1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odwołania lotów w weekend rozpoczynają się w Memorial Day

Odwołania lotów w weekend rozpoczynają się w Memorial Day

Według strony internetowej śledzącej loty, od soboty rano odwołano ponad 1000 lotów Świadomy lotupo 2300 odwołaniach w piątek.
linie lotnicze Delta (DA) Najbardziej dotknięte odwołaniami, ponad 230 lotów, czyli 8% ich operacji, zostało odwołanych w sobotę. Międzynarodowy port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie, gdzie Delta ma siedzibę główną i największy węzeł przesiadkowy, jest poważnie dotknięty przeszkodami w podróży.

Firma oskarżyła sobotnie odwołanie lotu o złą pogodę i piątkowe „środki kontroli ruchu lotniczego”, mówiąc, że próbowała odwołać loty z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.

United odwołało 23 loty, a JetBlue odwołało w sobotę 10, około 1% operacji tankowców

W czwartek Delta ogłosiła, że ​​zmniejszy swój letni rozkład lotów przed weekendem Memorial Day. Od 1 lipca do 7 sierpnia linia lotnicza poinformowała, że ​​ograniczy około 100 lotów dziennie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej.

„Bardziej niż kiedykolwiek w naszej historii, różne czynniki mające obecnie wpływ na naszą działalność — pogoda i kontrola ruchu lotniczego, personel dostawców, zwiększone wskaźniki przypadków COVID przyczyniające się do wyższych niż planowano nieplanowanych nieobecności w niektórych grupach roboczych — spowodowały proces, który konsekwentnie nie spełnia standardów, które Delta wyznaczyła branży w ostatnich latach” – powiedziała w internetowym poście Alison Ugend, Chief Customer Experience Officer.

Linie lotnicze również proaktywnie odwołały w poniedziałek prawie 200 lotów. Delta 75 do tej pory wykluczona.

Delta poinformowała w swoim liście, że w ten weekend wyda zwolnienia z podróży dla osób dotkniętych złą pogodą na południowym wschodzie i północnym wschodzie. The dotknięty Lotniska, które obejmują Nowy Jork i obszar Waszyngtonu, są objęte firmą stronie internetowej.

Delta poinformowała, że ​​spodziewa się około 2,5 miliona klientów w weekend – co stanowi kwartalny wzrost w stosunku do zeszłego roku. AAA szacuje, że 3 miliony Amerykanów latają w święto Dnia Pamięci (Memorial Day).

READ  Modyfikowanie BMW serii 7 2023 sprawia, że ​​wygląda bardziej jak Rolls-Royce

Oddzielnie JetBlue powiedział, że zmniejszy 8% do 10% swojego letniego harmonogramu. Linie lotnicze Alaska Airlines zredukowały swój rozkład lotów o około 2% do czerwca, aby dopasować się do „zdolności pilotażowej”.

Marnie Hunter z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.