18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

22 lata temu Kingdom Hearts prawie zniechęciło mnie na całe życie

22 lata temu Kingdom Hearts prawie zniechęciło mnie na całe życie

Zanim ją zobaczyliśmy, usłyszeliśmy, jak jej kapcie uderzają o betonowe schody prowadzące do piwnicy. „Cicho!” Syczaliśmy do siebie, oboje przybierając swobodne pozy i siadając na zniszczonej sofie, aby stworzyć zrelaksowaną i spokojną atmosferę. Jednakże oddech mojej siostry był dla nas odkrywczy, gdy jej klatka piersiowa unosiła się i opadała dużymi wdechami, gdy próbowała złapać oddech.

„Wiem, że oboje jesteście głupi” – krzyknęła nasza matka z podestu. „Wyłącz to, albo wezmę twoje PlayStation”. Odwróciła się na pięcie i ponownie weszła po schodach, jej kapcie uderzały rytmem niczym początek partytury z bitwy z bossem.

Gdy tylko usłyszeliśmy skrzypienie desek na piętrze, wznowiliśmy nasze działania. Anulowałeś pauzę Serca Królestwa Moja siostra podniosła z ziemi swojego gigantycznego pluszowego misia, zaczęła śpiewać i podrzucać go w powietrze. To był nasz rytuał — kiedy mieliśmy 11 i 8 lat, Serca Królestwa To była pierwsza gra wideo, która postawiła przed nami wyzwanie: ja, gracz, moja siostra, widz. Walczyłem z tutorialem. Miałem trudności z wykorzystaniem ich systemów. Miałem trudności z lataniem statkiem Gummi między lokalizacjami. Miałem trudności z każdą walką z bossem.

Serca Królestwagra RPG o tematyce Disneya od Square Enix, która również została wyciągnięta z gry Final Fantasy Games, wydana 22 lata temu, 28 marca 2002 roku. Była to pierwsza gra, z której prawie się poddałem i prawie wkurzyło to także moich rodziców.

zdjęcie: Square Enix

Serca Królestwa To było moje pierwsze duże wyzwanie gamingowe

Przypomnijmy, że był to rok 2002, zanim miałem dostęp do Internetu i zanim poznałem drukowane przewodniki. Kupił mi go mój ojciec Serca Królestwa Ze względu na powiązania z Disneyem i dlatego, że wydawała się nieco nieszkodliwa w morzu broni, cycków i drobnych przestępstw. Ale trudno mi było uporać się z grą RPG Square Enix, ponieważ nie znałem jej systemów i walki i nadal nie byłem przyzwyczajony do używania kontrolera.

Czytaj więcej: Minęło 5 lat, a ja nadal nie mogę się z tego otrząsnąć Serca Królestwa 3

W obliczu tych zmagań moja siostra, zwykle bierna obserwatorka moich poczynań związanych z grami, uciekła się do wykonywania dziwnych tańców podczas gry, próbując zadowolić bogów gier. Gdyby walka szła słabo, błagałbym ją: „Trzymaj misia!” I zacznie kręcić się i skakać z taką gracją, jakiej można oczekiwać od trzecioklasisty. Często niedźwiedź uderzał w sufit w piwnicy, przewracał szklanki z wodą, czy odbijał się od głowy mojego psa, co wprawiało nas w histerię, która przywoływała moją mamę jak… Pierścień Al-DinDzwonek wzywający duszę.

Przez miesiące ta rutyna nas pochłaniała: wracaliśmy ze szkoły o tej samej porze tym samym autobusem, zostawialiśmy torby pod drzwiami, szybko zbiegaliśmy na dół, aby włączyć PlayStation i próbować osiągnąć jakiś postęp w swoim życiu. Serca Królestwa. Na początku myślałem, że odejdę po ciężkiej próbie w Krainie Czarów, ale w końcu to przeżyłem Alicja w Krainie Czarówświat. Wtedy pomyślałem Herkules Planeta by mi przeszkodziła, ale uratował mnie rytuał tańczącego niedźwiedzia. Clayton był w głębokim lesie TarzanaJednak nie tylko nasz świat groził, że mnie porzuci Serca Królestwa Na zawsze, ale to zatrzymało mnie i moją siostrę na całe życie.

Baza danych walk z bossami

Widzisz, wszystko w Głębokiej Dżungli było powodem złego zachowania mnie i mojej siostry. Dla dwojga uczniów szkoły podstawowej przedstawienie historii Tarzana było najzabawniejszą rzeczą na świecie. I Serca Królestwa Nie pozwoliłem wam pominąć przerywników filmowych, więc finałowa bitwa z bossem w Deep Jungle wysłała nas na początek historii 30-sekundowa scena pomiędzy Sorą, Tarzanem i Claytonem Kilka razy dziennie. Dialog wyrył się w naszych miękkich, małych mózgach. Krzyczeliśmy „Nie Clayton” z okien autobusu szkolnego, jęczeliśmy „nie” tym samym tonem co Sora, gdy wydarzyło się coś złego, lub błąkaliśmy się jak goryle w ławce podczas niedzielnej mszy. Byliśmy Tarzana-Kochany i doprowadzał naszych rodziców do szaleństwa.

Trudność ostatniej bitwy z bossem oznaczała, że ​​rytuał Tańczącego Niedźwiedzia był częsty i stale narastał, aż doszliśmy do punktu, w którym taniec wyrzucił kilka płyt sufitowych w piwnicy lub ktoś został ranny podczas zderzenia z drugą osobą. W pełnym wyścigu. Kiedy moja mama biegała na dół, żeby na nas nakrzyczeć, wpadała w panikę za każdym razem, gdy widziała czarną pustkę w miejscu, gdzie były płytki, albo moją siostrę uśmiechającą się nieśmiało pod pustą przepaścią, albo jedno z nas siedzące na podłodze i pocierające rosnącą masę na naszych głowach. Przygnębiająca porażka kolejnej próby walki z bossem w Clayton została jedynie przyćmiona karą, jaką ponieśliśmy za zachowanie dwójki dzieci wychowanych na wolności: 100 linijek zapisanych w naszych spiralnych notatnikach, odwołana randka z grą lub, co gorsza: blokada PlayStation.

W końcu (nie pamiętam kiedy i jak) pokonałem Claytona i przeprowadziłem się tam AladynAgraba. Chociaż ta część gry sprawiała mi mniej trudności i rytuał niedźwiedzia nie był już potrzebny, moja siostra i ja wciąż znajdowałyśmy sposoby na ekscytację — mianowicie śpiewanie na głos nonsensownych słów, aby dopasować wynik gry podczas tańca brzucha, a nasze koszulki się odwróciły podniosły się i połączyły ze sobą, ujawniając informacje o naszym żołądku. Kiedy w końcu zwyciężysz Serca KrólestwaNie wiem, kto czuł się bardziej komfortowo: ja czy mój ojciec.

READ  Zmieniający kształt plastik z elastyczną przyszłością