14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

4 wspinaczy zginęło na Mount Everest, a jeden zaginął

4 wspinaczy zginęło na Mount Everest, a jeden zaginął

Brytyjski alpinista i jego przewodnik, kenijski bankier i nepalski alpinista zginęli w piątek, a inny przewodnik pozostał w piątek po wielu incydentach, w tym lawinie na Mount Everest, najwyższej górze świata.

Daniel Paul Patterson, Jego przewodnik, Bastanji Sherpa (23 lata), zniknął. Kiedy we wtorek zeszła lawina Gdy para schodziła ze szczytu, firma 8K Expeditions, która zorganizowała wyprawę, opublikowała post na Instagramie. Duet, który przed śmiercią dotarł na szczyt, był Część 15-osobowego zespołu Na tej samej wspinaczce z firmą wspinaczkową z Katmandu w Nepalu.

„Naoczni świadkowie poinformowali, że do zdarzenia doszło pomiędzy Summit Ridge a South Summit i że niektórzy wspinacze zostali porwani na ścianie Kangchung” – podała firma poszukiwawcza. książki. „Pamiętamy i czcimy ich wieczne dusze oraz składamy najszczersze kondolencje ich pogrążonym w żałobie rodzinom”.

Orki nadal taranują łodzie: Jak wynika z raportu, naukowcy mogą już wiedzieć dlaczego.

Nadal zaginął przewodnik kenijskiego alpinisty

W innym przypadku Kenijczyk Joshua Cheruiyot Kirui (40 l.) i jego przewodnik Nawang Sherpa (44 l.) zniknęli w środę rano na wysokiej górze TK.

Dodał: „Zespół znalazł martwego kenijskiego alpinistę pomiędzy szczytem a Hillary Step, ale jego przewodnik nadal zaginął”. Wiadomości CBS – powiedział AFP Khem Lal Gautam, urzędnik rządu Nepalu.

Inny nepalski alpinista, Binod Babu Bastakuti (37 l.), zmarł w środę na wysokości 26 902 stóp – podał portal, powołując się na oświadczenie nepalskiego Ministerstwa Turystyki.

Były prokurator z Baltimore przebywa w areszcie domowym: Była prokurator Marilyn Mosby skazana za plan wykorzystania pieniędzy Covida do zakupu mieszkania na Florydzie

Przyjaciele i urzędnicy rządowi składają kondolencje zmarłym wspinaczom

Firma przygodowa napisała w swoim poście, że Szerpa był zapalonym wspinaczem, który miał na swoim koncie „imponujące wejścia”, w tym dwa wejścia na Mount Everest, a także drugą co do wysokości górę na Ziemi, K2, i Mount Amadablam, kolejną górę w Nepalu. „Jego ciepły duch, życzliwość i wyjątkowe doświadczenie czynią go jednym z najlepszych przewodników 8K Expeditions”.

READ  Bandyta domagający się oszczędności bierze pracowników Banku Bejrut jako zakładników

Doświadczony wspinacz znany ze swojej „silnej budowy ciała, pozytywnego nastawienia i zaciekłej determinacji”. Patterson już wcześniej z powodzeniem „zdobył szczyt” Island Peak i Amadablam, a także zdobył Everest z „intensywnymi przygotowaniami i determinacją”.

Minister spraw zagranicznych Kenii Korir Singwe złożył w X kondolencje Kirui, którego określił jako swojego przyjaciela.

„Jestem naprawdę poruszony tą wiadomością” – powiedział Singwe – napisał w mediach społecznościowych. „Śledziłem jego wyczyny aż do tego niefortunnego końca. To odważna i odważna dusza, która reprezentuje niezłomną wolę tak wielu Kenijczyków. Będzie nam go brakować”.

Według postu X napisanego przez innego wspinacza Jamesa Mohię, Kirui stracił kontakt radiowy wczesnym rankiem 22 maja podczas wspinaczki. Jego ciało odnaleziono 48 metrów od szczytu.

„Dziś rano, gdy sprawdzałem, co u brata, zalałem się łzami @cheruiyot_ak „Odpoczął na górze” – napisał w czwartek. „To smutny dzień, nasz brat jest teraz jednym z górą. To będzie trudny czas. Dobranoc, bracie”.

Przed śmiercią Kirui kenijski wspinacz zamieścił także aktualizacje dotyczące wspinaczki w mediach społecznościowych.

W poście na Instagramie z 17 maja pt. Kirui napisał„Mój plan… Próba obejścia się bez tlenu wiąże się z przygotowaniami i ryzykiem. Moje ciało jest fizycznie gotowe”.

Natalie Nessa Alund jest starszą korespondentką „USA TODAY”. Możesz skontaktować się z nią pod adresem [email protected] i śledzić ją pod adresem X@natealund.