29 kwietnia, 2024

Zwiadek i Hurkocs prowadzą Polskę do finału tenisowego drużyn mieszanych United Cup Tennis News

W sobotę numer 1 w rankingu Ika Światek wygrała swój mecz w grze pojedynczej, a Hubert Hurcox zapewnił swojej drużynie szybkie prowadzenie nad Francją i awansował do finału drużyn mieszanych United Cup w Polsce.

Ika Świadek z Polski świętuje wraz z kolegami z drużyny po pokonaniu Caroline Garcia z Francji podczas półfinałowego meczu tenisowego United Cup w Sydney w Australii, w sobotę, 6 stycznia.

Sviatek pokonał Caroline Garcia 4:6, 6:1, 6:1, a Hurcox nr 9 ATP pokonał Adriana Mannarino 6:3, 7:5 i objął prowadzenie 2:0. Na dokładkę Polska wygrała wówczas finał gry podwójnej mieszanej 3:0.

Zakończ ostatni rok i przygotuj się na 2024 z HT! Kliknij tutaj

Australia zmierzy się z Niemcami w drugim półfinale w sobotę, a zwycięzca zmierzy się z Polską w niedzielnym finale rozgrywanym na stadionie Ken Rosewall Arena w Sydney.

Świtek powiedział, że musi dokonać „wielkiej korekty” po przegranej meczu otwarcia z Garcią.

„Podejmowałem złe decyzje i musiałem zachować większy spokój” – powiedział Świątek. „Po przerwie po pierwszym secie byłem bardziej skupiony, więc jestem z siebie naprawdę dumny”.

Hurcox zdobyła 31 z 36 punktów przy pierwszym podaniu i trafiła 15 asów.

„Bardzo trudno jest grać przeciwko niemu. Walczyłem o każdy punkt, byłem dziś w stanie zachować pozytywne nastawienie i być bardzo odpornym” – powiedział Hurcox.

Polska, która zwyciężyła w fazie grupowej turnieju w Perth, pokonała Chiny 3:0 i drugi rok z rzędu awansowała do ćwierćfinału.

W półfinale Australia-Niemcy Ajla Domljanovic zmierzy się z Angelique Kerber, a następnie zmierzy się z Niemcem Alexandrem Zverevem.

W grze podwójnej mieszanej Australijczycy Strom Hunter i Matt Epton zmierzą się z Niemcami Laurą Siegemund i Maximilianem Martererem, choć w późniejszym terminie mogą nastąpić zmiany.