20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sędzia wydał orzeczenie na korzyść Sony w procesie sądowym o wartości 500 milionów dolarów związanym z komunikacją z kontrolerami

Sędzia wydał orzeczenie na korzyść Sony w procesie sądowym o wartości 500 milionów dolarów związanym z komunikacją z kontrolerami

Amerykański sędzia orzekł, że Sony nie naruszyło opatentowanej technologii innej firmy za pomocą swojego sprzętu PlayStation, w szczególności w odniesieniu do sposobu komunikowania się konsol i konsol.

Jak szczegółowo opisał GamesIndustry.bizFirma Authentic Enabling Technology (GET) po raz pierwszy złożyła skargę przeciwko firmie Sony w 2017 r., zarzucając producentowi PlayStation naruszenie patentu „730” zatytułowanego „Metoda i urządzenie do wytwarzania połączonego strumienia danych i odzyskiwania odpowiedniego strumienia wejściowego użytkownika”. . Co najmniej jeden sygnał wejściowy.

Wśród wielu roszczeń podniesionych w tej sprawie centralnym punktem było połączenie kontrolerów i kontrolerów PlayStation. Teraz, jak wszyscy wiemy, DualSense komunikuje się z PS5, wysyłając osobny sygnał o „wolno zmieniającej się częstotliwości” dla wejść przycisków i inny sygnał o wyższej częstotliwości dla wejścia sterowania ruchem. GET twierdził, że żadne urządzenie nie było w stanie odbierać obu sygnałów jednocześnie, dopóki problem nie został rozwiązany przez patent '730.