15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Recenzja młynka do pieprzu (Switch eShop)

Recenzja młynka do pieprzu (Switch eShop)

Nagrane na Nintendo Switch (na urządzeniu przenośnym/bez kabla)

Wracając do starych, dobrych czasów, kiedy Game Boy Advance był flagową konsolą przenośną Nintendo, Game Freak (tak, ludzie Pokémon) wypuścili kreatywną małą platformówkę o nazwie Drill Dozer. Wcielając się w rolę nieco szalonej dziewczyny, która potężnym treningiem rozdziera etapy i wrogów, szybko stała się klasykiem wszechczasów dzięki wyjątkowemu podejściu do platformówek, chociaż nie była na tyle popularna, aby uzasadniać dalszy ciąg. Teraz, prawie 20 lat później, niezależny deweloper Ahr Ech zdecydował się stworzyć Pepper Grinder, swego rodzaju duchową kontynuację. Kontynuując ducha zeszłorocznych platformówek, jednocześnie wnosząc wiele własnych, świetnych pomysłów, Pepper Grinder to doskonałe nowe wejście w gatunek, po którym gorąco zachęcamy.

Akcja rozgrywa się w świecie wysp, gdzie szerzy się piractwo. Wcielasz się w cichego poszukiwacza przygód o imieniu Pepper, który zbiera stos łupów nie poprzez zabieranie ich innym, ale poprzez odkrywanie ich w różnych starożytnych skrytkach. Podczas sztormu Pepper została rozbita na plaży przez te głupkowate, podobne do narwali stworzenia zwane Narlingami, które napadły na jej statek, gdy była nieprzytomna, i ukradły cały jej skarb. Kiedy Pepper przybywa, wkrótce odkrywa tajemnicze urządzenie wiertnicze zwane Młynkiem i wyrusza na misję zemsty, aby zniszczyć Narlingów i odzyskać ich bogactwa.

Recenzja młynka do pieprzu — zrzut ekranu 2 z 5
Nagrane na Nintendo Switch (na urządzeniu przenośnym/bez kabla)

Pepper Grinder to klasyczna platformówka 2D, która zabierze Cię w liniową podróż przez poziomy obejmujące różne światy tematyczne. Choć w przeciwieństwie do większości platformówek, skakanie prawie w ogóle nie jest tutaj kładzione – największy nacisk położony jest na chaotyczną siłę Grindera i jego zdolność do wytrzymania niemal wszystkiego. Rozgrywka w Pepper Grinder zapewnia szaloną zabawę, rzadko spotykaną w innych platformówkach, a w dużej mierze ma to związek z poleganiem na ostrym refleksie.

Trochę jak klasyk Mój głos W grach projekty poziomów często składają się z szybkich sekcji przeplatanych wolniejszymi sekcjami, w których powinieneś złapać oddech. Ale kiedy nadejdzie na to czas On idzie, Młynek do pieprzu nie jest typem młynka, który daje dużo czasu na obliczenie odpowiedniego momentu. Gdy już znajdziesz się pod ziemią, wciskasz pedał gazu do podłogi i jedziesz do przodu, czy chcesz, czy nie, wystarczy, że wyjdziesz Tylko Wystarczająco dużo czasu, aby zareagować na pędzące w ich kierunku przeszkody.

READ  ThreadsDeck przybył w samą porę dla Trumpa

Świadczy to o doskonałym sterowaniu młynka do pieprzu i sprawia, że ​​ogólne wrażenia są tak przyjemne, że spędzasz większość czasu na trzymaniu się go przez całe życie. Po pierwsze, sterowanie jest bardzo łatwe do opanowania – wystarczy przytrzymać prawy spust, aby zakręcić wiertłem, a następnie można nieco zwiększyć obroty silnika, naciskając „B”, aby uzyskać nagły, duży wzrost prędkości, który jest świetnie dla ciebie. Przybijanie tych skoków między dziurami. Jednocześnie fizyka jest tak responsywna i ścisła, jak można się spodziewać po platformówce o dużej intensywności, chociaż nigdy nie czujesz się, jakbyś… całkowicie Kontrolując dzikie ćwiczenia, masz wrażenie, że masz wystarczającą kontrolę, aby zawsze kierować je tam, gdzie chcesz.

Zaawansowany projekt jest jedną z najważniejszych cech młynka do pieprzu, co w dużym stopniu przyczynia się do uczynienia go wyjątkowym i przyjemnym doświadczeniem. Każdy poziom wprowadza nowe sztuczki sceniczne, takie jak wczesny etap skupiony wokół eksplozji beczek w stylu Donkey Kong Country lub kolejny etap, w którym możesz zamienić swoje wiertło w minigun z nieskończoną amunicją, a to bogactwo pomysłów zapewnia ogromną różnorodność młynka do pieprzu. Jednak niezależnie od nowego charakteru, zawsze istnieje delikatna równowaga między eksploracją a akcją, dzięki czemu każdy etap ma świetne tempo, które nigdy nie wydaje się zbyt szybkie ani zbyt wolne.

Aby zapewnić jeszcze większą wartość powtórki, istnieje wiele dodatkowych przedmiotów kolekcjonerskich i wyzwań do pokonania, jeśli uważasz, że twoje umiejętności są wystarczająco ostre. Każdy etap zawiera pięć ukrytych Monet Czaszek, których możesz użyć do zakupu przedmiotów w sklepie, takich jak kosmetyczne zmiany stroju dla Pepper lub klucze odblokowujące ukryte poziomy, a wszystkie skarby zdobyte na etapach możesz wydać na gacha, który da ci naklejki do użytku w trybie fotograficznym lub tymczasowych wzmocnień zdrowia, które zwiększą twoje maksymalne zdrowie. Dodatkowo, jednorazowe przejście każdego etapu odblokuje tryb Time Attack, który zawiera pewne przedmioty szorstki Wymagania do zdobycia Złotego Medalu, wymagające opanowania zarówno układu sceny, jak i mechaniki ruchu Grindera.

READ  Nowy laptop HP Envy x360 będzie pierwszym na świecie komputerem typu „IMAX”.
Recenzja młynka do pieprzu — zrzut ekranu 3 z 5
Nagrane na Nintendo Switch (na urządzeniu przenośnym/bez kabla)

Wizualnie Pepper Grinder nawiązuje do wysokiej jakości stylu graficznego z gier takich jak The Mageseeker, One Step From Eden czy Grapple Dog i w najlepszym wydaniu wygląda jak zagubiona gra GBA. Tylko jasne kolory Muzyka pop Na każdym etapie, zwłaszcza gdy następuje eksplozja skarbów z innego Narlinga, który zmarnowałeś w Grinderze, ale to drobne szczegóły i animacje sprawiają, że ten styl wizualny z dobrego staje się świetny. Rzeczy takie jak dynamiczny zoom kamery, gdy zadajesz bossowi ostateczny cios lub sposób, w jaki trzęsie się interfejs menu, dodają dodatkowej osobowości i maniakalnej energii, która pomaga Młynkowi Pieprzu wyróżniać się na tle innych.

Pepper Grinder oferuje także wyjątkową ścieżkę dźwiękową, która doskonale łączy surową energię i kreatywność rozgrywki z eklektycznym składem muzycznym, który podrzuca Ci mnóstwo świetnych pomysłów. Zawiera elementy bębna i basu, house, popu, jazzu, funku i innych, a wszystkie one łączą się w coś, co brzmi zaskakująco spójnie, biorąc pod uwagę zakres. Po prostu nigdy nie wiesz, jaki rodzaj muzyki będzie leciał jako następny, a mimo to zawsze wydaje się idealnie pasować do akcji na ekranie.

Jedyną prawdziwą (raczej drobną) skargą, jaką mamy na temat młynka do pieprzu, jest to, że jest go po prostu za mało. Ukończenie powinno zająć ci około czterech do sześciu godzin, a może kilka godzin więcej, jeśli zbierzesz wszystko i osiągniesz złote czasy w ataku czasowym. Oczywiście zawsze lepiej jest, gdy gra cieszy się dużym uznaniem, niż zostaje przyjęta zbyt długo, ale przy bogactwie pomysłów i doskonałej rozgrywce możemy mieć tylko nadzieję, że istnieje inny lub dwa światy, w których można je urzeczywistnić.

Recenzja młynka do pieprzu — zrzut ekranu 4 z 5
Nagrane na Nintendo Switch (na urządzeniu przenośnym/bez kabla)

W wersji recenzyjnej napotkaliśmy również drobne problemy techniczne, w tym błąd podczas ostatniej walki z bossem, który uczynił go niepokonanym. Jednakże są one jedynie drobnymi irytacjami i zapewniono nas, że trwają już prace nad łatką rozwiązującą te problemy, która zostanie wydana wkrótce po premierze.

READ  Pobierz Dead Space Demake, póki jeszcze możesz

Wniosek

Pepper Grinder to cudownie innowacyjna i zabawna platformówka, której żaden fan gatunku nie będzie chciał przegapić. Jej czas działania może być trochę krótki, ale ostatecznie jest to bardzo zabawna, wymagająca i dająca się wielokrotnie powtarzać gra z dużą osobowością. Jeśli uważasz, że będziesz zainteresowany, sugerujemy sięgnięcie po młynek do pieprzu przy najbliższej okazji (jeśli się wahasz, dostępna jest wersja demonstracyjna do pobrania).