3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk speaks to media in front of Crew Dragon cleanroom at SpaceX Headquarters in Hawthorne, California on October 10, 2019.

Elon Musk sprzedaje akcje Tesli o wartości 4,8 miliarda dolarów

Musk sprzedał 5,3 miliona akcji Tesli za średnią cenę 905,30 USD, zgodnie z dokumentami, które złożył w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w czwartek. Sprzedaż stanowiła zaledwie 3,1% akcji Tesli, które posiadał na początku wtorku, i mniej niż 2% wszystkich posiadanych przez niego akcji Tesli, jeśli uwzględniono kontrolowane przez niego opcje na akcje.

Dokumenty nie ujawniają powodu sprzedaży, ale wydaje się, że celem jest zebranie funduszy na planowany przez niego zakup Twittera i uczynienie firmy prywatną. w ćwierkać Późnym czwartkowym wieczorem Musk odpowiedział na pytanie dotyczące wyprzedaży akcji dopiskiem: „Po dzisiejszym dniu nie planujemy więcej sprzedaży TSLA”. Ale nie było jasne, czy oznacza to, że nie będzie więcej sprzedaży po sprzedaży zgłoszonej we wtorek, czy też nie zgłoszono jeszcze dodatkowej sprzedaży w środy i czwartki.

Osoby z wewnątrz firmy, takie jak Musk, muszą zgłaszać SEC zakup lub sprzedaż akcji swojej firmy, aby szersza społeczność inwestycyjna dowiedziała się o ich działalności. Ale mają dwa dni na dokonanie wpłaty i nadal trzymają się zasad.

Sprzedaż akcji Tesli przez Muska była na tyle duża, że ​​wywarła presję na spadek kursu akcji. Liczba sprzedanych akcji stanowi 20% normalnego obrotu akcjami Tesli do tej pory w tym roku przed wtorkiem. Akcje Tesli straciły 12,2% swojej wartości podczas wtorkowej sesji giełdowej, co jest największym jednodniowym spadkiem akcji Tesli od września 2020 roku. Spadek akcji doprowadził do fali wyprzedaży przez innych inwestorów, ponieważ w obrocie znalazło się 45 milionów akcji, prawie podwojenie. Wolumen obrotu z poprzedniego dnia.

Inwestorzy Tesli mogli również w tym tygodniu sprzedawać akcje w obawie przed tym Piżmo nie będzie w stanie poświęcić Tesli zbyt wiele czasu i uwagiktóra ma bardzo ambitne plany rozwoju i rosnącą konkurencję ze strony tradycyjnych producentów samochodów, którzy wydają miliardy na swoje oferty pojazdów elektrycznych.
Oczekuje się, że Musk wykorzysta swoje ogromne zasoby Tesli, co uczyniło go najbogatszym człowiekiem na świecie, jako sposób na sfinansowanie zakupu Twittera, ale to nie znaczy, że musi sprzedać wszystkie akcje, których potrzebuje, aby podnieść pełna cena zakupu. Alternatywnie może wykorzystać akcje jako zabezpieczenie w celu uzyskania pożyczki Zbierać pieniądze.

Ale są granice tego, ile pieniędzy może zebrać, po prostu zastawiając swoje akcje Tesli jako zabezpieczenie. Może zebrać więcej pieniędzy, po prostu sprzedając część swoich akcji Tesli. Zasady Tesli stanowią, że urzędnicy i dyrektorzy firmy mogą zwiększyć tylko 25% wartości akcji zastawionych jako zabezpieczenie.

READ  Musk przejmuje 9% udziałów w Twitterze, aby stać się największym udziałowcem i zaczyna głosować na przycisk edycji

Na dzień 30 czerwca 2021 r. dokumenty firmy pokazują, że już zastawił 88,3 miliona swoich akcji Tesli jako zabezpieczenie, ale akcje te zostały zastawione lata temu, kiedy akcje Tesli były warte niewielką część ich obecnej wartości. Zapewne nawet na część tych akcji będzie mógł pożyczyć więcej pieniędzy. A 79 milionów niepowiązanych akcji, które posiada po wtorkowej sprzedaży, może zostać wykorzystane do pożyczenia 17 miliardów dolarów, nawet po niedawnym spadku ceny akcji Tesli.