imię i nazwisko.

Chociaż usunięcie wyniku wyszukiwania z indeksu przez Google nie spowoduje usunięcia obraźliwej treści z witryny, w której jest on hostowany, oddzielenie linku od wyników wyszukiwania Google sprawi, że treść pod tym linkiem będzie mniej widoczna. Według ostatnich szacunków udział Google w rynku wynosi prawie 90 procent wykorzystania wyszukiwarek.

READ  Bitcoin [BTC] Szanse na krótkotrwały powrót do zdrowia wyglądają ponuro dzięki...

KrebsOnSecurity postanowił przetestować tę rozszerzoną zasadę z pozornie bezsensownym żądaniem: poprosił Google o usunięcie wyniku wyszukiwania dla Klub Brianajeden z największych (jeśli nie największy) sklepów oferujących cyberprzestępczość do sprzedaży skradzionych danych kart płatniczych.

BriansClub zawsze nadużywał mojego imienia i wizerunku, aby podrasować swoje towary na pirackich forach. Jego strona główna zawiera kopię mojego raportu kredytowego, kartę ubezpieczenia społecznego, rachunek telefoniczny i fałszywy, ale oficjalny dowód tożsamości.

Strona logowania prawdopodobnie najbardziej hałaśliwego sklepu cyberprzestępczego, w którym znajdują się skradzione dane kart płatniczych.

Briansclub zaktualizował swoją stronę główną o te informacje w 2019 roku, po tym, jak został szeroko zhakowany i Kopia bazy danych klientów została udostępniona temu autorowi. Wyciekły dane – które obejmowały 26 milionów rekordów kart kredytowych i debetowych pobranych od sprzedawców internetowych i hakerów – zostały ostatecznie udostępnione dziesiątkom instytucji finansowych.

Weź Crunch On pisze Rozszerzenie zasad następuje sześć miesięcy po tym, jak Google zaczęło zezwalać osobom poniżej 18 roku życia lub ich rodzicom na usuwanie ich zdjęć z wyników wyszukiwania. do aby to zrobićUżytkownicy muszą określić, że chcą, aby firma Google usunęła „zdjęcia osoby poniżej 18 roku życia” oraz podać określone dane osobowe, adresy URL obrazów i zapytania wyszukiwania, które mogą zwracać wyniki. Google umożliwia również przesyłanie próśb o usunięcie z Google nieprzyzwoitych lub intymnych, niezgodnych z przyzwoleniem osobistych zdjęć, wraz z mimowolną fałszywą pornografią i notatkami TechCrunch.

Ten post zostanie zaktualizowany, jeśli Google zareaguje w ten czy inny sposób, ale może to zająć trochę czasu: automatyczna odpowiedź Google mówi: „Ze względu na środki ostrożności podjęte przez naszych specjalistów pomocy technicznej w związku z COVID-19 może to potrwać dłużej niż zwykle, aby odpowiedzieć na twoją prośbę o wsparcie. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować, a my wyślemy ci odpowiedź tak szybko, jak to możliwe.”

READ  Uber pobiera opłatę paliwową