2 maja, 2024

5 wniosków z porażki Illiniego z Kansas Jayhawks

8 września 2023; Lawrence, Kansas, USA; Obrońca Kansas Jayhawks Devin Neal (4) wbija piłkę przeciwko obrońcy Illinois Fighting Illini Xavierowi Scottowi (14) w drugiej połowie na stadionie Davida Bootha Memorial w Kansas. Obowiązkowe zaliczenie: Jay Biggerstaff – USA TODAY Sports

Wysokie oczekiwania zostały rozwiane w piątkowy wieczór, gdy drużyna piłkarska Illinois została rozwiązana przez Kansas Jayhawks.

Od początku nie był to udany mecz. Illini nie przenosili piłki w ataku, a nasza obrona wyglądała na zagubioną przez większą część meczu. Zanim zrobiło się wygodnie, Illinois zdołało znaleźć się na 14-punktowym dołku.

Illinois pokazało kilka obiecujących przebłysków przed przerwą, jadąc po boisku i zdobywając przyłożenie. Ale obrona znów nas zawiodła. Pozwolili na przyłożenie do Kansas w mniej niż 50 sekund. Deficyt 28-7 do przerwy wydawał się zbyt duży.

W drugiej połowie doszło do bójki, po której Illini faktycznie pokonali Jayhawks 16:6. Nie udało nam się jednak dokończyć niektórych wyjazdów, które były kluczowe dla powrotu. To koniec Illinois Wpadnięcie do Kansas, 34-23.

Oto pięć wniosków z porażki Illinois Football z Kansas Jayhawks

1. Poczucie wtórnego wyczerpania w Illinois

Po sezonie 2022 drużyna piłkarska Illinois miała wiele talentów, wchodzących do NFL. Ten talent obejmował kilku defensywnych obrońców, którzy opuścili program i przeszli na wyższy poziom.

Był to obrońca narożnika Devon Witherspoon Ogólnie wybrany nr 5. Jartavious Martin został wybrany w drugiej turze. Sidney Brown został wybrany w trzeciej rundzie. Kendall Smith nie został wybrany, ale zagra w okresie przedsezonowym w drużynie Washington Chiefs. To cztery ważne elementy jednej z najlepszych defensywy w futbolu uniwersyteckim w zeszłym sezonie.

W 2023 r. w Illinois nie będzie tych elementów. I choć myślałem, że czasami będziemy mieli problemy, wpływ tej sytuacji jest bardziej odczuwalny, niż mi się wydawało.

READ  Prognozy Madness w 2022 r.: Eksperci od koszykówki w college'u wybierają, prognozy i passy sobotnich meczów Elite Eight

Szkoła średnia w Illinois boryka się z poważnymi problemami. Mamy kilku dobrych zawodników, takich jak Taz Nicholson, ale oczywiście większość naszych defensywnych obrońców jest wciąż na wczesnym etapie uczenia się szybkości gry w college’u.

W meczu przeciwko Kansas kilka razy drużyna drugoplanowa Illinois wydawała się przegrana. Jayhawks będą rzucać do atakujących szeroko otwartymi podaniami w środku pola. Nasi obrońcy mogą zobaczyć, jak zawodnik z Kansas złapie piłkę pięć lub 10 jardów od obrony, a następnie spróbuje wykonać wślizg pod złym kątem. Ta interwencja nie będzie skuteczna. Obrońca stanu Illinois nie będzie wykorzystywał zasięgu podań, co może prowadzić do wezwań zakłócających podania.

To był naprawdę rozczarowujący występ szkoły średniej w Illinois. Wyglądało na to, że nie byli gotowi na mecz z Kansas. To musi się szybko zmienić.