18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pierwszy nowy film Apple 3D Vision Pro od czasu premiery trwa zaledwie kilka minut

Pierwszy nowy film Apple 3D Vision Pro od czasu premiery trwa zaledwie kilka minut

Dziś wieczorem Apple zaprezentuje nową, wciągającą zawartość wideo dla zestawu słuchawkowego Vision Pro, pierwszej treści sportowej na to urządzenie. Nie wydaje się to dużo po dwóch miesiącach braku nowej zawartości.

Począwszy od 18:00 czasu PT/21:00 czasu wschodniego użytkownicy Vision Pro będą mogli oglądać filmy sportowe nagrane w uniwersalnym formacie wideo będącym własnością platformy. Film będzie serią najważniejszych momentów z zeszłorocznych play-offów MLS i według Sześć kolorów, będzie działać tylko przez pięć minut. Będzie bezpłatna dla wszystkich użytkowników Vision Pro.

2 lutego Apple wypuściło coś, co wydaje się być pierwszymi odcinkami trzech wciągających serii wideo: Przygoda, Prehistoryczna planetaI Dzikiej przyrody. Każdy z nich zadebiutował wraz z premierą Vision Pro pojedynczym odcinkiem zatytułowanym „Episode One” „Season One”.

Minęły jednak prawie dwa miesiące, a żaden z tych seriali nie doczekał się nowych odcinków. Jedynym innym dostępnym obszernym materiałem wideo jest wideo z występem Alicii Keyes, którego premiera również miała miejsce 2 lutego. Większość tych filmów trwała zaledwie kilka minut.

Oznacza to, że ten krótki film piłkarski przedstawiający momenty sportowe z 2023 r. będzie jedynym nowym, wciągającym materiałem wideo, jaki Apple udostępnił od czasu premiery urządzenia na początku lutego.

Kiedy recenzowałem Vision Pro jako urządzenie rozrywkowe, pochwaliłem jego możliwości oglądania filmów i wideo 2D, ale mówiłem też trochę o możliwościach wideo 3D. Powiedziałem, że pierwsze fragmenty oryginalnej zawartości 3D firmy Apple wyglądają obiecująco i nie mogę się doczekać przyszłych odcinków. Ponieważ jest podzielony na kategorie tak samo jak serial Apple TV+ w aplikacji telewizyjnej, założyłem, że będzie miał tygodniową częstotliwość. Więcej odcinków jeszcze przed nami.

READ  Gry PlayStation Plus ujawnione w maju 2023 r

Warto zauważyć, że Apple nie dołączyło własnej aplikacji do odtwarzania filmów 3D pobranych z Internetu za pomocą Vision Pro, chociaż niezależny programista wypełnił tę lukę aplikacją o nazwie Reality Player. W sklepie z aplikacjami VisionOS dostępnych jest kilka usług przesyłania strumieniowego lub pobierania wideo 3D, ale wybór jest bardzo niewielki w porównaniu z tym, do czego można uzyskać dostęp za pomocą innych zestawów słuchawkowych.

Apple nie nazwał Vision Pro goglami VR, zamiast tego wybrał termin „przetwarzanie przestrzenne” – co jest zrozumiałe, ponieważ oferuje znacznie więcej niż większość zestawów VR.

Jeśli jednak szukasz nowych przykładów pasywnych treści wyświetlanych na innych zestawach słuchawkowych, po kilku miesiącach Vision Pro nadal pozostaje daleko w tyle za konkurencją.

Urządzenie może wyświetlać dużą ilość treści wideo 2D, ale podkreśla to początkowe wrażenie, że Vision Pro jest przeznaczony do wyświetlania płaskich treści 2D w postaci okien w przestrzeni 3D. Sytuacja nie jest aż tak zła w przypadku aplikacji i gier – w ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nowych aplikacji przestrzennych w tych kategoriach.

Większość aplikacji działa podobnie jak aplikacje na iPada, z rzutniami 2D w treści; Możesz umieścić te porty wyświetlacza w dowolnym miejscu w pomieszczeniu wokół ciebie. Większość treści wideo jest również 2D.

Są sytuacje, w których byłoby miło to zrobić, ale zaskakujące jest to, że Apple nie zainwestowało jeszcze więcej w rzeczywistą zawartość 3D. Jeśli chodzi o nowe rzeczy, na razie mamy tylko ten krótki film piłkarski pokazany dziś wieczorem.

Zdjęcie z aukcji: Samuel Axon