3 maja, 2024

Australia przeżyła powrót i zorganizowała finał United Cup z Polską

W sobotę Niemcy awansowały do ​​finału mieszanych zawodów Pucharu Narodów Zjednoczonych, pokonując Australię 2:1 i pokonując Francję 3:0 i przygotowując się na spotkanie na szczycie z Polską.

W długim półfinale, który zakończył się tuż po 2 w nocy czasu lokalnego, niemiecka para mieszanego debla, składająca się z Alexandra Zvereva i Laury Siegmund, pokonała w decydującym meczu gry pojedynczej Matthew Eptona i Storm Huntera.

Angelique Gerber zapewniła Niemcom prowadzenie po pokonaniu Ajli Domljanovic, ale Alex de Minaur pozostał w tyle po pokonaniu Zvereva 5:7, 6:3, 6:4.

Zverev miał zaledwie 25 minut pomiędzy meczami w grze pojedynczej i deblu, ale to go nie powstrzymało i połączył siły z Siegmundem, aby pokonać australijską parę 7-6(2), 6-7(2) 15-13. Zapisano kilka punktów meczowych.

„To było oczywiście rozczarowujące po meczu singlowym, ale moim zdaniem poziom meczu był bardzo wysoki” – powiedział wyczerpany Zverev, który po pięciu godzinach spędzonych na korcie miał zawiązane oczy.

Przeczytaj także: Sabalenka ożywi rywalizację Rybakiny w finale w Brisbane

Nadal remisowaliśmy i nadal mieliśmy szansę na zwycięstwo i cieszę się, że zrobiliśmy to dzisiaj.

Kerber otrząsnęła się po setzie, oszczędzając dwa punkty meczowe i pokonała Ajlę Domljanović 4:6, 6:2, 7:6(7) i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej od 18-miesięcznej przerwy macierzyńskiej.

„Przed wyjazdem do Melbourne starałem się rozegrać jak najwięcej meczów. Próbowałem wyciągnąć wnioski z trzech ostatnich meczów” – powiedział Gerber.

„Przyjazd tutaj i wygranie tak trudnej bitwy wiele dla mnie znaczy. Udział w takim turnieju przed wyjazdem na Australian Open wiele dla mnie znaczy.

Australian Open potrwa od 14 do 28 stycznia.

READ  🇵🇱 Polska: TVP poprowadzi "Mini Eurowizję" 27 sierpnia